کسب درآمد اینترنتی

26 راه قانونی برای کسب درآمد

راه های قانونی کسب درآمد

با یک ترفند جانبی درآمد کسب کنید و یاد بگیرید که چقدر طول می کشد تا درآمد اضافی را کسب کنید، خواه آن بصورت آنلاین باشد و یا راننده تاکسی شوید و یا چیزهایی را که دیگر نیازی به آن ندارید بفروشید.

شما به پول اضافی احتیاج دارید، اما مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید (یا چه چیزی قانونی است). نگران نباشید، ما برای شما به همه ی این مسائل خواهیم پرداخت. NerdWallet راه های قانونی برای کسب برخی از درآمد های اضافی چه در خانه چه در خارج از خانه را گرد هم  آورده است. هر گزینه را براساس سرعت کار در شروع کار و پرداخت هزینه ذکر کرده است. در حالی که اکثر مردم پول سریع را ترجیح می دهند، حراج های “کند” را کاهش ندهید، زیرا در طولانی مدت ممکن است مبلغ بیشتری بپردازید.

  • سریع  – اگر دو هفته یا کمتر طول بکشد.
  • متوسط  – به یک ماه نزدیکتر می شوند.
  • آهسته  – هر چیزی که احتمالاً بیش از یک ماه طول بکشد.

لباس هایی که دیگر استفاده نمیکنید را بفروشید

فروش لباس هایی که دیگر نمی پوشید روشی سریع برای درآمدزایی است. برای خرید سریع تر به فروشگاه های محلی ارسال کنید یا از سایت هایی مانند ThredUp و Poshmark برای یافتن خریداران استفاده کنید. اگر مسیر آنلاین را طی می کنید، برای تعیین قیمت های رقابتی، حتماً عکس های شفاف و روشن از آنها تهیه کرده و در مورد موارد مشابه تحقیق کنید. سایت کمدا در ایران این امکان را فراهم میکند تا شما لباس های خود را بفروشید یا لباسی که فکر میکنید برای شما مناسب است را خرید کنید.

 تجارت با تلفن های قدیمی، الکترونیک به صورت نقدی

آیا یک تلفن قدیمی، iPad یا سیستم ها الکترونیکی دیگری دارید؟ آن را در سایتی مانند Swappa و NextWorth بفروشید. برنامه تجارت در آمازون را که به شرکت کنندگان، کارتهای هدیه آمازون – و eBay نیز می پردازد، را بررسی کنید. اگر برای پول نقد عجله دارید ، ecoATM را امتحان کنید.

محل پارکینگ خود را اجاره دهید

پارکینگ می تواند یک سود عالی به خصوص در مناطق شلوغ باشد. اگر یک مسیر جاده یا محل اختصاصی دارید که از آن استفاده نمی کنید، آنرا در Craigslist یا سرویس دیگری اجاره دهید. فقط مطمئن شوید که اگر اجاره دهنده هستید یا به یک انجمن صاحبان خانه تعلق دارید اجاره فضای شما مجاز است. نمایشگاه ها، بوم گردی ها و پاساژها ممکن است در فصلی از سال به شدت شلوغ باشند و اگر پارکینگ شما نزدیک این مکان ها است می توانید از این فرصت استفاده کنید و کسب درآمد کنید.

رانندگی برای Uber ، Lyft

به Uber یا Lyft (یا هر دو) بپیوندید و با رانندگی در شهر خود، درآمد کسب کنید. صرفاً فراموش نکنید که در هزینه های بنزین و تعمیر و نگهداری موثر نیست. شما به یک ماشین رانندگی تمیز و جدید در شرایط مناسب نیاز دارید. نرم افزار های زیادی در ایران در این زمینه فعالیت میکنند و به مشتریان خدمات میدهند که محبوب ترین ها اسنپ و تپسی است، به راحتی می توانید راننده ی این استارت آپ ها شوید و در اوقات بیکاری با رانندگی درآمد کسب کنید.

برای سایت Amzaon و uber Eats پیک باشید

از روند تحویل رو به رشد استفاده کرده و برای خدماتی مانند Instacart ، UberEats ، Postmates یا Amazon Flex ثبت نام کنید. در هر زمان تحویل، حقوق دریافت می کنید و حتی می توانید راهنمایی بگیرید. اتومبیل همیشه مورد نیاز نیست – ارسال کنندگان به شما امکان می دهند برای تحویل از دوچرخه یا به صورت پیاده استفاده کنید اما بررسی پیش زمینه تقریباً همیشه جزئی از معامله است.

نگه دارنده سگ باشید

عاشق سگها هستید، اما آماده نیستید و شرایطش را ندارید یک سگ داشته باشید؟ با مراقبت از سگ سایر افراد، هزینه خود را دریافت کنید. اگر صاحب خانه شما دوستدار سگ نیست، و نمی توانید آنها را در خانه نگه داری کنید. همراه سگ برای پیاده روی باشید. برنامه هایی مثل Wag! پیاده روی سگ را به صورت تقاضا پیشنهاد کنید، بنابراین می توانید هنگام برنامه خود پیاده روی کنید و در عین حال کسب درآمد کنید. اگر فضا دارید و اجازه صاحب خانه خود را دارید، می توانید به صورت شبانه روزی از سگ ها مراقبت کنید. طبق گفته های این شرکت، صاحبان سگ در Rover.com، برای نگه داری حیوانات خانگی، معمولاً 25 تا 35 دلار در هر روز پرداخت می کنند.

پرستار بچه باشید

همه از دانشجویان کالج گرفته تا بازنشستگان اخیر می توانند با نگه داری بچه های دیگران پول کسب کنند. ارجاع دهان به دهان از دوستان و خانواده هنوز یک روش عالی برای شروع است، اما همچنین می توانید برای گسترش دسترسی خود یک پروفایل در Care.com یا Sittercity ایجاد کنید. توجه داشته باشید که هر مهارت تخصصی، مانند گواهینامه های CPR یا تجربه کودکان دارای نیازهای ویژه را به خود اختصاص دهید تا خود را به این بازار عرضه کنید.

 کاری به عنوان یک خانه دار پیدا کنید

اگر مشکلی با کارهای خانه دارید – مثلا نگه داری و تغذیه حیوانات خانگی، آبیاری گیاهان و بیرون بردن زباله ها به یک خانه دار تبدیل شوید. برای مراجعه به شبکه شخصی خود سایت HouseSitter.com را امتحان کنید، که صاحبان خانه را با خانه متصل می کند. براساس وب سایت این شرکت، این افراد معمولاً روزانه 25 تا 45 دلار درآمد دارند.

کار آزاد را بصورت آنلاین انتخاب کنید

وب سایتهایی مانند Upwork ، Fiverr و Freelancer فرصتهایی را برای انجام انواع کارهای آزاد از قبیل نوشتن، برنامه نویسی، طراحی، بازاریابی، ورود داده ها و دستیار مجازی فراهم می کنند. مسلط به یک زبان دوم هستید؟ سایتهایی مانند ترجمه Gengo یا One Hour Translation را بررسی کنید یا از طریق سایت شخصی خود مشاغل تجاری خود را بررسی کنید. مهم نیست که چه نوع کاری را انجام می دهید، میزان نرخ کار را برای نوع کارهایی که ارائه می دهید، پیگیری کنید تا بدانید که کسب درآمد بیش از حد یا خیلی کمی دارید.

وب سایت ها و برنامه ها را آزمایش کنید

سایت هایی مانند UserTesting.com به خاطر افکار شما در مورد ارزیابی چگونگی عملکرد خوب یا نه چندان مناسب وب سایت ها و برنامه های خاص به شما پیشنهاد می کند. برای قبول شدن باید یک آزمون کوتاه را انجام دهید، سپس برای هر تست 20 دقیقه ای 10 دلار به شما تعلق می گیرد که شامل ضبط و پاسخ به چهار سؤال کتبی است.

تخصص خود را در قسمت مکانیک آمازون انتخاب کنید

حتی در عصر اتوماسیون، برخی از مشاغل هنوز نیاز به نظارت و هوش و عمل انسانی دارند. شرکتها معمولاً از طریق سرویس هایی مانند آمازون مکانیک، از این مشاغل استفاده می کنند. این مشاغل می توانند خسته کننده باشند – برچسب زدن تصاویر، رونویسی از فیلم ها، طبقه بندی رسیدها- و حتی می تواند از چند دقیقه تا چند ساعت باشد. پرداخت پول به وظیفه ایی که انتخاب میکنید بستگی دارد و شخص یا شرکتی که درخواست کار می کند قبل از پرداخت به شما، محصول نهایی را تأیید می کند.بنابراین تحقیقات خود را انجام داده و به جامعه ای مانند TurkNation بپیوندید، که می تواند شما را از فروشندگی های شیطانی دور کند.

فروش کارتهای هدیه بلااستفاده

کارت های هدیه استفاده نشده خود را با استفاده از سایتی مانند Cardpool یا Giftcard Zen تخلیه کنید. می توانید برای کارتهایی که استفاده می کنید، کارتهایی را برای درصد تعادل بفروشید یا آنها را تجارت کنید. Cardpool همچنین دارای کیوسک و مکانهایی با کمک صندوق دار است تا بتوانید در محل نقدی دریافت کنید.

اتاق خواب اضافی خود را در Airbnb اضافه کنید

یک یا دو اتاق خواب اضافی دارید؟  تهیه آن در سایت های اجاره تعطیلات می تواند یک درآمد جانبی سودآور داشته باشد. به عنوان مثال ، براساس داده های Earnest، وام دهنده آنلاین، میزبان های Airbnb به طور متوسط ​​924 دلار در ماه درآمد کسب می کنند. اگر اجاره دهنده هستید، فقط اطمینان حاصل کنید که همه چیز با توافق نامه اجاره شما مطابقت دارد. این سایت هنوز در ایران قابل دسترسی نیست ولی شما میتوانید از نرم افزارهای دیوار یا اسنپ_روم استفاده کنید و ازین راه کسب درآمد کنید.

 ماشین خود را اجاره دهید

ساکنان شهر اغلب از اتومبیل خود به مدت چند روز یا هفته استفاده نمی کنند. این زمان بیکاری می تواند با ارائه خدمات مانند Getaround و Turo به پول تبدیل شود که به شما امکان می دهد تا چند ساعت یا چند روز ماشین خود را کرایه دهید. درآمد بالقوه با توجه به ماشین و محل متفاوت است، اما وسایل نقلیه معمولی به طور معمول 30 تا 50 دلار در روز اجاره می دهند. اتومبیل های لوکس و وسایل نقلیه اسپرت حتی پول بیشتری نیز می پردازند. فقط مطمئن شوید که قبل از ثبت نام با ارائه دهنده بیمه خود صحبت کنید.در ایران مخصوصا در شهر های بزرگ می توانید اگر ماشین مرتب و تمیزی دارید با آژانس های مسافرتی ارتباط برقرار کنید.

نظرسنجی کنید

شما می توانید با استفاده از نظرسنجی های آنلاین درآمد کمی داشته باشید. سایت های نظرسنجی معمولاً بازپرداخت بزرگی را ارائه نمی دهند ، مگر اینکه زمان زیادی را سرمایه گذاری کنید، و بسیاری از سایت ها برای به دست آوردن کارت های هدیه از پول نقدی مفید تر هستند. برخی از سایتهای نظرسنجی مشهور شامل Swagbucks و Global Test Market.

برای TaskRabbit ثبت نام کنید

اگر در واقع از کنار هم قرار دادن مبلمان Ikea یا ایستادن در صف های طولانی لذت می برید، ممکن است به خاطر انجام وظایف برای دیگران که وقت انجام این چنین کارها را ندارند ارتباط برقرار کنید. وب سایتهایی مانند TaskRabbit می توانند شما را با افرادی که به انواع کارهای مختلفی نیاز دارند آشنا کنند. طبق گفته این شرکت، تمیز کردن و تحویل گرفتن کالا دستی بالاترین درآمد را دارند. در ایران می توانید با داشتن موتورسیکلت عضو پیک موتوری ها شوید یا حتی اگر وسیله نقلیه ندارید یا پیاده هستید میتوانید این خدمات را برای افراد مسن یا دانشجویانی که در خابگاه مستقر هستن انجام دهید و خرید و کارهای آنها را قبول کنید.

عکس های خود را بفروشید

عکس های خود را از طریق سایت هایی مانند Fine Art America به پول نقد تبدیل کنید، که به شما امکان می دهد تصاویر خود را بارگذاری کنید تا به عنوان چاپ بر روی تی شرت، کیف تلفن و موارد دیگر بفروشید. بازارهای دیگر عکاسان شامل SmugMug ، 500px و PhotoShelter است. برخی از سایت ها نیاز به اشتراك دارند اما ممكن است دارای ویژگی هایی باشد از فضای ذخیره سازی ابری گرفته تا گالری های محافظت شده با گذرواژه و یك وب سایت اختصاصی.

معلم خصوصی شوید

با تبدیل شدن به یک مدرس خصوصی ، مهارت های ریاضی، علوم، زبان های خارجی یا مهارت آمادگی آزمون را به یک کلاس سود آور تبدیل کنید. می توانید افراد را بصورت آنلاین یا حضوری آموزش دهید. آنچه شما هزینه می کنید می تواند به تجربه، تخصص و تقاضای شما بستگی داشته باشد. برای شروع کار، ببینید که چه نوع مربیگری در Craigslist مورد نیاز هستند یا در سایتهایی مانند Tutor.com یا Care.com نمایه ایجاد کنید. همچنین می توانید خدمات خود را در مدارس محلی و مراکز محلی تبلیغ کنید.علاوه بر تبلیغات در مراکز عمومی می توانید صفحه ی شخصی در اینستاگرام بسازید و کار خود را گسترش دهید.

 از وبلاگ خود به عنوان یک شرکت وابسته درآمد کسب کنید

اگر یک وبلاگ نویسی هستید که وب سایت های شما از ترافیک مناسبی برخوردار است، می توانید با پیوستن به یک شبکه وابسته، درآمد کسب کنید. شرکت های وابسته (این شما هستید) وقتی شخصی از وب سایت شما به سایت شریک شما که با آن توافق کرده اید کلیک کند و وارد شود و محصولی را در آنجا خریداری کند، حقوق می گیرید. برخی از وبلاگ نویسان از این طریق درآمد زیادی کسب می کنند.

کالاهای خود را در Etsy بفروشید

آیا تخصصی در نجاری، جواهرات سازی، گلدوزی یا سفال دارید؟ کالاهای خود را در سایت Etsy ، سایت مراجعه به صنعتگران فروش کالاهای خانگی بفروشید. سال گذشته ، تقریباً 30 میلیون خریدار بیش از 2.8 میلیارد دلار برای Etsy خرج کردند.می توانید کالا های خود را در سایت و نرم افزار دیوار تبلیغ کنید و یا پیج شخصی در اینستاگرام و یوتیوب بسازید و آنها را به فروش برسانید و حتی از آموزش آنها در یوتیوب و با بالا رفتن تعداد تماشا کنندگان صفحه شما پول کسب کنید.

 درآمد تبلیغاتی را از طریق وبلاگ یا کانال YouTube دریافت کنید

فیلم های آموزشی خود را به فیلم های نقدی تبدیل کنید. اگر ویدیوهای YouTube یا پست های وبلاگ شما مخاطب بزرگی را جذب می کنند، ممکن است بتوانید از تبلیغات درآمد کسب کنید. با Google AdSense ، مشاغل هزینه می کنند که در مورد محتوای شما تبلیغ کنند. خدمات رایگان است، اما الزاماتی وجود دارد که باید آنها را برآورده کنید.و حالا شما یک YouTuber هستید که میتوانید به راحتی پول بدست آورید.

تبدیل به یک influencer در اینستاگرام شوید

شرکت ها برای تأیید محصولات خود از influencer اینستاگرام – افرادی که دنبال کننده بزرگ و اختصاصی دارند- استفاده می کنند. می توانید با استفاده از فرصت های از طریق بستر بازاریابی مانند Instabrand یا Famebit یا با تماس با مارک هایی که می خواهید با آنها کار کنید ، اقدام به این کار کنید.ولی اول باید توجه کنید که روحیه ی انجام این کار را دارید یا نه. چون شاید این شغل به ظاهر ساده به نظر برسد اما کاملا سختی های خود را دارد.

از کانال Twitch خود کسب درآمد کنید

هنگامی که در سایت Twitch، سایتی است برای گیمرها، با بازی در این سایت می توانید سود خوبی بدست آورید. پخش کنندگان می توانند در صورت دستیابی به وضعیت Affiliate یا Partner ، از بینندگان کمک مالی دریافت کنند و حتی سهمی از اشتراک و درآمد تبلیغات را نیز بدست آورند.

برای خریدن رمز و راز ثبت نام کنید

مشاغل غالباً می خواهند بدانند كه چگونه از منظر مشتری عمل می كنند. ثبت نام کنید تا چشم و گوش آنها باشید. شما می توانید از طریق سایت هایی مانند IntelliShop ، BestMark و Sinclair Metrics Customer متقاضی آنلاین شوید.

کارهای فصلی پیدا کنید

برای چند ماه احتیاج دارید؟ سعی کنید کاری فصلی داشته باشید، مثل اینکه یک نگهبان، یا کار در خرده فروشی در ایام تعطیل باشید. کارفرمایان به طور معمول یک ماه یا دو ماه از فصل شلوغ خود مشغول کار هستند، بنابراین برای دریافت حقوق و دستمزد خود برنامه ریزی کنید. پنجره های فروشگاه ، Craigslist و طبقه بندی محلی را برای فرصتهای فصلی بررسی کنید.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
2 پرسش و پاسخ کاربران
جدیدترین
قدیمی ترین رای بیشتر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
pejman
pejman
5 ماه قبل

با سلام ، سپاس از نوشته های خوبتان ، تاملی بیشتر برای ارتقاء فضای افکار و بالا بردن سطح اگاهی انسانها برای خویش و جامعه ای خویش در فضایی سالم و هم تراز برای حال و نسل های اینده … حال خوب و موفقیت های روز افزون بدرقه راهتان باد ‌ . ارادتمند شما پژمان منفرد

Sir
Sir
مدیر
پاسخ دادن به  pejman
5 ماه قبل

درود بر شما

دکمه بازگشت به بالا
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x