مقالات کسب و کار

15نکته که مدیران موفق به آن توجه میکنند

مدیران موفق همیشه این نکات را مورد توجه قرار میدهند

مدیران موفق، به خوبی دریافته اند که باید پایبند به قراردادها و تعهدات خود باشند و به هیچ وجه به آنها پشت پا نزنند.

بهترین مدیر كسی است كه قادر است افرادی خوب را برای كارهایی كه می‌خواهد انجام شود انتخاب كند و آن قدر خوددار باشد تا از مداخله در كارهایی كه آنها انجام می‌دهند پرهیز كند.

مدیران موفق تشخیص می‌دهند که اهداف شغلی‌شان تا چه میزان تحقق پیدا می‌کند .مدیر باید همانند یک رهبر، خلاق بوده، به دنبال هدف‌های بلند مدت باشد و کارکنان خود را مورد توجه قرار دهد. ایجاد اعتماد و تحرک از ویژگی‌های یک مدیر موفق است. در ادامه با بیگ والت همراه باشید.

يک مدير خوب مي تواند به نيروهايش انگيزه دهد، از اشتباهات گذشته درس گرفته و با ايجاد يک محيط پويا و تقويت روحيه تيمي در مسير نايل شدن به اهداف کارکنان و سازمان موفق باشد.

در زیر به 15 نکته اي که يک مدير موفق باید به آنها توجه کند اشاره مي کنيم:

مدیران موفق به این نکات توجه میکنند

۱- شکست

باید به حضور سایه ی شکست در هر پروژه ای ایمان داشت. ریسک های منجرب به شکست را محاسبه و از توجه و اندیشیدن به آن فرار ننمایید، هرگز احتمال شکست را نادیده نگیرید. از شکست خوردن خجالت نکشید و از آن درس بیاموزید.

۲- هدف گذاری

مدیران موفق، اهداف قابل دسترس را به صورت روزانه برای خود تعیین مینمایند. اهداف خود را به صورت اهداف S.M.A.R.T تعیین نمایید. (smart, measurable, attainable, realistic, timely) .اهداف بلند مدتی که بتوان به اهداف روزانه خرد نماییم، کلاه گذاشتن بر سر خودتان است.

۳- اتکاء به شانس

اکثر موفقیت ها ناشی از انجام کار درست در زمان و مکان مناسب است. هرگز منتظر زمان و مکان مناسب نمانید. اغلب مدیران موفق در موقعیت نامناسب خود را نشان داده و تهدید را به فرصت های جدیدی تبدیل نموده اند.

۴- رشد نمودن مسیر

در مسیر موفقیت حتما رفتار،استراتژی ها و تاکتیک ها خود را همواره با موقعیت کنونی خود مورد بررسی و ارزیابی مجدد قرار دهید.

۵- عمل

اغلب مدیران موفق، همیشه جواب درست را نمیدانند. بلکه مسیر خود را تا رسیدن به هدف پی گرفته و برای رسیدن به جواب تلاش مینمایند. در زمانی که افراد معمولی با مشکلاتی رو برو شده و از رسیدن به جواب درست، متوقف شده اند، آنها آستینها را بالا زده و خود به دنبال جواب درست برای خود هستند.

۶- نقطه چین

مدیران موفق بر نقطه تمرکز نداشته و کل نگر هستند، افرادی هستند که به نقطه کل چینهای رسیدن به هدف مینگیرند و نه به یک نقطه . آنها تصویر بزرگی از مراحل رسیدن به موفقیت در ذهن دارند.

۷- واقع بینی

در مورد تواناییها خود واقع بین هستند. این به شما کمک مینماید تا با کمک از دیگران، خود را تکمیل نمایید.

۸- بهبود مستمر

مدیران موفق هرگز از بهبود و پیشرفت دست نکشیده و سعی در تبدیل نقاط ضعف به قوت می باشند. شبکه افراد پیرامون خود را با دانش نوین به روز میکنند.

۹- تعهد

موفقیت بدون تلاش امکان پذیر نیست. مدیران موفق، متعهد به رسیدن به هدف خود هستند.

۱۰- هوشیار

اشتیاق به آگاهی بذر موفقیت است. از محیط خود مطلع نباشید، فرصتها را از دست میدهید.

۱۱- استقامت

مدیران موفق هربار که شکست میخورند، هرگز کنار نمیکشند.

۱۲- اعتماد به نفس در ارتباط

مدیران موفق به آسانی دیگران را متقاعد می نمایند. بر دیگران، فشار نمی آورند بلکه با بیان فواید، به نتیجه دست پیدا مینمایند.

۱۳- انسانیت

اکثر مدیران موفق، جنب های انسانی را فراموش نمی نمایند.

۱۴- منعطف

مدیران موفق در مسیر و انتخاب هدف، مانور پذیر بوده و با تغییر نا آشنا نیستند.

۱۵- ارتباط

مدیران موفق روش های خود را برای کمک به دیگران به کار میگیرند و با ایجاد شبکه سعی به سرمایه گذاری بر دیگران دارند.

0 0 رای
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

برچسب ها
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن