مقالات آموزشی

11 راه برای سرگرمی رایگان یا ارزان

فیلم و کتاب را از کتابخانه قرض بگیرید، داوطلب در یک رویداد شوید یا از تخفیف هایی که ممکن است واجد شرایط آن باشید بپرسید. فیلم و کتاب را از کتابخانه قرض بگیرید، داوطلب در یک رویداد شوید یا از تخفیف هایی که ممکن است واجد شرایط آن باشید بپرسید.

بلیط کنسرت، نمایش، فیلم: شما می توانید بدون آنها زندگی کنید، اما صرفه جویی در پول به معنای حذف سرگرمی از زندگی نیست.

در اینجا نحوه سرگرمی رایگان یا ارزان بدون کنار گذاشتن سرگرمی های مورد علاقه خود آورده شده است.

1.خدمات خود را اصلاح کنید

گزینه های مختلف قیمت گذاری را برای خدماتی که قبلاً دارید بررسی کنید. برای پایین آوردن صورتحساب اینترنتی و کابل خود مانند مذاکره، کاهش برنامه های خود و یا بسته بندی این دو اقدام کنید.

2.به دنبال کابل باشید

اگر پیرایش به اندازه کافی  برای شما را ذخیره نمی کند، کاملاً آن را قطع کنید. براساس میانگین هزینه قبض کابل اینترنت، این می تواند هر ماه 100 دلار به جیب شما برگردد.

قطع کابل به معنای این نیست که شما به محتوا نیازمند می شوید. اگر می توانید بدون تماشای شبکه هایی مانند CNN و AMC به طور زنده، زنده بمانید، سرویس های استریم مانند فیلم های Netflix و Amazon Prime Video، تلویزیون و کتابخانه های سری اصلی. اگر مجبورید کانالهای اضافی داشته باشید، بسته های کابل سنتی خود را با خدماتی مثل Sling TV جایگزین کنید، که تلویزیون زنده را برای بخشی از هزینه کابل ارائه می دهد.

آیا می خواهید حتی بیشتر صرفه جویی کنید؟ اگر در چندین سرویس جریان مانند Netflix و Hulu مشترک هستید، مواردی را که کمتر استفاده می کنید، حذف کنید.

3.اشتراک عضویت

هزینه یک عضویت پرداخت شده را با یک دوست یا اقوام خود تقسیم کنید. به عنوان مثال، عضویت در Amazon Prime در هر سال 99 دلار هزینه دارد، اما اعضا می توانند با ایجاد یک خانواده آمازون هزینه های اضافی را با بزرگسال دیگری به اشتراک بگذارند. این امر به هر دو طرف امکان دسترسی به فیلم های رایگان فیلم و پخش تلویزیونی، حمل و نقل و کتاب های Kindle با قیمت تقریبی 50 دلار را می دهد. یا می توانید با به اشتراک گذاشتن با همسر یا هم اتاقی، هزینه عضویت Costco خود را به نصف کاهش دهید. اعضا کارت خانگی رایگان دریافت می کنند که می توانند با شخص دیگری بالای 18 سال که در همان آدرس زندگی می کند به اشتراک بگذارند.

4.خرید باشگاه های عمده فروشی

کلوپ های عمده فروشی، مانند Costco و Sam’s Club، سرگرمی های مقرون به صرفه ای دارند. آنها بلیط های فیلم و پارک با تخفیف، کارتهای هدیه رستوران و عمده فروشی را به صورت عمده به فروش می رسانند، که بسیار مفید است، به خصوص اگر در حال خرید برای چند نفر هستید. همچنین الکترونیک، کتاب، فیلم و بازی ارزان پیدا خواهید کرد.

5.کارت کتابخانه بگیرید

با داشتن کارت کتابخانه عمومی، دنیای سرگرمی صدفی شماست: شما لازم نیست برای رفع مشکل خود چیزی را بخرید یا حتی اجاره دهید. از کارت کتابخانه خود برای گشت و گذار در وب استفاده کنید یا فیلم ها، کتاب ها، کتابهای صوتی، بازی ها و موسیقی را به صورت رایگان بررسی کنید.

6.در رویدادهای رایگان شرکت کنید

از نمایشگاه های خیابانی، کنسرت در پارک یا سایر اتفاقات رایگان در جامعه خود بهره ببرید. برخی از مکان هایی که به طور معمول پذیرش را شامل می شوند از جمله موزه ها، باغ وحش ها و آکواریوم ها یک بار در ماه میزبان روزهای ورود آزاد هستند. دفعه بعد که می خواهید یک شام را بیرون بیاورید، به دنبال نمایش هایی باشید که دارای موسیقی زنده یا نمایش های طنز است. روزنامه، کافی شاپ یا دانشگاه خود را برای لیستی از رویدادهای آینده بررسی کنید.

7.داوطلب

اگر رویداد های ورزشی یا کنسرت رایگان نیست، شما هنوز هم می توانید با داوطلب شدن در محل شرکت کنید. فقط توجه داشته باشید که اگر مشغول چک کردن بلیط یا جمع آوری زباله هستید، ممکن است از این رویداد کاملاً لذت نبرید.

8.در مورد تخفیف ها سؤال کنید

شناسایی، همه مواردی است که افراد برای پس انداز خود نیاز دارند. سالمندان، دانش آموزان و اعضای ارتش یا خانواده های آنها غالباً از تخفیف در خرده فروشان، سالن های سینما، پارک های موضوعی، پارک های ملی و رستوران ها برخوردار می شوند. بچه ها معمولاً تخفیف پذیرش خوبی دارند.

سالمندان، دانشجویان و اعضای ارتش غالباً واجد شرایط تخفیف در خرده فروشان، سالن های سینما، پارک های موضوعی، پارک های ملی و رستوران ها هستند.

اگر شما کسی هستید که آن را قطع نکردید، ممکن است وضعیت عضویت شما آن چیز باشد. به عنوان مثال، عضویت در AAA و AARP دارای مزایای پس انداز است.

9.خرید الکترونیک و رسانه های استفاده شده

با خرید تلویزیون، تبلت، رایانه، فیلم و بازی های ویدئویی دست دوم پول جدی صرفه جویی کنید. فروشگاه های پرفروش و فروشگاه های کتاب مورد استفاده را خریداری کنید و خرده فروشی هایی مانند Best Buy و Walmart را برای فناوری نوسازی شده بررسی کنید.

10.از کارت های اعتباری استفاده کنید

در شرایط مناسب، پول غیر فیزیکی از پول نقد مناسب تر است. کارت اعتباری شما ممکن است برای بلیط تئاتر یا رویدادهای ورزشی، خرید الکترونیک و سایر معاملات مرتبط با سرگرمی امتیاز و یا وجهی به شما بدهد. کارتهای خاص از طریق مشارکت و تبلیغات تخفیف ویژه ای را برای بلیط های رویداد یا دسترسی زودهنگام به آنها ارائه می دهند.

11.خریدها را کم کنید

یک روش بارز برای صرفه جویی در سرگرمی بدون آنکه کاملاً از خواسته های خود صرف نظر کنید، تنظیم بودجه خود و تعیین محدودیت هزینه کمتر برای هزینه های سرگرمی است. به عنوان مثال، فیلم را به جای هفتگی هر هفته یک بار اجاره کنید، یا اگر قدیمی می باشد و هنوز هم کار می کند، از خرید جدیدترین کنسول بازی خودداری کنید.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x