کسب درآمد اینترنتی

MTurk کسب درآمد از انجام وظایف کوتاه آمازون

(Amazon Mechanical Turk (MTurk

MTurk آمازون، یک بازار شلوغ جمع سپاری است که پیمانکاران مستقل را به کارهای کوچک آنلاین متصل می کند.
تُرک مکانیکی آمازون یکی از خدمات وب آمازون است که در آن بازاری را به شیوهٔ جمع‌سپاری اینترنتی اداره می‌کند. در جمع‌سپاری اینترنتی برنامه‌نویسان می‌توانند کارهایی که رایانه‌ها هم‌اکنون نمی‌توانند انجام دهند را با هماهنگ‌کردن هوش انسان‌ها انجام دهند.

سایت Amazon’s MTurk

Amazon’s MTurk یکی از قدیمی‌ترین سایتهای کار کوتاه است، MTurk آمازون، که در سال 2005 راه اندازی شد، کارش این بود که آنچه را که HIT یا (human intelligence tasks وظایف اطلاعات انسانی) را فهرست می کرد. اینها کارهای آنلاین هستند که کارگران برای یک مجموعه، هرچند کوچک، انتخاب و انجام می دهند. بسته به موقعیت مکانی به دلار آمریکا، روپیه هندی یا کارت هدیه آمازون می گرفتند.

انواع مشاغل موجود در تُرک مکانیکی آمازون

کاربران آنلاین در مکانیک ترک وظایف اطلاعات انسانی (HIT) را می پذیرند و برای هر کار مبلغ ناچیزی دریافت می کنند. اگرچه آمازون یک شرکت مستقر در ایالات متحده است، اما کاربران و درخواست کنندگان در سراسر جهان مستقر هستند. انواع کارهایی که متقاضیان ارسال می کنند شامل موارد زیر است:

 • بررسی ها و نظر سنجی‌ها
 • نظرات وبلاگ ها
 • انتخاب عکس برای نشان دادن یک محصول یا مقاله
 • رونویسی و تایپ
 • کارهای کوچک ویرایش و نوشتن
 • تأیید اطلاعات
 • جستجوی کلمات کلیدی
 • شرح تصاویر و برچسب زدن

هم کارها و هم پرداخت پول می توانند بسیار متفاوت باشند. برخی از کارها ممکن است 1 یا 2 سنت بپردازند اما فقط چند دقیقه طول می کشد و نیاز به تخصص و تلاش بسیار کمی دارد. سایر HIT ها دستور می دهد كه كارگران دارای صلاحیت های خاص مانند آزمون وردی یا زندگی در یک مکان خاص باشند، قبل از اجازه كار در تسک های. مشاغلی که به مدرک تحصیلی نیاز دارند، معمولاً پول بیشتری پرداخت می کنند.

در پست های HIT گذاشته شده، قسمت “Reward” به شما می گوید چه چیزی را در قبال انجام کار دریافت خواهید کرد، در حالی که قسمت “Time Allotted” به شما می گوید که چه مدت زمانی شما باید این کار را تمام کنید. بسیاری از HIT ها زمان تخمینی را برای اتمام اختصاص می دهند، که در توضیحات کامل آن را مشاهده می کنید.

نحوه کار در MTurk آمازون

برای شروع کار در مکانیک ترک، شما باید:

 1. به وب سایت Mechanical Turk مراجعه کرده و گزینه HIT را انتخاب کنید.
 2. پیام هایی را برای ورود به حساب Amazon.com یا ایجاد یک حساب کاربری را دنبال کنید. (در این مرحله، شما با اعلامیه حریم خصوصی سایت موافق هستید.)
 3. HIT های موجود را برای مشاغل و کارهای مورد علاقه خود را جستجو کنید.
 4. برای دیدن توضیحات خیلی کوتاه روی نام HIT ها کلیک کنید و برای دیدن توضیحات کامل بر روی “View a HIT in this group” کلیک کنید. (همچنین می توانید HIT ها را بر اساس کلمه کلیدی جستجو کنید یا آنها را بر اساس میزان پاداش یا مدارک مورد نیاز مرتب کنید.)
 5. یک HIT را انتخاب کنید.
 6. وقتی یک کار را تمام کردید، پایان کار خود را ثبت و ارسال کنید و حقوق دریافت کنید.

قبل از اینکه درآمد شما پرداخت شود، کار شما باید توسط درخواست کننده تأیید شود. اگر درخواست کننده راضی نباشد، ممکن است مجبور شوید قبل از پرداخت هزینه، کار را دوباره انجام دهید.

چقدر می توانید از طریق MTurk درآمد کسب کنید؟

هم کارمزد در هر کار و هم زمان لازم برای انجام یک کار بسیار متفاوت است، به این معنی که مبلغ مشخصی که کاربران در MTurk کسب میکنند وجود ندارد.

بیشتر کاربران درآمد بیش از چند دلار در ساعت را گزارش نکرده‌اند. از آنجا که کاربران سایت پیمانکاران مستقلی هستند و نه کارمند، حداقل حقوق آنها تضمین نمی شود.

چگونه می توان درآمد خود را برداشت کرد؟

پس از قبول HIT، دستمزد از طریق حساب آمازون پرداخت می شود. با این وجود، ممکن است چند ساعت تا چند روز طول بکشد تا HIT پس از اتمام کار تأیید شود.

کاربران مستقر در ایالات متحده می توانند مبلغ را به حساب بانکی ایالات متحده منتقل کنند. کاربران برخی از کشورها مانند هند می توانند برای دریافت چک، ارز محلی خود را انتخاب کنند. با این حال، بیشتر کاربرانی که در ایالات متحده مستقر نیستند باید درآمد خود را به کارت هدیه آمازون منتقل کنند.

کلیه کاربران موظفند اطلاعات بانکی و مالیاتی را ارائه دهند. کاربران مستقر در ایالات متحده نیاز به شناسنامه مالیاتی یا شماره تأمین اجتماعی دارند. غیر ایالات متحده شهروندان ساکن خارج از ایالات متحده نیز باید فرم مالیات IRS را ارائه دهند. شهروندان ایالات متحده که در خارج از ایالات متحده زندگی می کنند ممکن است نتوانند در سایت کار کنند.

مزایای اشتغال در مکانیک ترک

 • کارها اکثراً کارهای ساده ای هستند که سریع انجام می شوند.
 • بیشتر مشاغل را می شود توسط شخصی که تحصیلات دبیرستانی دارد انجام شود.
 • با یک برنامه ریزی منعطف می‌توانید درآمد اضافی داشته باشید.
 • کارها 100 درصد بصورت آنلاین است و در هر زمان می توانید آنها را از کامپیوتر منزل تکمیل کنید.
 • کار کردن از هر مکانی قابل دسترسی است، که می تواند به نفع کسانی باشد که در مناطقی با اقتصاد ضعیف یا اشتغال کم زندگی می‌کنند.
 • به جای هر دو هفته، می توانید هر روز حقوق دریافت کنید.

معایب اشتغال در مکانیک ترک

مشکلاتی در زمینه اشتغال خرد از طریق بازار Mechanical Turk آمازون وجود دارد، خصوصاً در مورد درآمد و پرداخت.

 • کار تا حد زیادی تنظیم نشده است.
 • متوسط پرداخت بسیار کمتر از حداقل دستمزد است.
 • کارهایی که هزینه خوبی دارند و کمترین وقت هستند، توسط کاربرانی که تمام روز را در سایت می گذرانند، سریع انجام می شود.
 • زمان لازم برای انجام کارها غیرقابل پیش بینی است و زمان تخمین زده شده در توضیحات همیشه دقیق نیست.
 • اگر درخواست کننده راهنمایی های روشنی ارائه نکرده باشد، ممکن است مجبور شوید بدون پرداخت هزینه، یک کار را پس بدهید.
 • آمازون 20 درصد از هزینه ذکر شده هر کار را می گیرد.

اگر امتیاز مثبت کار شما در سایت بیشتر باشد، می توانید سایر مشاغل خانگی را که در سطح جهان در دسترس هستند بررسی کنید. در غیر این صورت کارهای محدودی را می‌توانید انجام دهید.

1 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x