معرفی انواع ارز دیجیتال

توکن چین لینک chainlink چیست؟

پلی بین خدمات پرداختی

توکن Chainlink یک سرویس اوراکل غیرمتمرکز است که هدف آن اتصال قراردادهای هوشمند با داده های دنیای واقعی است. از آنجا که blockchain نمی توانند به داده های خارج از شبکه خود دسترسی پیدا کنند ، برای دستیابی به داده ها در قراردادهای هوشمند اوراکل مورد نیاز است. اوراکل داده های خارجی (مثلاً دما ، آب و هوا) را فراهم می کند که به محض تحقق شرایط از پیش تعریف شده باعث اجرای قراردادهای هوشمند می شوند. شرکت کنندگان در شبکه چین لینک برای ارائه قراردادهای هوشمند با دسترسی به فیدهای داده خارجی ، از طریق دریافت پاداش تحریک می شوند. اگر کاربران مایل به دسترسی به داده های غیر زنجیره ای باشند ، می توانند قرارداد درخواست کننده را به شبکه چین لینک ارسال کنند. این قراردادها با قرارداد درخواست کننده با اوراکل های مناسب مطابقت دارند. این قراردادها شامل یک قرارداد شهرت ، یک قرارداد تطبیق سفارش و یک قرارداد کل هستند. قرارداد جمع آوری داده های اوراکل انتخاب شده را برای یافتن دقیق ترین نتیجه جمع آوری می کند.

Customize this widget

مقدمه ای در رابطه با چین لینک cainlink

توکن Chainlink که در ژوئن سال 2017 توسط شرکت fintech سان فرانسیسکو راه اندازی شد ، توسط توسعه دهندگان آن به عنوان واسطه ایمن بلاک چین توصیف شده است که قصد دارد با اجازه دادن به قراردادهای هوشمند به دسترسی به منابع کلیدی غیر زنجیره ای مانند فید داده ها ، API های وب ، قراردادهای هوشمند را به یکدیگر متصل کند.توسعه دهندگان چین لینک معتقدند که اگرچه قراردادهای هوشمند با جایگزین کردن نیاز به توافق های حقوقی سنتی ممکن است در بسیاری از صنایع متحول شوند ، اما پروتکل های اجماع اساسی مربوط به فناوری بلاک چین منجر به این می شود که قراردادهای هوشمند نتوانند به طور موثر با سیستم های خارجی ارتباط برقرار کنند.

قراردادهای هوشمند چیست؟

اولین بار در سال 1993 تصریح شد ، قراردادهای هوشمند برنامه های رایانه ای هستند که بر روی زیرساخت های غیرمتمرکز اجرا می شوند ، مانند یک blockchain. در حالی که یک قرارداد استاندارد ، اصطلاحات حاکم بر رابطه ای را که توسط قانون قابل اجراست ، تشریح می کند ، قراردادهای هوشمند رابطه پیمانکاری را با کد رمزنگاری اجرا می کنند.قراردادهای هوشمند به محض ایجاد شرایط خاص انجام می شوند و به محض اجرای یک قرارداد هوشمند ، این واقعیت که در یک شبکه غیرمتمرکز وجود دارد ، بدان معنی است که هیچ یک از طرفین نمی توانند کد خود را تغییر دهند یا در اجرای آن دخالت کنند. با جلوگیری از تغییر، قراردادهای هوشمند همه طرفین را به عنوان اجرای برجام متعهد می سازند ، از این طریق نوعی رابطه ایجاد می شود که به اعتماد هیچ یک از طرفین متکی نیست.

شبکه چین لینک

شبکه ChainLink یک شبکه غیر متمرکز از گره های چین لینک است که همگی در حال استفاده از فیدهای داده خاص ، API ها و قابلیت های مختلف پرداخت غیر زنجیره ای به طور مستقیم در یک قرارداد هوشمند هستند.شبکه چین لینک از دو بخش جداگانه به صورت زنجیره ای و خارج از زنجیره تشکیل شده است که برای ارائه خدمات مجبور به تعامل هستند. این شبکه به شکلی ساخته شده است که امکان ارتقاء آن را فراهم می کند ، بنابراین با ظهور تکنیک ها و فن آوری های بهتر می توان اجزای مختلف آن را جایگزین کرد. مؤلفه زنجیره ای شبکه ، اوراکل ها را بر اساس معیارهای درخواست شده توسط یک طرف از قرارداد هوشمند از طریق توافق نامه سطح خدمات فیلتر می کند.با استفاده از این معیارها ، چین لینک پاسخ های اوراکل به نمایش داده شد SLA را جمع آوری می کند ، آنها را با استفاده از مدل های معتبر و تجمیع مرتب می کند و نتیجه جمعی نهایی پرس و جو چین لینک را ارائه می دهد که ممکن است در قرارداد هوشمند اجرا شود.

توکن chainlink

به منظور جبران نیازهای خارج از زنجیره ای سیستم Chainlink ، نشانه LINK به عنوان ارز مورد نظر برای پرداخت اپراتورهای گره ایجاد شده است. طبق گفته توسعه دهندگان ، نشانه LINK لازم است این عملکرد را انجام دهد و تقاضا و ارزش این توکن ها به طور مستقیم با تعداد اپراتورهای ارائه دهنده خدمات غیر زنجیره ای به سیستم در ارتباط است.از آنجا که نشانه های LINK به عنوان ارز در سکوی Chainlink استفاده می شوند هرچه استفاده از پلتفرم چین لینک بیشتر باشد ، باید نشانه های LINK با ارزش تر باشند. برخی از مفسران اظهار داشته اند که نشان LINK یک عنصر غیر ضروری برای پروژه است ، بقیه ارزهای رمزنگاری شده برای ارائه جبران خسارت به اپراتورها کاملاً مناسب هستند و خود اوراکلها انگیزه لازم برای حفظ شبکه و دسترسی به داده های خود را ثابت دارند.

بخشی از شبکه چین لینک

بخشی از شبکه Chainlink سیستم شهرت آنهاست ، ارائه دهندگان گره با مقدار بیشتری LINK قفل شده باید با قراردادهای بزرگتر پاداش بگیرند. اگر آنها نتوانند اطلاعات دقیقی را ارائه دهند ، در صورت برداشت از علائم مجازات می شوند. این یک سیستم عالی برای دارندگان نشان ها به نظر می رسد ، زیرا هر چه تعداد نشانه ها در قراردادها قفل شوند ، میزان عرضه پایین تر و در نتیجه قیمت های بالاتر باید باشد.به نظر می رسد واضح است که آزمایش لکموس مبنی بر اینکه آیا توکن های LINK برای عملکرد صحیح سیستم لازم هستند ، در صورت زنده بودن سیستم آشکار می شود و بر اساس تعداد اپراتورهای گره که به شبکه می پیوندند ، خواهد بود. اگر فقط یک جذب کمی از سیستم وجود داشته باشد ، مقدار توکن پایین تر خواهد بود.

بروز رسانی های چین لینک

Chainlink از ابتدای سال 2019 دستخوش تحولات اخیر و قابل ملاحظه ای شده است. تغییر روایت گسترده صنعت به سمت تأمین مالی غیر متمرکز (DeFi) نیز این پروژه را به خوبی قرار داده است تا تبدیل به یک فیلتر خوراک داده عملی و با اعتماد به نفس برای پروتکل های مالی باز شود.امضای اخیر مشارکتهای بی شماری در میان مجموعه های متنوعی از شرکت کنندگان در صنعت چین لینک را بر سر راه توسعه استاندارد قراردادهای هوشمند اوراکل قرار داده است. مسئله اوراکل یک مشکل مهم در اتصال بلاک چین ها به منابع داده غیر زنجیره ای است و همکاری چین لینک با کلکسیون های مالی متمرکز ، راه حل های مقیاس گذاری و سیستم عامل های معاملاتی نشانگر شتابی است که این پروژه در بین همسالان خود بدست می آورد.

از این پروژه بیشتر بدانید

به طور خاص Chainlink اخیراً یک قرارداد هوشمند بسیار محرمانه و پروژه حریم خصوصی داده ها را از دانشگاه کرنل و IC3 به دست آورد. سیستم Town Crier سخت افزاری برای سیستم غیرمستقیم Oracle Chainlink است که از فناوری محاسبات محصور امن SGX اینتل برای جداسازی اصالت داده های منتقل شده از منابع موجود در وب بهره می گیرد.

عملکرد توکن chainlink در بازار

بیشترین قیمت این توکن تا به حال 1.28 دلار بوده است که در 1 ژانویه 2018 به دست آمده است.کله موجودی این توکن یک میلیارد توکن لینک است.با تمام فرازو نشیب های این توکن قیمت آن افزایش یافته است و تا دو برابر افزایش قیمت داشته است.این شرایط ممکن است پس از عرضه شبکه اصلی چین لینک تغییر کند، زیرا توکن لینک از استاندارد جدیدی استفاده خواهد کرد که ترکیبی از المان های ERC-20 و ERC-223 می‌باشد.

چین لینک چیست؟

سرعت انتقال - 94%
مارکت کپ - 5%
امنیت - 100%
کارمزد نسبت به بقیه ارزها - 55%
ارزش معادل قیمت - 15%

54%

توکن Chainlink یک سرویس اوراکل غیرمتمرکز است که هدف آن اتصال قراردادهای هوشمند با داده های دنیای واقعی است.

User Rating: Be the first one !
0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x