معرفی انواع ارز دیجیتال

ارز دیجیتال پولکادوت Polkadot چیست؟

همه چیز درباره ارز دیجیتال پولکادوت

پولکادوت (POLKADOT) که با نماد DOT نشان داده می شود. dot یک پلتفرم با چارچوبی چند زنجیره ای در حال رشد است. این پلتفرم برای تسهیل همکاری بین زنجیره های بلوکی که می توانند به آن متصل شوند استفاده می شود. این ارز انقلابی در حوزه بلاکچین و فناوری همتا به همتا است. در واقع پولکادوت Polkadot به ساختار های اطلاعاتی جدا اجاز می دهد تا به ساختار بلاکچین متصل شوند. یعنی به عنوان یک نیمه زنجیر. پولکا یک چارچوب چند زنجیره ای ناهمگن است. که در آن پارا چین ها توسط یک ساختار با حداقل اعتماد کار می کنند. شبکه های بلاکچین همواره با مقیاس پذیری مشکل داشته اند. سیستم هایی مانند DOT سعی می کنند با گسترش مفاهیم ساختار بلاکچین و استاندارد سازی انتقال داده ها، تبدیل به نسل آینده این شبکه ها بشوند.

طراحی DOT پولکادوت Polkadot

پولکادوت به صراحت سه مشکلی که سیستم های بلاک چین با آنها درگیری دارند را شناسایی می کند.

1.قابلیت همکاری

2.مقیاس پذیری

3.امنیت مشترک

DOT از یک زنجیر ذخیره استفاده می کند. که از طریق ان پارا چین ها به اجتماع زنجیر ها متصل می شوند. همچنین این زنجیر ذخیره اطلاعات و پیام ها را میان نیمه زنجیر ها منتقل می کند. بلاکچین های عمومی و مجاز می توانند به این شبکه متصل شوند. زنجیره های مجاز این توانایی را دارند که خود را از سیستم جدا کنند. در حالی که توانایی انتقال اطلاعات به بقیه زنجیره ها در شبکه را داشته باشند و از امنیت ان نیز برخوردار باشند. پارا چین می توانند بلاکچین یا دیگر ساختار های اطلاعاتی باشند که به زنجیر ذخیره متصل می شوند. این اتصال برای استفاده از امنیت بلاک چین و همکاری با بقیه زنجیره ها است.

هرچند آنها باید با یک سری از شرایط سازگار باشند تا بتوانند به شبکه پولکادوت متصل شوند. پارا چین ها معاملات خود را انجام می دهند. که به شبکه این امکان را می دهد تا به صورت مستقل بر اساس این معاملات مقیاس بندی شود که توسط یک شبکه گسترده تر امنیت آن تامین می شود. طراحی پولکادوت از Tendermint و HoneyBadgerBFT الهام گرفته است. در ضمن این شبکه می تواند پل های ارتباطی با دیگر شبکه ها مانند اتریوم بسازد. لایه های زیری شبکه DOT پروتکلی به نام Polkadot Runtime Environment دارند که در تمام پاراچین های شبکه نیز مشترک است. این لایه ها حاوی مفسر، اجماع و شبکه هستند. لایه های بالایی برای هر پاراچین منحصر به فرد هستند. پاراچین ها با استفاده از PRE نوشته می شوند که بر پایه فناوری WB3 ساخته شده است. نحوه عملکرد DOT بسیار پیچیده است.

اعتبار سنج ها Polkadot

اعتبار سنج ها مهم ترین نقش را در اکوسیستم پولکادوت دارند. آنها بلاک ها را در این شبکه نهایی می کنند. اعتبار سنج ها در واقع زنجیر ذخیره را مورد بررسی قرار می دهند. و برای این که صلاحیت این کار داشته باشند باید حتما یک پیوند قوی داشته باشند. هرچند اعتبار سنج ها این امکان را دارند که اعتبار سنج های دیگری را معرفی کنند تا به جای خودشان کار کنند. اعتبار سنج ها گروهی از بلاک ها را به عنوان نامزد نهایی شدن توسط سازندگان دریافت می کنند. سپس بلاک های انتخاب شده را به زیر گروه های اعتبارسنج در پاراچین ها منتقل می کنند. در نهایت بلاک های زنجیره ذخیره را طی یک فرایند اعتبار سنجی تایید می کنند.

معرفی کنندگان

معرفی کنندگان گروهی هستند که در شبکه مشارکت دارند. وظیفه آنها انتخاب اعتبار سنجان معتبر است. نقش این گروه بسیار مستقیم است. و کمک می کند تا قدرت امنیتی زنجیره ذخیره افزایش یابد. در واقع این گروه با شرکت در پیوند اعتبار سنج ها کیفیت کار آنها را بررسی و تایید می کنند.

سازنده ها

سازنده به صورت مستقیم در امن سازی زنجیره ذخیره کار نمی کنند. بلکه آنها در سطح پاراچین ها فعالیت می کنند. این گروه اطلاعات معاملات را از پاراچین ها جمع آوری می کنند. در واقع مدارک یک بلاک را جمع آوری می کنند و برای اعتبار سنجی و تایید نهایی به اعتبار سنج ها می فرستند. در DOT این امکان وجود دارد که نقش سازنده ها متحول شود. و آنها استخدام شوند تا با اعتبار سنج ها خاص برای تایید نهایی بلاک های پاراچین به صورت مستقیم همکاری کنند.

ماهیگیران (FISHERMEN)

ماهیگیران یا فیشرمن به صورت مستقل از پروسه تایید نهایی بلاک ها فعالیت می کنند. آنها در شبکه جستجو می کنند و رفتار های بد و مشکلات بعضی از اعتبار سنج ها را به اعتبار سنجان گزارش می دهند. هدف آنها به عنوان یک شکارچی این است که عملکرد بد و غیر قانونی اعتبار سنج ها یا شرکای مختلف را پیدا کنند. آنها برای گزارش این مسائل پاداش دریافت می کنند. این گروه اوراق قرضه کوچی نیز به شبکه ارسال می کنند. این کار برای جلوگیری از حملات سایبری انجام می شود.

پولکادوت از طریق پروتکل ارتباطی درون زنجیره ای توانسته به یک ارتباط استاندارد در سراسر شبکه برسد. تراکنش بین پاراچین ها یا بین پاراچین ها و زنجیر ذخیره ناهمگام است. و اطلاعات تمامی این تراکنش ها به زنجیره ذخیره منتقل می شود. بلاک چین هایی که توسط پل های ارتباطی به شبکه پولکادوت متصل هستند می توانند با استفاده از ارتباطات استاندارد شبکه با آن در ارتباط باشند بدون اینکه فضای آزاد خود را در معرض خطر قرار دهند. اما باز هم با این شرایط این شرکت ها از امنیت مشترک شبکه DOT چشم پوشی می کنند. اتریوم اولین پل ارتباطی از این نمونه خواهد شد.

نقش DOT TOKEN و حاکمیت پولکادوت

شبکه پولکادوت Polkadot در حال حاضر در مرحله آزمایشی POC-2 است. برای رسیدن به این مرحله از مرحله POC-2 از TEST DOT های مختلفی استفاده شده است. در مرحله POC-2 چندین ویژگی جدید برای شبکه مانند RUST نیز معرفی شده است. حاکمیت زنجیره ای علاوه بر شبکه DOT در شبکه های دیگر مانند TEZOS و DECRED نیز استفاده می شود

برنامه های پولکادوت

از آنجایی که DOT هیچ فرضیاتی در مورد پاراچین ها خود منتشر نمی کند. مجبور است انعطاف پذیری بالایی برای توسعه دهندگان در حوزه بلاک چین داشته باشد. مخصوصا برای برنامه هایی که در راستای حفظ حریم شخصی فعالیت می کنند. همچنین شرکت هایی که در حوزه DAPP فعالیت دارند. یکی از اهداف طراحی DOT افزایش راندمان چرخه های نوآوری است. پاراچین ها علاوه بر رمز ها نوآوری های جدید را نیز می توانند منتقل کنند و در کل زنجیره به اشتراک بگذارند. پاراچین حتی می توانند به جای کار بر روی امنیت خود، برنامه های جدید بسازند. پولکادوت نگاهی امیدوار کننده در مورد شکل ظاهری بلاک چین های نسل آینده ارائه می دهد. DOT امکان دارد به محیطی جذاب برای جمع آوری بلاک چین های عمومی و مجاز تبدیل شود.

حرف آخر

توجه داشته باشید که از ساخت توکن Polkadot تنها یک سال گذشته است. دنیای معاملاتی آینده متعلق به این توکن ها و دیگر ارز های دیجیتال است. شما به عنوان سرمایه گذار باید مقداری صبر کنید تا این پروژه ها بازده و اعتبار خود را ابتدا ثابت کنند. پس از آن با مطالعه روز افزون سعی کنید خودتان را برای ورود به این نوع از بازار اماده کنید.

Polkadot چیست؟

سرعت انتقال - 65%
مارکت کپ - 93%
امنیت - 100%
کارمزد نسبت به بقیه ارزها - 38%
ارزش معادل قیمت - 34%

66%

پولکادوت (POLKADOT) که با نماد DOT نشان داده می شود. dot یک پلتفرم با چارچوبی چند زنجیره ای در حال رشد است. این پلتفرم برای تسهیل همکاری بین زنجیره های بلوکی که می توانند به آن متصل شوند استفاده می شود. این ارز انقلابی در حوزه بلاکچین و فناوری همتا به همتا است.

User Rating: Be the first one !
0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x