اکسچنج و صرافی

بررسی صرافی FTX

بررسی صرافی FTX

سایت FTX یک صرافی مشتقات ارز رمزنگاری شده است که توسط معامله گران باتجربه ساخته شده است و هدف آن حل کردن تمام مشکلات مرتبط با مبادلات موجود است. مشتقات ارز رمزپایه به شما امکان تجارت ارزهای رمزپایه را می‌دهد بدون اینکه واقعاً نیازی به خرید یا فروش آن‌ها داشته باشید. تمرکز اصلی FTX در فراهم آوردن بستری است که بتواند به اندازه کافی قدرتمند باشد تا از تاجران حرفه‌ای / نهادی و همچنین کاربران اولین بار شخصی پشتیبانی کند، بدون اینکه عملکردی برای هر دو طرف به خطر بیاندازد.

این صرافی احساس قابل توجهی از احساس مثبت را در بین جامعه تجارت رمزنگاری ایجاد کرده و از قبل دارای حجم بالای تجارت روزانه است. این به دلیل جوانی نسبی سیستم عامل و این واقعیت که FTX برای هر کسی که در ایالات متحده مستقر است. قابل دسترس نیست، کاملاً چشمگیر است.

این صرافی در ماه مه ۲۰۱۹ آغاز شده است و دسترسی کاربران به طیف وسیعی از محصولات نوآورانه تجاری از جمله گزینه‌های بیت کوین، بیش از ۴۵ علامت اهرم، ۲۰ تعویض همیشگی، قراردادهای MOVE و بازارهای پیش بینی را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

چه کسی پشت FTX است؟

FTX در سال ۲۰۱۸ توسط مدیر عامل فعلی سام بانکمن-فرید که زمانی معامله‌گر میز بین المللی ETF Jane Street Capital بود و CTO فعلی‌گری وانگ که مهندس سابق نرم‌افزار گوگل است، تأسیس شد.

پیش از تأسیس FTX، در سال ۲۰۱۷ این زوج Alameda Research Ltd را تاسیس کردند. که یکی از پیشروترین معاملات کمی و نقدینگی ارزهای رمزنگاری شده است و Alameda FTX را در نگهداری کتاب‌های نظم عمیق و همچنین ۲۴/۷ خدمات OTC کمک می‌کند.

Alameda همچنین با موفقیت در مجموع ۸ میلیون دلار در سه دوره تأمین بودجه، FTX را انکوباتور و توسعه داد. پس از دور Seed و Corporate که در سال ۲۰۱۹ برگزار شد. دور B Series در ۲ مارس ۲۰۲۰ به پایان رسید و سرمایه‌های مایع ارزش را جذب کرد.

Binance در طول دوره شرکت به عنوان یک سرمایه گذار پیشرو عمل می‌کرد در حالی که FBG Capital، Greylock Partners، Kenetic، One Block Capital و Proof of Capital همه سرمایه گذاران Seed بودند. در نتیجه، این صرافی توسط تعدادی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری پیشرو رمزنگاری پشتیبانی می‌شود و دارای یک شبکه قوی برای اعتماد است. تیم اصلی FTX ماهیت شفافی دارند و نام و پروفایل‌های LinkedIn خود را به صورت عمومی در دسترس قرار داده اند. صرافی FTX متعلق به FTX Trading LTD است که در آنتیگوا و باربودا گنجانیده شده و دفاتر خود را در هنگ کنگ حفظ می‌کند.

ویژگی های کلیدی FTX

FTX به عنوان یک پلتفرم معاملات مشتقات رمزنگاری شده، با ارائه طیف گسترده‌ای از محصولات پیشرفته تجارت، کاربران را با سرعتی چشمگیر جذب کرده است. این صرافی همچنین برای اولین بار تعدادی از محصولات تجاری منحصر به فرد و ابتکاری مانند توکن‌های اهرمی (leveraged tokens) و قراردادهای MOVE را به بازار عرضه کرده است که به جدا شدن FTX کمک کرده است. این تیم به دو معامله‌گر خرده فروشی و سازمانی پاسخ می‌دهد و دارای ویژگی‌های تجاری جامع مانند هزینه‌های کم و اسپرد (spreads) شدید، علاوه بر OTC، پشتیبانی گسترده خدمات مشتری، نمودار TradingView و برنامه‌های تلفن همراه IOS و Android است.

سایر ویژگی های اصلی عبارتند از:

نقل و انتقالات ارزی فیات:

کاربران می‌توانند به ارزهایی مانند USD، EUR، CAD، GBP و AUD نقل و انتقالات انجام دهند. این صرافی همچنین سپرده‌های کارت اعتباری را می‌پذیرد.

حداکثر اهرم 101 برابر:

FTX اهرم سخاوتمندانه‌ای را فراهم می‌کند که به معامله گران امکان می‌دهد پتانسیل سود خود را به حداکثر برسانند.

تبدیل آسان، تسویه حساب های پایدار کوین:

کاربران می‌توانند به راحتی ارزهای موجود در حساب‌های خود را تبدیل کرده و تمام مشتقات را با یک کیف پول حاشیه معامله کنند.

خدمات درجه نهادی:

FTX شامل ویژگی‌های سطح بالا مانند نقدینگی عمیق و رزرو سفارش، برداشت نامحدود، صندوق تصفیه و میز فرابورس (OTC) است.

پشتیبانی گسترده مشتری:

FTX طیف گسترده‌ای از ویژگی‌ها و منابع را با هدف کمک به دارندگان حساب خود برای حرکت در سیستم عامل فراهم می‌کند و همچنین گروه‌های چت را به بیش از ۱۰ زبان ارائه می‌دهد.

محصولات قابل فروش در FTX

تیم پشتیبان FTX شکافهای موجود در بازار را شناسایی کرده و در تلاشند تا با ارائه طیف وسیعی از محصولات تجاری، مبادله خود را ایجاد کنند. اینها شامل معاملات آتی، نشانه‌های اهرمی، گزینه‌ها، قراردادهای MOVE و بازارهای پیش بینی است. در حال حاضر، دارندگان حساب می‌توانند با بیش از ۲۰ دارایی در معاملات آتی مشارکت داشته باشند. در حالی که بیش از ۴۵ رمز با اهرم قابل معامله است و همچنین این صرافی برای کاربرانی که به دنبال انجام معاملات ساده‌تر هستند، نیز مناسب است.

آینده FTX

FTX معاملات آتی سه ماهه و همیشگی خود را با بیش از ۲۰ ارز رمزپایه معروف مانند BTC، ETH، BNB و LINK انجام می‌دهد. این صرافی همچنین فهرست Futures را فهرست می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد. بخشهای مختلف بازار رمزنگاری را با سهولت بیشتری انجام دهند. اینها شامل سکه‌های کلاه درشت (ALT-PERP)، کلاه‌های میانی، (MID-PERP) و small cap coins SHIT-PERP هستند. همچنین کاربران می‌توانند با انتخاب نمایه مناسب، نشانه‌های مبادله‌ای (EXCH-PERP)، رمزهای رازداری (PRIV-PERP) و سبدهای منطقه‌ای (DRGN-PERP) را مبادله کنند. علاوه بر این، FTX همچنین قراردادهای نفتی را که تا قیمت لحظه‌ای روغن WTI منقضی می‌شوند، فهرست می‌کند.

نشانه های اهرمی (Leveraged Tokens)

حداکثر اهرم ۱۰۱ برابر در سیستم عامل موجود است، اگرچه FTX به عنوان پیش فرض ایمنی حداکثر اهرم ۱۰ برابر را در همه حساب‌ها قرار می‌دهد. این صرافی همچنین بیش از ۴۵ نشان مختلف اهرمی را ارائه می‌دهد که یک روش نسبتاً ساده برای دریافت اهرم برای کاربران است و نشانه‌های BULL و BEAR به طور خودکار قرار گرفتن در معرض آن‌ها را مدیریت می‌کنند و برای حفظ اهرم هدف خود و جلوگیری از تصفیه‌ها، تعادل روزانه برقرار می‌کنند. اینها به عنوان نشانه‌های ERC20 عمل می‌کنند که به شما امکان می‌دهد ۳ برابر کوتاه یا ۳ برابر کوتاه در دارایی‌های دیجیتال معروف از جمله BTC، ETH، LINK، XTZ، BNB و XRP کوتاه باشید.

MOVE

FTX همچنین قراردادهای MOVE پیشگام ارائه می‌دهد که به عنوان معاملات آتی عمل می‌کنند که با توجه به مقدار خام BTC در یک بازه زمانی مشخص (روزانه، هفتگی یا سه ماهه) منقضی می‌شوند. این به دارندگان حساب این امکان را می‌دهد تا بدون توجه به جهت، در مورد مبلغی که بیت کوین برای جابجایی حرکت می‌کند، معامله کنند. با قراردادهای MOVE نوسانات کلی قیمت BTC در یک دوره مشخص به عنوان تعیین کننده اصلی ارزش قرارداد عمل می‌کند.

گزینه ها

گزینه‌های بیت کوین نیز برای معامله با قراردادهای اختیارات موجود در وجه نقد FTX که به دلار آمریکا منقضی می‌شوند، موجود است. معامله گران می‌توانند قراردادهای مکالمه یا گزینه‌های اختیاری را باز کنند، که به عنوان موقعیت‌های «حق خرید» و «حق فروش» کار می‌کنند، و به همان روشی که قراردادهای آتی دارند، کاربران می‌توانند کوتاه مدت یا کوتاه را با استفاده از اهرم انتخاب کنند. به طور کلی، قراردادهای گزینه اجازه تجارت «حق» خرید یا فروش یک دارایی اساسی را با قیمت تعیین شده، با زمان / تاریخ مشخص می‌دهد، و گزینه‌های FTX را می‌توان به روش‌های مختلف سفارشی کرد زیرا کاربران می‌توانند قیمت‌های اعتصاب را پیکربندی کنند و زمان انقضا هر طور که دوست دارند.

بازارهای نقطه ای

بازارهای نقطه‌ای کاربران را قادر می‌سازد تا از تعدادی ارز رمزنگاری شده محبوب خرید کرده و به روش‌های سنتی‌تری تجارت کنند. دارایی‌های دیجیتالی مشهور مانند BTC، ETH، BNB، LINK، FTT، BCH، USDT، PAXG، XAUT، TRYB و BTMX همه برای خرید و فروش در صرافی در دسترس هستند.

بازارهای پیش بینی

بازار پیش بینی انتخابات ریاست جمهوری فعلی ایالات متحده به کاربران این امکان را می‌دهد تا از طریق نامزدها در رقابت انتخابات ۲۰۲۰ تجارت کنند. قراردادهای آتی که پس از تأیید نتیجه نهایی برای تعیین ارزش منقضی می‌شوند. در حال حاضر برای معامله در بازار موجود هستند.

انواع محدودیت های حساب FTX

FTX سه ردیف اصلی حساب را با نیازهای مختلف KYC کار می‌کند. برداشتن حداکثر ۹۰۰۰ دلار در روز بدون ارائه اسناد تأیید امکان‌پذیر است. در حالی که برداشت‌های رمزنگاری نامحدود برای دارندگان حساب Tier ۲ محفوظ است و دارندگان حساب Tier ۳ از طریق میز OTC به برداشت‌های فیات نامحدود دسترسی دارند.

نحوه افتتاح حساب کاربری در FTX

روند ثبت نام بسیار ساده است و شبیه ثبت نام در سایر مبادلات رمزنگاری است. می‌توانید با این کار شروع کنید:

۱- با کلیک بر روی برگه «ثبت نام» در سمت راست بالای صفحه اصلی. از اینجا باید ایمیل و رمز ورود خود را در پنجره ثبت نام پاپ آپ وارد کنید.
۲- برای ثبت نام و دریافت ایمیل تأیید، روی «ثبت نام» کلیک کنید.
۳- اکنون می‌توانید با راه اندازی 2FA با کلیک بر روی «امنیت حساب» و انتخاب Authy، Google Authenticator یا پیام کوتاه، حساب خود را ایمن کنید.
۴- اکنون می‌توانید وجوه خود را برای تجارت واریز کنید. با این حال، تا زمانی که تأیید صحت KYC را کامل نکنید، حساب شما حداکثر ۱۰۰۰ دلار محدودیت برداشت دارد.
۵- برای تکمیل مراحل تأیید KYC و باز کردن قفل محدودیت‌های بالاتر برای برداشتن، به صفحه «تنظیمات» بروید.

KYC حساب FTX

برای حساب‌های فردی، فرم تأیید هویت سطح ۱ برای دریافت محدودیت برداشت روزانه ۲ هزار دلار به نام کامل، کشور محل اقامت و ایالت، استان یا منطقه نیاز دارد. برای تأیید صحت سطح ۲ KYC، باید فرم را پر کنید. و مدارک هویت و مدارک آدرس خود را بارگذاری کنید. تأیید صحت سطح ۳ KYC شما را ملزم به بارگذاری صورتحساب بانکی اخیر از بانکی می‌کنید که قصد دارید از آن برای انتقال فیات استفاده کنید.

ارزهای پشتیبانی شده

FTX علی رغم ورود تازه وارد بخش تجارت دارایی‌های دیجیتال، از سپرده‌گذاری، تجارت و برداشت تعداد قابل توجهی از ارزهای فیات و دیجیتال پشتیبانی می‌کند. هرکسی که علاقه‌مند به واریز و برداشت فیات باشد در حال حاضر می‌تواند این کار را با ارزهای زیر انجام دهد:

دلار آمریکا، یورو، GBP، AUD، CAD، CHF، HKD، SGD، ZAR
FTX همچنین به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا با مبادله‌های همیشگی برای ۱۵ دارایی، در بازه وسیعی از ارزهای رمزپایه معامله کنند، در حالی که بیش از ۴۵ رمز با اهرم قابل معامله است.

FTX همچنین شاخص‌های منحصر به فرد altcoin، گزینه‌های Bitcoin، قراردادهای MOVE و معاملات spot را ارائه می‌دهد. در نتیجه، ارزهای رمزپایه زیر می‌توانند از طریق FTX معامله شوند:

 • (Bitcoin (BTC
 • (Ethereum (ETH
 • (Litecoin (LTC
 • (Binance Coin (BNB
 • (Tether (USDT
 • (FTX Token (FTT
 • (Bitcoin Cash (BCH
 • XRP
 • (Tezos (XTZ
 • (ChainLink (LINK
 • EOS
 • (Ethereum Classic (ETC
 • (PAX Gold (PAXG
 • (Huobi Token (HT
 • (Tron (TRX
 • (Dogecoin (DOGE
 • (UNUS SED LEO (LEO
 • (Bitcoin Satoshi’s Vision (BSV
 • (BitMax Token (BTMX
 • (Cardano (ADA
 • (Algorand (ALGO
 • (TomoChain (TOMO
 • OKB
 • (BiLira (TRYB
 • MATIC
 • (Cosmos (ATOM

FTX همچنین از معاملات گزینه Bitcoin و همچنین قراردادهای BTC MOVE پشتیبانی می‌کند. هر کسی که به دنبال تجارت ساده‌تر باشد می‌تواند این کار را در بازارهای محلی انجام دهد که از BTC، ETH، BNB، LINK، FTT، BCH، USDT، PAXG، XAUT، TRYB و BTMX پشتیبانی می‌کنند.

سپرده ها / برداشت ها

FTX از سپرده‌ها و برداشت‌های فیات به دلار، یورو، GBP، AUD، CAD، CHF، HKD، SGD و ZAR پشتیبانی می‌کند. و ارزهای رمزپایه زیر می‌توانند به حساب FTX شما واریز شوند.

 • (Bitcoin (BTC
 • (Ethereum (ETH
 • (Bitcoin Cash (BCH
 • (Binance Coin (BNB
 • (Litecoin (LTC
 • (FTX Token (FTT
 • (BitMax Token (BTMX
 • (BiLira (TRYB
 • USD Stablecoins (USDT, USDC, TUSD, PAX, HUSD, and BUSD)

از آنجا که FTX هزینه‌های بلاکچین برداشت را پرداخت می‌کند، هزینه‌ای برای واریز و برداشت رمزنگاری وجود ندارد. با این حال، برداشت‌های فیات زیر ۱۰ هزار دلار هزینه ۷۵ دلار را به خود اختصاص می‌دهند. در حالی که سایر نقل و انتقالات بدون هزینه هستند.

FTX فقط شب‌های انتقال شب را پردازش می‌کند (به استثنای SilverGate SEN). و پردازش نقل و انتقالات USD می‌تواند یک روز هفته طول بکشد در حالی که انتقال غیر USD بیشتر طول می‌کشد.

شما می‌توانید از کیف پول FTX خود و انتخاب هر کدام از ارزهای فیات که ترجیح می‌دهید واریز فیات کنید. با استفاده از دکمه «CONVERT» در کیف پول FTX خود که می‌توانید ارزهای فیات انتخابی شما را به دلارهای ثابت USD تبدیل کند. و همچنین می‌توانید سایر ارزهای فیات را به USD تبدیل کنید.

کلیه نقل و انتقالات فیات از طریق میز شخص ثالث OTC انجام می‌شود و خرید و فروش فیات فقط برای کاربرانی قابل تأیید است که سطح ۳ KYC تأیید شده است. تیم FTX کاربران را تشویق می‌کند قبل از واریز یا برداشت فیات برای اولین بار در تماس باشند. و همچنین برای توضیح روند کار یک ویدئو راه اندازی کرده اند.

هزینه های FTX

هنگام استفاده از FTX هیچ گونه ودیعه یا هزینه برداشت وجود ندارد. و همچنین برای تسویه حساب‌های آتی هیچ گونه هزینه‌ای وجود ندارد. معامله یا تجارت خارج از کیف پول از طریق کیف پول شما نیز بدون هزینه است. زیرا تمام هزینه‌ها در قیمتی که از شما نقل می‌شود تعبیه شده است. توکن‌های اهرمی دارای هزینه ایجاد و بازخرید ۰.۱۰٪ و هزینه مدیریت روزانه ۰.۰۳٪ می‌باشند. اگر ترجیح می‌دهید از اهرم ۵۰ برابر استفاده کنید، هزینه معاملات شما ۰.۰۲ درصد افزایش می‌یابد و انتخاب ۱۰۰ برابر، هزینه معاملات شما ۰.۰۳ درصد که به صندوق بیمه پرداخت می‌شود، افزایش می‌یابد. شایان ذکر است که هزینه‌های قراردادهای MOVE به قیمت شاخص اساسی بستگی دارد و نه قیمت قرارداد MOVE.

FTX ساختار طبقه‌بندی شده زیر را برای همه بازارهای آتی و بازار بکار می‌برد:

هزینه های FTX

همچنین لازم به ذکر است که دارایی‌های FTT نمی‌توانند هزینه‌های دریافت کننده را به زیر ۰.۰۱۵٪ کاهش دهند.

تخفیف برای دارندگان FTT

تخفیف‌های هزینه‌ای برای دارندگان FTT در نظر گرفته شده است. و تخفیف‌های فعلی براساس دارایی‌های FTT شما است و از ۳٪ تا ۶۰٪ متغیر است.

FTT تخفیف

The FTT Token

FTX با رعایت سایر مبادلات رمزنگاری، رمز عبور خود را در سیستم اکوسیستم حفظ می‌کند. رمز FTT به دارندگان خود اجازه می‌دهد تا مزایایی از جمله هزینه‌های معاملاتی FTX و سودهای اجتماعی از صندوق بیمه را دریافت کنند. این تیم خریدهای هفتگی را انجام می‌دهد و نشانه‌هایی را می‌سوزاند که برابر است با:

1- ۳۳٪ از کل هزینه‌های تولید شده در بازارهای FTX
2- ۱۰٪ از خالص اضافه شده به صندوق بیمه («سود اجتماعی»)
3- ۵٪ هزینه‌های بدست آمده از سایر کاربردهای سیستم عامل FTX
لازم به ذکر است که توکن FTT در ایالات متحده آمریکا در دسترس نیست. با این حال، هر کسی که در یک حوزه قضایی پشتیبانی می‌کند، می‌تواند آخرین تحولات را در اینجا ثبت کند.

FTX برای مبتدیان چقدر مناسب است؟

وقتی به طیف وسیعی از محصولات و خدمات ارائه شده نگاه می‌کنید، کاملاً واضح است که هدف FTX برای مبتدیان نیست. درک محصولاتی مانند گزینه‌های بیت کوین، نشانه‌های اهرمی، تعویض‌های همیشگی و قراردادهای MOVE مدتی طول می‌کشد. و برای افرادی که در ابتدای سفر تجاری خود هستند مناسب نیست.

معاملات مشتقات پیچیده‌تر از معاملات نقدی است. و معاملات اهرمی می‌تواند زیان بیشتری نسبت به انتظارات اول داشته باشد و پیچیدگی ماهیت این محصولات تجاری آن‌ها را برای معامله گران با تجربه مناسب‌تر می‌کند.

با این گفته، تیم FTX اطمینان حاصل کند که طیف وسیعی از منابع را فراهم می‌کند. که به کاربران آن‌ها امکان می‌دهد دانش خود را افزایش دهند و مهارت‌های تجاری خود را ارتقا دهند. اینها شامل یک مرکز راهنما است که شامل راهنماهایی است که زمینه‌های اصلی و سوالات متداول را پوشش می‌دهد. وبلاگی شامل مقالات جزئیات و آخرین اطلاعیه‌ها و یک کانال YouTube.

FTX در شبکه های اجتماعی

تیم FTX همچنین اطمینان حاصل می‌کند که طیف وسیعی از پایگاه کاربران خود را برآورده کرده و کانال‌های رسانه‌های اجتماعی متعددی از جمله حساب توییتر، گروه WeChat و فیس بوک را حفظ کند. علاوه بر این، تیم همچنین بیش از ده گروه تلگرامی را به زبانهایی مانند انگلیسی، چینی، روسی، کره‌ای، فرانسوی و اسپانیایی اداره کرده است. همانطور که انتظار می‌رفت، تیم همچنین به عنوان بخشی از پشتیبانی مشتری خود، گفتگوی زنده و ایمیل ارائه می‌دهد.

FTX معمولاً ویژگی‌هایی متناسب با خرده فروشان و بازرگانان سازمانی مانند سطح بالای نقدینگی، دفترچه سفارشات عمیق و تجارت / برداشت نامحدود فراهم می‌کند. میز OTC همچنین به هر کسی که می‌خواهد مقادیر بالاتری معامله کند مناسب است، در حالی که برنامه تلفن همراه که برای هر دو دستگاه IOS و Android در دسترس است به کاربران امکان می‌دهد شبانه روز حساب‌های خود را تحت نظر داشته باشند.

مجموعه گیری در FTX

علاوه بر یک برنامه مجموعه گیری، FTX همچنین یک برنامه VIP برای معامله گران حرفه‌ای و یک برنامه Backstop Liquidity Provider برای سازندگان بازار اجرا می‌کند.

این صرافی همچنین روشن کرده است که خدمات آن به همراه FTT Token در ایالات متحده یا سایر حوزه‌های قانونی ممنوع در دسترس نیست. قرارداد تجارت OIL توسط ساکنان ایالات متحده، کانادا، اتحادیه اروپا، انگلستان، سنگاپور، امارات، ترکیه، چین و هنگ کنگ مجاز نیست.

در نتیجه، صرافی برای معامله گران باتجربه‌ای که دوست دارند در بالای آخرین تحولات مالی و حقوقی باقی بمانند، مناسب است.

FTX چقدر ایمن است؟

بدلیل اینکه فقط از سال ۲۰۱۹ فعالیت داشته است، صرافی موفق به جلوگیری از هک و حملات مخرب قابل توجه شده است. با این حال، تیم با توجه به پروتکل‌های امنیتی خود خیلی تلاش نمی‌کند و ما باید تصور کنیم که آن‌ها از تمام بهترین اقدامات امنیتی امنیتی استفاده می‌کنند.

ما می‌دانیم که تیم FTX از رمزگذاری کامل SSL در وب سایت خود استفاده می‌کنند و از احراز هویت دو عاملی (2FA) استفاده می‌کنند تا با استفاده از تأیید Authy، Google Authenticator یا پیام کوتاه، به کاربران در امنیت حساب‌های خود کمک کنند.

این تیم همچنین در مورد موتور تصفیه منحصر به فرد و سیستم تأمین کننده نقدینگی پشت صحنه خود توضیحاتی ارائه داده است که به شما کمک می‌کند تا یک راه حل سه مرحله‌ای با هدف کنترل تماس‌های حاشیه‌ای و محدود کردن بازپرداخت‌ها ایجاد کنید. موتور تصفیه FTX برای مدیریت تصفیه‌ها و بستن موقعیت‌ها قبل از منفی شدن آن‌ها از مقادیر هوشمند و کارآمد استفاده می‌کند.

علاوه بر این، به بازرگانان اخطارهایی برای نظارت و بستن موقعیت‌های باز که کمتر از حاشیه نگهداری ۴.۵٪ است ارسال می‌شود. این امر به حداقل رساندن تأثیرات سوverse معاملات پرخطر و همچنین جلوگیری از چنگ زدن کمک می‌کند. FTX همچنین قیمت تسویه حساب تخمینی را در کادر اطلاعاتی که در سمت راست هر صفحه بازار است نشان می‌دهد و به معامله گران کمک می‌کند تا بر سر کار باقی بمانند.

بیمه در FTX

صندوق بیمه FTX نیز برای کمک به جلوگیری از ضرر و زیان مشتری در صورت هرگونه حرکت ناگهانی و نامطلوب بازار ایجاد شده است که می‌تواند منجر به تسویه سریع موقعیت‌های باز متعدد در بورس شود.

هر کسی که از اهرم ۵۰x تا ۱۰۰x استفاده کند، هزینه‌های بالاتری را پرداخت می‌کند که به صندوق بیمه اختصاص می‌یابد و اگر موتور تصفیه نتواند با یک حرکت شدید در بازار مقابله کند، از صندوق بیمه برای پرداخت هرکسی که موقعیت باز داشته باشد استفاده می‌شود به طور ناعادلانه با ضرر خاتمه یافت. تیم FTX همچنین ۵ درصد از نشانه‌های FTT متعلق به غیر FTX را کنار گذاشته است تا در صورت‌عدم توانایی صندوق بیمه برای تکمیل مراحل، از آن‌ها برای پرداخت مشتری استفاده شود.

در نتیجه، به نظر می‌رسد FTX یک بستر ایمن است زیرا تیم برخی از مکانیزم‌های پیچیده بیمه را در خود گنجانده است و همچنین توسط بنیانگذاران Alameda Research، که به عنوان سازندگان بازار BitMEX و OKEx عمل می‌کنند، کار می‌کنند و دارای تجارب زیادی در بخش هستند.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x