exbonds
مقالات کسب و کار

6 اشتباه برنامه ریزی بودجه و نحوه رفع آنها

اشتباهات رایج صرف درآمد

 فکر حساب کردن برای هرپولی که لمس می کنید می تواند ترسناک باشد، اما بزرگترین مراکز بودجه ریزی برای رفع این مشکل نیاز به مدرک ریاضی ندارند. هر کسی با برخی دستورالعمل و اراده، می تواند  بودجه بسازد. ما با چندین برنامه ریز مالی صحبت کردیم تا شایع ترین و مشکل آفرین ترین اشتباهات بودجه را شناسایی کرده و به شما در جلوگیری از آنها کمک کنیم.

1. عدم پیگیری بودجه


صحت بودجه و توانایی شما در پیشرفت در جهت اهداف مالی بستگی به دانستن هزینه ها دارد. مبهم بودن این ارقام می تواند عدم موفقیت شما رارقم بزند.

جاستین گودبراد، یک برنامه ریز امور مالی معتبر با سرمایه گذاران میراث در ناکسویل، تنسی می گوید: “کاملاً صریح و روشن، هیچگاه هیچ کس مردم را برا پاسخ به سوال چقدر پول هزینه مواد غذایی یا اقلام شخصی کنند، متوقف نکرده اند. او می گوید که هزینه های مردمی و روند افزایشی میزان خرج هر ماه را به طرز چشمگیری بیش از حد می بیند.

ثابت : قبل از تعیین بودجه، حداقل یک ماه آنچه را خرج کرده اید ، پیگیری کنید یا حتی یادداشت کنید. در حالت ایده آل، شما هزینه های نوشته شده هر ماه را ادامه می دهید، اما به راحتی میتوانید یک زمان مشخص برای همه آنها بگذارید. برای ساده کردن روند کار از یک برنامه بودجه بندی خوب استفاده کنید .

2. غفلت از بازنشستگی

هدفی که چند دهه از آن فاصله دارید، یک هدف آسان برای پشت گوش انداختن است. اما چه شما میانسال با خانواده باشید و یا خارج از دانشگاه ، باید برای بازنشستگی صرفه جویی کنید ،این باید بزرگترین اولویت مالی در زندگی شما باشد.

لورن کلین، CFP و بنیانگذار مشاوران مالی کلاین در نیوپورت بیچ، کالیفرنیا، می گوید: “مردم تمایل دارند که پس انداز بازنشستگی را قربانی درآمد” قابل خرج “خود کنند.” “این نگاه همه اش اشتباه است.” کلین پیشنهاد می کند که به عنوان بازنشستگی های فردا به مشارکت بازنشستگی فکر کنید این پولی است که هنگام بزرگتر شدن صورتحساب ها پرداخت می کنید. 

رفع : حداقل، به اندازه کافی از حقوق خود را برای دیدار با هر کارفرمای برای  401 (k) مشارکت اختصاص دهید . اگر 401 کیلومتر ندارید، یک IRA را تنظیم کنید و هر ماه می توانید از آن کمک کنید. هدف نهایی این است که حداقل 15٪ از درآمد فعلی خود را برای سالهای طلایی خود کنار بگذارید.

3. صندوق اضطراری

 طبق گفته اسکات هیگینز، CFP با مشاوران رز خیابان در کالامازو، میشیگان، صندوق اضطراری شما نیاز به بهره برداری از کارت های اعتباری یا وام های دیگر را از بین می برد. هیگینز می گوید: “مسئله این نیست که آیا اتفاقی خواهد افتاد، و باید چه زمانی باشد.”

رفع : اگر در موارد اضطراری چیزی خرج نکرده اید، اولویت اول 500 دلار را برای بودجه خود اختصاص دهید. پس از اتمام کار و به طور مرتب درحساب بازنشستگی خود مشارکت کنید، اهداف قابل کنترل برای صندوق اضطراری خود تعیین کنید، تا در پس انداز سه و شش ماهه هزینه های زندگی صرفه جویی کنید. اگر وقت و انرژی دارید، فکر می کنید صندوق اضطراری خود را با پول های جانبی تقویت کنید فقط بفهمید چگونه می توانید از راه درآمدزایی به روشی متناسب با برنامه خود استفاده کنید.

4- فرض کنید شریک زندگی شما هم همین وضعیت را دارد

“بیایید در مورد پول صحبت کنیم” ممکن است در بعضی از خانواده ها سخنان مبارزاتی باشد، اما عدم تراز کردن بودجه و اهداف مالی بلند مدت شما یک اشتباه بزرگ است. کلین می گوید: “اگر کمبود ارتباطی در حال حاضر مشکلی ایجاد نکرده باشد ، قطعاً در این مسیر از بین خواهد رفت.”

رفع : زود و غالباً درباره پول صحبت کنید. به درآمد ماهانه، صورتحسابها و خرج کردن در کنار هم نگاه کنید ، تا شما هر دو بدانید که پول کجا می رود. وقتی صحبت از بودجه و اهداف می شود، اگر با همه چیز موافق نیستید، سازش کنید. کلین پیشنهاد می کند اگر پول همچنان یک مشاجره ثابت باشد، از کمک های خارجی کمک بگیرید.

5. نگه داشتن بیخودی پول

به گفته دانیل پ. ماهونی ، CFP و بنیانگذار True Square Financial LLC در آتلانتا، شما فقط با اجتناب از هزینه های ناچیز، مانندهزینه ثابت روزانه استارباکس، به آزادی مالی نخواهید رسید. در عوض، او می گوید، “دو چیز باعث می شود که بیشتر خانواده ها از پس انداز بیشتر – هزینه های ثابت مانند وام، پرداخت ماشین و شهریه و هزینه های غیر منتظره یا ضرر درآمد خود جلوگیری کنند.”

رفع : چیزهای بزرگ را در اولویت نگه دارید. با وجود یک صندوق اضطراری برای هزینه های غیر منتظره، هزینه های مکرر ماهانه خود را در مکان ها برای صرفه جویی قابل توجهی بررسی کنید. برنت ساترلند ، CFP با Ntellivest در پیتسبورگ، پیشنهاد می کند از خود بپرسید که آیا واقعاً به آن خانه و وام بزرگ یا به جای یکی به دو وسیله نقلیه نیاز دارید؟ “آسان است که در باور این موارد ضروری گرفتار شوید.”

6. فرض اینکه شما تنها هستید

برنامه ریزی بودجه سخت است، اما راهکارهایی کمکی هست و فقط برای ثروتمندان رزرو نمی شود. “به گفته شلی-آن ایوکه ، CFP با TIAA در دنور،” شما به حداقل مقدار پول برای دریافت مشاوره مالی حرفه ای احتیاج ندارید، اگرچه بسیاری از مردم می ترسند در هنگام مدیریت پولشان درخواست کمک کنند.”

رفع اشکال : بارها و بارها ضرورت مشاور مالی مشاغل وجود داشته است، و ایوکه می گوید ممکن است مردم از مقدارمبلغی که باید بپردازند تعجب کنند. اگر به دنبال راهنمایی برای مدیریت بدهی و بودجه بندی عمومی هستید، مشاوران اعتبار گزینه دیگری با هزینه کمتری هستند. اگر هنوز از پرداخت برای کمک به امور مالی مطمئن نیستید، با دوستان و خانواده قابل اعتماد صحبت کنید، به خصوص مواردی که برای رسیدن به اهداف مالی خود دیده اید.

0 0 رای
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

برچسب ها
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن