مقالات آموزشی

17 راه برای پس انداز کردن

راهکار های پس انداز کردن پول

با خرید هوشمند، خدمات بسته بندی، لغو اشتراک و موارد دیگر پس انداز طولانی مدت انجام دهید.

به عنوان یک انسان شما هم مطمئناً می خواهید پول بیشتری صرفه جویی کنید، اما کاهش هزینه ها مانند یک فداکاری است.

خوشبختانه، روشهای نسبتاً ساده ای برای صرفه جویی در هزینه وجود دارد. گرچه باید بخواهید چند صد از بودجه خود را ذخیره کنید.

در اینجا 17 راه اثبات شده برای صرفه جویی در هزینه، از تنظیم عادات روزمره، کاهش حساب های ماهانه، ایجاد تغییرات طولانی مدت را در نظر گرفته شده است.

1. از یک ابزار خودکار استفاده کنید

یک برنامه یا حساب بانکی پیدا کنید که کار را از پس انداز کردن جدا می کند. رقم و سرمایه هر دو به طور خودکار مقدار کمی از حساب چک خود را به یک حساب پس انداز جداگانه منتقل می کنند. در مورد برنامه هایی که پس انداز را برای شما خودکار می کند اطلاعات کسب کنید.

2. صورتحساب خود را کنترل کنید

هر روز پس از خرج کردن پول مورد نیاز، شروع به جمع آوری مقدار اضافی پول خود کنید. سپس ذخیره خود را به بانک منتقل کنید و به جای حساب چک خود، مستقیماً آن را در حساب پس انداز خود قرار دهید. وقتی می خواهید هزینه های خود را تماشا کنید، به جای کارت های اعتباری از قبوض استفاده کنید. مشارکت با پول های فیزیکی سخت تر است.

3. آماده سازی برای خرید مواد غذایی

یک کار کوچک قبل از رفتن به فروشگاه مواد غذایی می تواند راه زیادی را طی کند تا در پس انداز پول در این فروشگاه ها به شما کمک کند. سبد های خود را بررسی کنید و یک لیست مواد غذایی تهیه کنید، سپس از کوپن استفاده کنید تا در خرید خود حداکثر پس انداز را داشته باشید.

4. وعده های کوچکتر را در رستوران ها سفارش دهید

غذا های اشتها آور انتخاب کنید یا یک غذای اصلی را به تنهایی انتخاب کنید. تا در هنگام خوردن غذا پول پس انداز کنید.

5. برای سرگرمی های خود تخفیف دریافت کنید

برای صرفه جویی در هزینه های سرگرمی از روزهای رایگان در موزه ها و پارک های ملی استفاده کنید. همچنین می توانید در مورد تخفیف سالمندان، دانشجویان، اعضای ارتش و موارد دیگر سؤال کنید.

6. خریدهای عمده را در اولویت های خود قرار دهید

با توجه به مدت فروش سالانه، وسایل، مبلمان، وسایل الکترونیکی و موارد دیگر را خریداری کنید. هر چیزی را با عجله نخرید. همیشه یک یا دو روز قبل از خرید صبر کنید تا پشیمان شدن را به حداقل برسانید

7. خرید آنلاین را محدود کنید

خرید آنلاین را برای خود دشوارتر کنید. به جای ذخیره اطلاعات صورتحساب خود، هر با خود را به سفارش با وارد کردن آدرس حمل و نقل و شماره کارت اعتباری خود مجبور کنید. احتمالاً خریدهای کمتری را انجام خواهید داد

8. هدایای خود را تهیه کنید

با ایده های مناسب هدیه، مانند سبدهای هدیه، در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

9. هزینه های ماشین خود را کم کنید

بازپرداخت وام خودروی خود و بهره گیری از نرخ بهره پایین تر می تواند برای شما، به میزان قابل توجهی در طول عمر وام صرفه جویی کند.

10. کابل بسته بندی و اینترنت

با تغییر بسته کابل خود می توانید صورتحساب کابل خود را تا 40 دلار در ماه کاهش دهید. و با بسته بندی کابل و سرویس اینترنتی خود، بسته به شرکت مخابراتی، می توانید بیش از دو هزار دلار در مدت دو سال پس انداز کنید.

11. برنامه تلفن همراه خود را تغییر دهید

تغییر برنامه خود یکی از راههای پس انداز پول در قبض تلفن همراه شما است، اما این تنها راه نیست. حذف بیمه از برنامه شما می تواند در هر سال تقریبا 100 دلار پس انداز کند.

12. صورتحساب برقی خود را کنترل کنید

تغییرات بزرگ و کوچک در مصرف انرژی شما می تواند به شما در صرفه جویی در صدها قبض برقی سالانه کمک کند.

13. پرداخت وام دانشجویی خود را کم کنید

برنامه های بازپرداخت مبتنی بر درآمد می تواند ماهانه پرداخت وام دانشجویی شما را تا چند صد دلار کاهش دهد.

14. اشتراک های غیر ضروری را لغو کنید.

گزینه تمدید خودکار را برای هر مشترکی که مرتباً از آن استفاده نمی کنید، انتخاب کنید، مانند صندوق های اشتراک یا سرویس های پخش.

15. پیگیری هزینه

مقدار پول اضافه ماهانه خود را رعایت کنید( درآمد شما منهای مخارج شما). این امر همچنین باعث می شود تا پیشرفت در جهت هدف پس انداز خود آسان تر شود.یک برنامه بودجه ای را امتحان کنید که هزینه های شما را دنبال کند.

16. وام خود را مجدداً تصفیه کنید

با پرداخت مجدد وام خود برای گرفتن نرخ بهره پایین می توانید در هر ماه چند صد دلار پس انداز کنید.

17. اهداف پس انداز را تنظیم کنید

یک هدف خاص اما واقع بینانه تعیین کنید. ممکن است “در سال جاری 5000 دلار در حساب بازنشستگی شخصی صرفه جویی کنید” یا “بدهی کارت اعتباری خود را سریعتر پرداخت کنید”. از یک ماشین حساب برای هدف پس انداز استفاده کنید تا ببینید برای رسیدن به هدف خود چقدر باید در هر ماه یا سال پس انداز کنید.

نکات صرفه جویی در هزینه را با بودجه اجرا کنید

یک راه هوشمندانه برای مدیریت پول شما دنبال کردن بودجه است.

در NerdWallet، ما به عنوان یک برنامه هزینه درمورد بودجه فکر می کنیم زیرا پس انداز کردن به معنای این نیست که شما مجبور باشید از هزینه های خود صرف نظر کنید. این بدان معناست که شما باید مقاصد مالی را بر سایر اهداف اولویت بندی کنید.

روش 50/30/20 را برای مدیریت پول هوشمند توصیه می کنیم. 50٪ از درآمد خود را به نیازها، 30٪ به خواسته ها و 20٪ پس انداز اختصاص دهید. اگر متوجه شدید که یکی از تخصیص های شما بیش از این درصد هاست، برخی تنظیمات را برای متناسب بودن فرمول انجام دهید.

همانطور که در جهت رسیدن به هدف نهایی مالی خود تلاش می کنید، اطمینان حاصل کنید که بودجه تازه تأمین شده خود را در یک حساب پس انداز مناسب با بازده بالا قرار دهید تا پول خود را به حداکثر برساند. برخی از بهترین حساب های آنلاین نرخ بهرهای را پرداخت می کنند که بسیار بالاتر از بانک های بزرگ سنتی است.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x