ارز دیجیتال و بلاکچین

ارز دیجیتال یا رمز ارز (Cryptocurrency) شکل خاصی از پول دیجیتال است که بر پایه علم رمزنگاری ایجاد شده است. بیشتر ارزهای دیجیتال برای بهره‌مند شدن از ویژگی‌های اساسی مانند غیرمتمرکز بودن، شفافیت و تغییرناپذیر بودن از بلاک چین استفاده می‌کنند. ارز دیجیتال ارزهایی هستند که به صورت الکترونیکی ذخیره و منتقل می‌شوند و مبنای آن‌ها صفر و یک است. همان‌طور که از واژه آن نیز برمی‌آید، ارز دیجیتال به هر ارزش ایجاد شده در بستر دیجیتال اشاره دارد. این مفهوم در مقابل واسطه‌های فیزیکی مانند اوراق بانکی یا سکه مطرح می‌شود.

مفهوم بلاک چین اولین بار با پیدایش بیت کوین به وجود آمد و پادشاه ارزهای دیجیتال از این راهکار برای ذخیره اطلاعات مربوط به دارایی کاربران بهره برد.

واژه بلاک چین (Blockchain) ترکیبی از دو کلمه Block (بلوک) و Chain (زنجیره) است. این فناوری در حقیقت زنجیره‌ای از بلوک‌هاست. به زبان ساده، بلاک چین یک نوع سیستم ثبت اطلاعات و گزارش است. تفاوت آن با سیستم‌های دیگر این است که اطلاعات ذخیره‌شده روی این نوع سیستم، میان همه اعضای یک شبکه به اشتراک گذاشته می‌شود. با استفاده از رمزنگاری و توزیع داده‌ها، امکان هک، حذف و دستکاری اطلاعات ثبت‌شده، تقریباً از بین می‌رود.

بیت کوین پادشاه ارزهای دیجیتال

بیت کوین (bitcoin) نوعی ارزدیجیتال است که می‌توانید با آن خرید کنید، سفارش‌ آنلاین انجام دهید، به هر کسی که دوست دارید در هر نقطه از جهان پول بفرستید یا حتی آن را به عنوان نوعی سرمایه‌گذاری در نظر بگیرید.
بیت کوین ارز دیجیتالی است که می‌توانید آن را به عنوان یک ابزار سرمایه‌گذاری در نظر بگیرید، به وسیله آن انتقالات ارزی خود را انجام داده و حتی از فروشگاه‌های آنلاین سفارش دهید. همین کارکردهای مختلف و استفاده‌های متفاوتی که از بیت کوین می‌توانید داشته باشید، شاید مهمترین دلیل و بهترین پاسخ به این سوال باشد که چرا باید با این پدیده بیشتر آشنا شوید.

استفاده‌کننده(ها): سرتاسر جهان
تاریخِ معرفی: ۳ ژانویه ۲۰۰۹؛ ۱۱ سال پیش
مؤسس: ساتوشی ناکاموتو
نماد: BTC
میلی بیت‌کوین: mBTC
میکرو بیت‌کوین، بیت: μBTC

از کجا به دست می آیند؟

من ارز دیجیتال میخوام باید … 
  از کجا شروع کنم؟ چیکار کنم؟

 

روشهای زیادی برای دریافت ارز دیجیتال وجود دارند که بعضی از آنها رایگان بوده و مقدار ارزی که از این روش می‌توانید به دست آورید بسیار ناچیز بوده و باید زمان زیادی را در این مسیر صرف کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. مثل: فاست و سایت های کلیکی ….

ولی در مقابل راه های هم وجود دارند که به سرمایه اولیه (پول یا ارز) نیازمند هستند تا بتوانید در حوزه های مختلف دیجیتالی و بلاکچین سرمایه گذاری کنید و میزان دارایی های اولیه خود را افزایش دهید. مثل: هایپ، استخراج ابری و تریدینگ ….

«نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود.»
«پنیر رایگان فقط در تله موش پیدا می‌شود.»

مراقب باشید وعده های مختلف دریافت ارزدیجیتال رایگان به مقدار زیاد شما را به قربانی کلاهبرداری یا هک تبدیل نکند.

دکمه بازگشت به بالا