معرفی انواع ارز دیجیتال

بررسی توکن IRISnet

بررسی IRISnet

فروش توکن IRIS Network ICO و IRIS در حال جمع آوری بودجه برای ایجاد زیرساخت و پروتکل خدمات بین زنجیره‌ای است. IRISnet زمینه ایجاد شبکه‌ای از دفترهای توزیع شده را فراهم می‌کند که قادر به تلفیق خدمات مختلف تجاری، از جمله زنجیره‌های عمومی و اختصاصی علاوه بر سیستم‌های میراث سازمانی هستند. IRISnet خود نمونه‌ای از Cosmos است و اکوسیستم قابل همکاری را به عنوان یک مرکز منطقه‌ای گسترش می‌دهد.

پیشنهاد ارزش ICO IRISnet

IRISnet با استفاده از یک توپولوژی مشابه Cosmos ضمن افزودن مجموعه‌ای از ویژگی‌های مکمل به اکوسیستم، هدف آن است. IRIS به Cosmos Hub متصل می‌شود و مجموعه‌ای گسترده از توابع را برای هر شرکت کننده متصل در هر نقطه از شبکه در دسترس قرار می‌دهد. گره‌های کامل IRIS، ساخته شده با IRIS SDK (توسعه یافته Cosmos SDK)، هم یک زیرساخت سرویس گرا و هم یکپارچه‌سازی IPFS را فراهم می‌کند.

IRIS Hub

اولین مولفه این پروژه استقرار و یکپارچه‌سازی IRIS Hub با Cosmos Hub است و شامل راه اندازی سرویس گیرنده تلفن همراه برای دسترسی به شبکه است. عملکرد اصلی قابلیت همکاری زنجیره خصوصی و عمومی توسط IRISHub فراهم شده است.

iService

مولفه دوم لایه خدمات IRIS است که از آن با عنوان iServices یاد می‌شود. این لایه توابع تعریف، صحافی (ثبت نام ارائه دهنده)، فراخوانی و پرس و جو را در کل شبکه امکان‌پذیر می‌کند. iServices برای پر کردن شکاف بین بلاکچین و برنامه‌های متداول سازمانی طراحی شده است، و به توسعه دهندگان دسترسی کامل به توابع خارج از زنجیره برای ادغام منطق تجاری را می‌دهد. این لایه همچنین به عنوان آداپتور بین زنجیره‌های اختصاصی، سیستم‌های سازمانی قدیمی و IRIS Hub عمل می‌کند.

اقتصاد توکن IRIS

IRIS Token (IRIS) وسیله اصلی مبادله ارزش بین کاربران است. این توکن هم برای شرط‌بندی و هم برای پرداخت هزینه‌ها استفاده می‌شود. این توکن همچنین قدرت رأی دادن را برای مشارکت در اداره شبکه فراهم می‌کند.

IRIS ملزم به پرداخت هزینه‌های Hub است و همچنین می‌تواند برای پاداش دادن به ارائه دهندگان خدمات مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، این شبکه از یک مدل چند نشانه‌ای پشتیبانی می‌کند که به ارائه دهندگان خدمات اجازه می‌دهد با استفاده از یک سری توکن‌های لیست سفید، که در ابتدا شامل توکن بومی Cosmos Network (ATOM) و ETH است، آزادی شارژ را داشته باشند.

یک سیستم پرداخت انعطاف‌پذیر برای سهولت در پذیرش و افزایش تعداد معاملات بین بلاکچین با ارزهای مختلف به کار گرفته شده است، که تقاضای توکن‌های IRIS را برای پاداش دادن به گره‌های اعتبارسنج افزایش می‌دهد.

تیم ICO IRISnet

IRISnet نتیجه همکاری بین چندین شرکت بلاکچین است – Tendermint (در حال حاضر Cosmos در حال ساخت است)، Wancloud (زیرمجموعه Blockchain Wanxiang) و Bianjie AI. Tendermint نظارت و پشتیبانی فنی را برای تیم شبکه IRIS فراهم می‌کند. ونکلود به عنوان یک شریک استراتژیک برای رشد اکوسیستم شبکه IRIS عمل می‌کند. اعضای اصلی تیم از هر سه سازمان ناشی می‌شوند.

Harriet Cao

(بنیانگذار) بنیانگذار Bianjie AI، استارتاپ مستقر در شانگهای است که راه حل‌های اختصاصی بلاکچین را برای همکاری تجاری مبتنی بر هوش مصنوعی تولید می‌کند. قبل از تأسیس هوش مصنوعی Bianjie، هریت بیش از ۱۶ سال را در IBM Research گذرانده و در ظرفیت‌های مختلفی از جمله مدیر آزمایشگاه IBM Research Shanghai و رئیس Big Data Analytics در IBM Global Labs خدمت کرده است. هریت دارای مدرک کارشناسی ارشد رباتیک از دانشگاه کارنگی ملون و مدرک تحصیلی اتوماسیون از دانشگاه تسینگوا است.

Haifeng Xi 

(مدیر و بنیانگذار) رئیس و بنیانگذار Bianjie AI است. وی پس از بازگشت از آمریکا در سال ۲۰۰۹ به چین، سه سمت متوالی CTO را در اختیار داشت، که آخرین سمت در Wancloud بود. هایفنگ دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی برق و کامپیوتر از دانشگاه مریلند و مدرک مهندسی اتوماسیون از دانشگاه تسینگوا است.

Jae Kwon 

مدیر عامل و بنیانگذار شبکه Tendermint و Cosmos است. او همچنین رئیس بنیاد Interchain است که برای توسعه نرم‌افزار منبع آزاد و پروتکل‌های «اینترنت بلاک چین» تأسیس شده است. جائه به عنوان وجهی جدایی ناپذیر از اکوسیستم Cosmos، بر توسعه IRISnet نظارت می‌کند. جه دارای مدرک کارشناسی علوم کامپیوتر از دانشگاه کرنل است.

Tom Tao 

به عنوان VP از Wanxiang Blockchain عمل می‌کند و مسئول خدمات مشاوره‌ای، Wancloud BaaS Platform و شتاب دهنده پروژه ChainBase است. قبل از پیوستن به Wanxiang، تام در دو سمت مدیریتی و اجرایی در IBM و Hewlett-Packard خدمت می‌کرد. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد فیزیک از دانشگاه فودان است.

تیم IRISnet در مجموع ۳۰ عضو دارد که ۲۵ نفر از آن‌ها توسعه دهنده هستند. در حال حاضر شش مشاور از این پروژه حمایت می‌کنند. از جمله یوبو روان، بنیانگذار ۸ اعشاری سرمایه و آدریان برینک، توسعه دهنده اصلی و رئیس جامعه در Tendermint / Cosmos.

نقاط قوت و فرصت های ICO IRISnet

تیم پشتیبان IRISnet قبلاً محصولات زنجیره بلوکی را از جمله Blockchain Edge Analytics Network (BEAN)، یک زنجیره مجاز برای تجزیه و تحلیل داده‌های توزیع شده در بخش مراقبت‌های بهداشتی، با موفقیت تولید کرده است. IRISnet نمونه‌ای از این محصول را به عنوان ابزاری برای به دست آوردن داده‌ها برای مدل‌های تجزیه و تحلیل، در لایه سرویس قرار می‌دهد.

کاربران سازنده زنجیره اختصاصی به منابع خارجی داده‌های ارائه شده توسط سایر شرکت کنندگان در شبکه دسترسی خواهند داشت و موارد استفاده مانند آموزش هوش مصنوعی توزیع شده از طریق IRIS Hub را امکان‌پذیر می‌کنند.

روزنامه سفید مثالی نظری از یک زنجیره کنسرسیوم بین یک بیمارستان و یک شرکت بیمه پزشکی را برای نشان دادن این مورد ارائه می‌دهد – ادعاهای بیمه پزشکی را می‌توان در دفتر ثبت کرد در حالی که داده‌های آماری برای تحقیق به روش مطمئن جمع آوری می‌شود و توسط اشخاص ثالث مورد استناد قرار می‌گیرد بازگشت برای پاداش.

از آنجا که IRISnet و Cosmos یکپارچه هستند، لایه خدمات را می‌توان از هر زنجیره بلوکی درون اکوسیستم فراخوانی کرد. در حالی که از IRISnet به عنوان قطب منطقه‌ای یاد می‌شود، به هر حال دسترسی به خدمات را محدود نمی‌کند. شرکت کنندگان منطقه‌ای از طریق IRIS Hub به شبکه متصل می‌شوند، اما خدمات به طور جهانی در دسترس هستند. در خود شبکه، تیم پیشرفت چشمگیری داشته و testnet در حال حاضر برای عموم قابل دسترسی است.

نقاط ضعف و تهدیدهای ICO IRISnet

ارزش افزوده‌ای که شبکه IRIS برای اکوسیستم Cosmos به ارمغان می‌آورد فقط از آنجا که از Cosmos برای اتصال بلاکچین‌های متفاوت استفاده می‌شود، وزن را حفظ می‌کند. این وابستگی متقابل به این معنی است که خط سیرهای هر شبکه تا حد زیادی بهم پیوسته است.

Cosmos ICO در آوریل ۲۰۱۷ انجام شد اما شبکه اصلی هنوز راه اندازی نشده است. با انتشار شبکه اصلی Cosmos TBD، در این مرحله مشخص نیست که کدام نمونه ابتدا راه اندازی می‌شود. بعلاوه، شبکه‌های متمرکز بر قابلیت همکاری برای کاربران، با چندین پروژه مستقر که پیشگام هستند، کمبود ندارند.

در حالی که گفته می‌شود شرکت مادر Bianjie با چندین شرکت در زمینه توسعه و استقرار BEAN کار کرده است، IRISnet هیچ توافقی را برای استفاده آزمایشی از شبکه عمومی اعلام نکرده است.

شرکای موجود با استفاده از زنجیره اختصاصی Bianjie می‌توانند برخی از کاربران بالقوه را در آینده داشته باشند، اما به خودی خود هیچ تقاضای واقعی برای شبکه عمومی را نشان نمی‌دهند.

با داشتن تیمی تقریباً کامل از توسعه دهندگان، منابع برای بازاریابی و ایجاد علاقه در بین جمعیت مورد نظر کاربران B۲B محدود است. بدون منابع اختصاص یافته برای افزایش آگاهی در جامعه و در میان مشتریان بالقوه سازمانی، شبکه تصویب کمی خواهد داشت.

حکم مربوط به IRIS Network ICO

IRIS Network ICO بنیادی جامع برای شبکه‌ای یکپارچه از بلاک چین‌های قابل همکاری ارائه می‌دهد. از طریق لایه iServices، تعداد زیادی از سناریوهای مورد استفاده از طریق پیکربندی‌های جدید زنجیره‌های عمومی و خصوصی امکان‌پذیر است. مدل چند نشانه‌ای و تهیه SDK سازگار پسند در جهت سهولت بیشتر در دستیابی به این هدف از طریق سهولت پذیرش است.

در حالی که تلاش برای بازاریابی پروژه محدود به نظر می‌رسد، تیم پیشرفت چشمگیری در توسعه شبکه داشته است. با وجود یک محصول نهایی در آستانه، اکنون زمان مناسب برای شروع ساخت یک پایگاه کاربر است.

اطلاعات تکمیلی

ما در حال مذاکره با تیم IRIS Network ICO بوده‌ایم و رتبه‌بندی ما براساس گفتگوها و اطلاعاتی است که آن‌ها از ما خواسته‌اند محرمانه نگه داریم. لطفا توجه داشته باشید که بررسی ما داده‌های توکن را که با ما به اشتراک گذاشته شده است، در نظر می‌گیرد، اما به طور خاص از ما خواسته شده است که معیارهای توکن را که در این مرحله مشاهده کرده‌ایم به اشتراک نگذاریم به محض در دسترس قرار گرفتن توسط تیم، آن‌ها را به اشتراک خواهیم گذاشت.

Cosmos & Tendermint

Cosmos در نظر دارد «اینترنت بلاک چین» را ایجاد کند. این شبکه از بسیاری از زنجیره‌های بلوک مستقل است که «مناطق» نامیده می‌شوند. هر منطقه توسط پروتکل‌های اجماع متحمل خطای بیزانس («BFT») مانند Tendermint تأمین می‌شود، که برای مقیاس‌گذاری بلاک چین‌های ناهمگن و همچنین زنجیره‌های مجاز حیاتی / کنسرسیوم مناسب است.

Tendermint به عنوان پروتکل اجماع برای ساخت اولین منطقه در Cosmos Hub استفاده می‌شود. یک هاب می‌تواند به مناطق مختلفی متصل شود و ارتباطات از طریق پروتکل ارتباط بین بلاکچین («IBC») حاصل می‌شود. بدون نیاز به مبادله یا شخص ثالث قابل اعتماد، می‌توان از یک منطقه به منطقه دیگر به صورت امن انتقال یافت.

طراحی «بسیاری از هاب‌ها و بسیاری از مناطق» و «هر منطقه بلاک چین مستقل با مدل‌های حاکمیتی مستقل است» از Cosmos معماری بسیار مناسبی را برای مدل‌سازی پیچیدگی‌های دنیای واقعی فراهم می‌کند. شبکه IRIS یک شبکه بین زنجیره‌ای غیرمتمرکز است که از مراکز و مناطق تشکیل می‌شود و لایه‌ای از زیرساخت خدمات را بر اساس Cosmos / Tendermint با استفاده بیشتر از رمز استفاده می‌کند.

نوآوری های IRIS

IRISnet قصد دارد یک بنیان تکنولوژیکی ایجاد کند که ساخت برنامه‌های تجاری توزیع شده را تسهیل کند. این امر با در نظر گرفتن زیرساخت سرویس گرا در Cosmos / Tendermint محقق خواهد شد.

چالش‌های کلیدی که هدف آن‌ها از طریق IRISnet است دو برابر هستند:

1- ادغام و همکاری محاسبات خارج از زنجیره و منابع در دفتر توزیع شده؛
2- قابلیت همکاری سرویس‌ها از طریق زنجیره‌های ناهمگن.

On-chain:

درIRISnet، ارتباط بین سرویس در نظر گرفته شده است تا از طریق بلاکچین استفاده شود تا بلاکچین را به عنوان یک ماشین قابل اعتماد برای واسطه‌گری در همکاری‌های تجاری استفاده کند. بدون پیش شرط اعتماد موجود در بین ارائه دهنده خدمات و مصرف کننده خدمات که ایجاد آن بسیار دشوار است، اجرا می‌شود.

Off-chain:

Iris منطق خاص برنامه تجاری و پردازش معاملات را از خود بلاکچین خارج می‌کند و فقط از بلاکچین استفاده می‌کند تا در مورد نتایج تولید شده از طریق آن خدمات اجماع کند.

برای ارتباطات بین زنجیره‌ای، Cosmos IBC پروتکلی برای انتقال مقادیر از یک حساب در یک زنجیره به یک حساب در یک زنجیره دیگر تعریف می‌کند. شبکه IRIS معناشناسی جدیدی را طراحی می‌کند تا با استفاده از IBC بتوان محاسبات میان زنجیره‌ای را فراخوانی کرد. این شبکه در نظر گرفته شده است تا زیرساخت‌های خدمات را برای انتقال و هماهنگی پردازش معاملات درون زنجیره‌ای با پردازش داده‌های خارج از زنجیره و اجرای منطق تجاری فراهم کند.

طراحی IRISnet

همانطور که در شکل بالا نشان داده شده است، IRISnet دارای توپولوژی مشابه شبکه Cosmos است. IRIS Hub به عنوان یکی از مناطق و مراکز منطقه‌ای خود به Cosmos Hub متصل خواهد شد. گره‌های کامل IRIS، ساخته شده با IRIS SDK (که خود برنامه ریزی شده Cosmos SDK است)، برای ارائه زیرساخت خدمات و همچنین ادغام با گره سیستم پرونده بین سیاره‌ای تعبیه شده («IPFS») پیشنهاد شده است.

خدمات IRIS (با نام مستعار «iServices») برای ایجاد فاصله بین دنیای بلاکچین و دنیای برنامه‌های تجاری متداول، با میانجیگری در چرخه کامل زندگی خارج از شبکه – از تعریف آن‌ها، الزام‌آور (ثبت نام ارائه دهنده)، فراخوانی، تا حاکمیت آن‌ها، معرفی می‌شود. (پروفایل و داوری).

در حالی که IRISnet بر ارائه یک راه حل ابتکاری برای برنامه‌های تجاری توزیع شده تمرکز دارد، این شبکه هنوز بخشی از شبکه گسترده‌تر Cosmos است. تمام مناطق متصل به هاب IRIS قادر خواهند بود با هر منطقه دیگری در شبکه Cosmos بر اساس پروتکل استاندارد IBC تعامل داشته باشند.

تیم پشتیبان IRISnet قبلاً محصولات بلاکچین را با موفقیت توسعه داده است. IRISnet این محصولات را به عنوان ابزاری برای به دست آوردن داده‌ها برای مدل‌های تجزیه و تحلیل، در لایه خدمات گنجانده است.

کاربران سازنده زنجیره اختصاصی به منابع خارجی داده‌ای که توسط سایر شرکت کنندگان در شبکه ارائه می‌شود دسترسی خواهند داشت و موارد استفاده مانند آموزش هوش مصنوعی توزیع شده از طریق IRIS Hub را امکان‌پذیر می‌کنند.

از این موارد استفاده کنید

توزیع هوش مصنوعی برای حفظ حریم خصوصی با تجزیه و تحلیل داده ها:

زیرساخت خدمات پیشنهادی توسط Bianjie AI به عنوان محصول مجاز BEAN (Blockchain Edge Analytics Network) برای حل چالش طولانی مدت دریافت داده‌ها برای اجرای مدل‌های تحلیلی، نمونه‌سازی شده است. این سرویس خدمات تحلیلی توزیع شده را به عنوان یک لایه اضافی به بلاکچین توسعه می‌دهد و ارائه دهندگان خدمات و مصرف کنندگان خدمات را به هم متصل می‌کند و بنیان محاسبات توزیع شده معتبری را فراهم می‌کند.

به لطف طراحی آن، توسعه دهندگان مدل نگران این نیستند که کسی ایده آن‌ها را بدزدد. به همین ترتیب، دارندگان داده هرگز نگران از دست دادن کنترل استفاده از داده‌ها نخواهند بود زیرا داده‌های آن‌ها منشا خود را ترک نمی‌کنند و محافظت می‌شوند.

سایر مزایای بالقوه می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

1- فقط مقدار کمی داده پارامتری در زنجیره رد و بدل می‌شود که می‌تواند به بهبود عملکرد کمک کند.
2- یک روش عملی‌تر برای حسابرسی استفاده از داده‌ها، که اغلب در حوزه بهداشت و درمان مورد نیاز است.
این اجرای لایه خدمات حداقل محصول مناسب («MVP») با هدف اتصال بیمارستانها، شرکتهای بیمه و ارائه دهندگان خدمات تجزیه و تحلیل برای ایجاد حریم خصوصی با حفظ قابلیت تجزیه و تحلیل داده‌های مراقبت‌های بهداشتی، در بالای Ethermint ساخته شده است.

تجزیه و تحلیل داده ها

از مطالعه چندین پروژه پیشنهادی AI + Blockchain، به نظر می‌رسد که بیشتر این پروژه‌ها ارائه بازارهای تبادل داده و بازارهای API تجزیه و تحلیل است. با پیشنهاد زیرساخت‌های IRIS، این شبکه‌ها می‌توانند از طریق انتشار داده‌ها به عنوان سرویس‌های داده و بسته‌بندی API تجزیه و تحلیل به عنوان خدمات تجزیه و تحلیل با استفاده از ارائه دهنده خدمات IRIS SDK، با سهولت ایجاد شوند.

توزیع تجارت الکترونیکی

ادغام با سیستم‌های سنتی برای به دست آوردن اطلاعات موجودی، یا جستجوی بین زنجیره‌ای منابع معتبر داده برای به دست آوردن اطلاعاتی مانند داده‌های حمل و نقل و آب و هوا. با استفاده از این سرویس‌ها برای پشتیبانی از برنامه‌های تجارت الکترونیکی توزیع شده، می‌توان برای برنامه‌های تجارت الکترونیکی توزیع شده تجربه‌ای مشابه با سیستم‌های متمرکز مانند آمازون یا علی بابا را ارائه داد.

ترکیب زنجیره های عمومی و زنجیره های کنسرسیوم

برای بسیاری از سناریوهای تجاری، در نظر گرفتن یک معماری ترکیبی از ترکیب ویژگی‌های خوب یک زنجیره عمومی و یک زنجیره کنسرسیوم می‌تواند نتایج مفیدی را به ویژه در زمینه عملکرد، امنیت و مشوق‌های اقتصادی ارائه دهد. همکاری خود به خودی در مقیاس بزرگ می‌تواند امکان‌پذیر باشد در حالی که هنوز از عملکرد دقیق و الزامات امنیتی پشتیبانی می‌کند. کارآمدتر سیستم‌های امنیتی مبتنی بر دارایی، فناوری تنظیم توزیع شده مانند دقت کافی، بازار کمک متقابل و غیره ارزش تجاری پیش بینی شده با کارآیی بیشتر.

ادغام Binance Dex

IRIS Hub و Binance Chain هر دو بر اساس Cosmos SDK ساخته شده اند. از طریق پروتکل ارتباطات بین Blockchain IBC، دارایی‌ها می‌توانند به طور یکپارچه بین بلاکچین‌ها منتقل شوند که این امر باعث افزایش چشمگیر تنوع دارایی وعدم تمرکز DEX می‌شود.

بسیاری از دارایی‌های IRISHub می‌توانند به Binance DEX متصل شوند که در آینده از دروازه استفاده می‌کند. جالب اینجاست که دارایی‌های Binance Chain همچنین می‌توانند از طریق دروازه در اکوسیستم بین زنجیره‌ای شرکت کنند. به عنوان مثال، آن‌ها می‌توانند در سناریوهای برنامه DeFi پشتیبانی شده توسط IRIS Hub یا سایر بلاک چین‌های برنامه متصل به IRIS Hub شرکت کنند.

The IRIS Token

IRIS tokens می توان به عنوان توکن های staking و توکن های هزینه استفاده کرد.

طراحی مدل اقتصادی IRIS Hub را می توان به سه سطح تقسیم کرد:

1) IRIS علامت کارمزدی است که برای پرداخت انواع معاملات شبکه استفاده می شود.

2) لایه اجماع IRISnet از Cosmos SDK و Tendermint به ارث رسیده است. دارندگان رمز IRIS می توانند در اعتبار سنجی شبکه از طریق ذخیره توکن ها به شبکه شرکت کرده و هزینه تأمین بلوک جدید و همچنین هزینه شبکه را دریافت کنند.

3) در بالای لایه اجماع ، IRIS Hub دو جز key اصلی را ارائه می دهد:

  • ماژول مدیریت چند دارایی ، که پشتیبانی اساسی از برنامه های دفی را فراهم می کند.
  • ماژول iService امکان همکاری بین زنجیره و زنجیره بر اساس معماری سرویس گرا را فراهم می کند.
    برای تعامل با ماژول چند دارایی ، شخص باید هزینه هایی را هنگام صدور رمز ، ضرب رمز یا ایجاد دروازه پرداخت کند. برای فعالیت به عنوان یک ارائه دهنده iService ، شخص دارای نشانه های IRIS سپرده گذاری است. ارائه دهندگان خدمات برای دریافت هزینه خدمات می توانند از IRIS و سایر نشانه های موجود در لیست سفید موجود در IRIS Hub استفاده کنند. نشانه های IRIS نیز برای حل اختلافات به عنوان سپرده های حاکمیت خدمات مورد نیاز است.

اقتصاد

مشابه شبکه Cosmos، شبکه IRIS همانطور که در حال حاضر طراحی شده است، برای پشتیبانی از یک مدل چند نشانه‌ای طراحی شده است. این نشانه‌ها در مناطق مختلف نگهداری می‌شوند و از طریق IRIS Hub می‌توانند از یک منطقه به منطقه دیگر منتقل شوند.

توزیع اولیه توکن:

در Genesis، عرضه اولیه توکن ۲.۰۰۰، ۰۰۰.۰۰۰ توکن IRIS خواهد بود. توزیع توکن‌های IRIS به شرح زیر برنامه ریزی شده است:

فروش خصوصی: ۲۵٪

Bianjie تیم توسعه دهنده : ۱۵٪ (۴ سال دوره واگذاری از زمان راه اندازی IRIS Hub که طی آن تیم هر ماه ۱ / 48th از توکن‌های IRIS خود را به خود اختصاص می‌دهد)

Tendermint تیم توسعه دهنده : ۱۰٪ (دوره واگذاری ۲ساله از زمان راه اندازی IRIS Hub که طی آن تیم هر ماه ۱ / 24th از توکن‌های IRIS خود را به خود اختصاص می‌دهد)

بنیاد IRIS : ۱۵٪ (ذخیره شده برای پشتیبانی از فعالیتهای بنیاد)

توسعه اکوسیستم: ۳۰٪ (تعویض با مناطق متصل به IRIS Hub؛ کمک هزینه به کاربران بالقوه؛ جوایز به شرکای برجسته)

Cosmos Hub Airdrop : 5%

Team

IRIS توسط دو تیم در حال توسعه است:

Bianjie تیم اصلی توسعه IRISnet است و از تجربیات تیم حاصل از ساخت برنامه‌های توزیع شده استفاده می‌کند. Bianjie یک شرکت مبتنی بر شانگهای است که در سال ۲۰۱۶ تاسیس شده است. این شرکت با استفاده از فناوری‌های پیشرفته Blockchain و AI در توسعه محصولات و راه حل‌های نوآورانه برای مراقبت‌های بهداشتی و صنایع مالی تمرکز دارد. این شریک عملیات و خدمات Cosmos Network در چین است.

نقش مورد نظر Tendermint ارائه مشاوره فنی و پشتیبانی توسعه به تیم پروژه IRIS در گسترش فناوری‌های Tendermint ABCI و Cosmos IBC است.

نقشه راه

پروژه IRIS مرحله Pangu را به پایان رسانده است و در حال حاضر در مرحله Nuwa است. مراحل پروژه IRIS در زیر بیان شده است:

PANGU (ژانویه ۲۰۱۸ تا مارس ۲۰۱۹) اولین مرحله از پروژه IRIS متمرکز بر راه اندازی و راه اندازی مرکز IRIS است. نسخه اولیه سرویس گیرنده تلفن همراه برای IRISnet منتشر شد. در این مرحله لایه خدمات اساسی IRIS ساخته شد و به IRIS Hub عرضه شد. لایه اساسی خدمات IRIS امکان تعریف سرویس، صحافی، فراخوانی و پرس و جو را فراهم می‌کند.

NUWA (آوریل ۲۰۱۹ تا اکتبر ۲۰۱۹) در این مرحله ماژول‌های مالی بیشتری را برای پشتیبانی از توسعه برنامه‌ها به ویژه برنامه‌های DeFi اضافه می‌کنیم. ماژول‌های جدید برنامه ریزی شده در این مرحله از جمله مدیریت چند دارایی، Coinswap، حساب چند سیگ و غیره منتشر می‌شود. ما قصد داریم با ۱-۲ شریک کننده اکوسیستم همکاری کنیم تا برنامه‌ها را با استفاده از این ماژول‌ها توسعه دهیم. ما همچنین قصد داریم در این مرحله ارتباط آزمایشی را با Cosmos Hub از طریق IBC انجام دهیم.

KUAFU (نوامبر ۲۰۱۹ تا سپتامبر ۲۰۲۰) در این مرحله اتصال IRIS Hub با بلاک چین‌های برنامه‌ها از طریق IBC انجام می‌شود. سرویس گیرنده موبایل IRISnet برای پشتیبانی از این برنامه‌ها به روز خواهد شد. مرحله سوم نیز به منظور پشتیبانی از ویژگیهای پیشرفته برنامه ریزی شده IRIS، به ارتقا incre تدریجی شبکه IRIS متمرکز خواهد شد.

HOUYI (فراتر از سپتامبر ۲۰۲۰) مرحله چهارم به نوآوری‌های بیشتر فناوری در شبکه IRIS، SDK و سرویس گیرنده تلفن همراه و همچنین تعامل با توسعه دهنده متمرکز است.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهیدسلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x