COMEX Trades - 6500% AFTER 100 DAYS
مقالات آموزشی

کیف پول سرد Cold Wallet چیست؟

کیف پول آفلاین

کیف پول سرد (به انگلیسی:Cold Wallet) معمولا یک نوع کیف پول آفلاین است مانند کاغذ یا فلش که مشخصات کیف پول (یعنی جزئیات کلید خصوصی/ عمومی) در آن ذخیره می شود.

همه کیف‌ها به  صورت کلی به دو نوع گرم یا سرد طبقه‌بندی می‌شوند. نوع اولی به اینترنت متصل و آنلاین است که به آن کیف پول گرم گفته می‌شود. دومین نوع کلی کیف پول، به اینترنت متصل نیست و آفلاین است که به آن کیف پول سرد گفته می‌شود.

تفاوت کیف پول سرد و گرم چیست؟

ساده ترین راه برای توصیف تفاوت میان کیف پول سرد و گرم یکی از این موارد است:

کیف پول های گرم به اینترنت متصل می شوند در حالی که کیف پول های سرد آفلاین هستن.

کیف پول های گرم هر لحظه می شود چک کرد در حالی که کیف پول های سرد شبیه دفترچه حساب پس انداز هستند.

افرادی که دارای ارز دیجیتال هستند مقدار کمی از آن را در کیف پول گرم نگهداری میکنند و مقدار بیشتر را در کیف پول سرد نگهداری میکنند. چون هکرها نمی توانند کیف پول سرد را هک کنند.

کیف پول‌های کاغذی – کیف پول سخت‌افزاری – کیف پول‌های ذهنی

کیف پول‌ کاغذی (Paper)

کیف پول‌های کاغذی تنها قطعه‌ای از کاغذ هستند که کلید خصوصی یا “Mnemonic” بر روی آن نوشته شده است. با نگهداری کلید خصوصی بر روی قطعه‌ای از کاغذ، تنها هر کسی که بتواند به شکل فیزیکی به آن کاغذ دسترسی پیدا کند می‌تواند ارز دیجیتالی شما را به سرقت ببرد. کیف پول های کاغذی چندان امن هم نیستند، کاغذ می تواند یک روز آتش بگیرد؛ یا اینکه خیس شود.

کیف پول سخت‌افزاری (Hardware) 

کیف پول سخت‌افزاری دستگاه‌های فیزیکی هستند که کلید خصوصی شما را ذخیره می‌کنند، به شکلی که حتی اگر دستگاه شما در معرض خطر بد افزارها باشد هک نخواهید شد. ولی کیف پول سخت افزاری مانند فلش مموری ها هم به قولی عمر جاویدان ندارند؛ ممکن است یک روز گم شوند. آن وقت است که باید برای همیشه با دارایی دیجیتال خود خداحافظی کنیم.

کیف پول‌ ذهنی

کیف پول‌های ذهنی یک راه برای ایجاد یک کلید خصوصی بدون استفاده از یک سری حروف یا متن از پیش تعیین شده است. پس به جای دریافت یک “Mnemonic” تصادفی ایجاد شده، تصمیم می‌گیرید که بر پایه‌ی یک عبارت عبور و استفاده از یک الگوریتم ساده یک کلید خصوصی از آن عبارت عبور ایجاد کنید. به هر حال کیف پول‌های ذهنی معایب بسیاری دارند. احتمال هک شدن آنها به نسبت بسیار بالاتر است.

امنیت کیف پول آفلاین برای ذخیره سازی

یک کیف پول آفلاین که ذخیره سازی سرد هم نامیده می شود، بالاترین سطح ایمنی برای ذخیره سازیست که شامل ذخیره سازی یک کیف پول در یک محیط امن شده که به شبکه متصل نیست، خواهد بود. اگر اینکار به درستی انجام شود، محافظت خوبی در برابر آسیب پذیریهای کامپیوتری خواهد داشت. استفاده از کیف پول آفلاین به همراه نسخه های پشتیبان و رمزنگاری، اقدامات خوبی بشمار می آید.

ripple cold wallet-cold storage wallet-bitcoin cold storage wallet-

0 0 رای
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

miladmilan

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ miladmilan1@ آیدی تلگرام در حال حرکت به سمت جلو با تمام ❤
مشترک شدن
اطلاع از
guest
2 پرسش و پاسخ کاربران
جدیدترین
قدیمی ترین رای بیشتر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
جواد
جواد
1 ماه قبل

من وقتی میخوام ترون برداشت کنم با گوشی میگه scan cold wallet
منظورش چیه؟

جواد
جواد
1 ماه قبل

سلام

دکمه بازگشت به بالا
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x