Price action چیست؟

Price action مسیر جدید تحلیل نمودارها

Price action trading یک روش برای حدس و گمان بازار مالی است که شامل تجزیه و تحلیل حرکت اساسی قیمت در طول زمان است. این مورد توسط بسیاری از معامله گران خرده فروشی و اغلب توسط بازرگانان موسسه ای و مدیران صندوق های حفاظتی برای پیش بینی مسیر آینده قیمت یک اوراق بهادار یا بازار مالی استفاده می شود.

بررسی بیشتر Price action

به بیان ساده، Price action تغییر قیمت است به عنوان مثال، “عمل” (action) قیمت. به راحتی در بازارهایی با نقدینگی و نوسان بالا مشاهده می شود، اما در واقع هر چیزی که در بازار آزاد خریداری یا فروخته شود اقدام قیمتی (Price action) ایجاد می کند. Price action trading عوامل اساسی را که بر حرکت بازار تأثیر می گذارد نادیده می گیرد و در عوض اساساً به تاریخچه قیمت بازار نگاه می کند، یعنی حرکت قیمت آن در یک بازه زمانی. بنابراین، Price action نوعی تجزیه و تحلیل فنی است، اما آنچه آن را از بیشتر تجزیه و تحلیل فنی متمایز می کند این است که تمرکز اصلی آن در رابطه با قیمت فعلی بازار با قیمت های گذشته یا اخیر آن است، در مقابل “دست دوم” مقادیری که از تاریخچه قیمت حاصل شده اند. به عبارت دیگر، معاملات Price action یک شکل “خالص” از تحلیل تکنیکی است زیرا شامل هیچ شاخص دست دوم و مشتق از قیمت نمی شود. معامله گران اقدامات قیمتی صرفاً به اطلاعات دست اولی که بازار درباره خودش تولید می کند، توجه دارند. این حرکت به مرور زمان است.

تجزیه و تحلیل اقدام قیمت (Price action)

به یک معامله گر اجازه می دهد تا حرکت قیمت بازار را درک کند و توضیحاتی را در اختیار او قرار می دهد که به عنوان راهی برای معامله گر برای ایجاد یک سناریوی ذهنی برای توصیف ساختار فعلی بازار است. معامله گران باتجربه اکشن قیمت اغلب دلیل ذهنی معاملات سودآوری خود را درک ذهنی منحصر به فرد خود و “احساس روده” از بازار می دانند.

معامله گران اقدام قیمت (Price action traders) از تاریخچه گذشته حرکت قیمت بازار استفاده می کنند، معمولاً بر روی اقدامات اخیر 3 تا 6 ماه گذشته تمرکز می کنند با تمرکز سبک تر بر تاریخچه قیمت دورتر. این تاریخچه قیمت شامل بالاترین سطح نوسانات و پایین ترین سطح نوسان در بازار و همچنین سطح حمایت و مقاومت است. یک معامله گر می تواند از اقدام قیمت بازار برای توصیف روند تفکر انسان در پشت حرکت بازار استفاده کند. هر یک از شرکت کنندگان در یک بازار در هنگام معامله در بازار خود “سرنخ” های مربوط به اقدام قیمت را در نمودار قیمت یک بازار باقی می گذارد، سپس می توان این سرنخ ها را تفسیر و استفاده کرد تا حرکت بعدی در یک بازار را پیش بینی کند.

تجارت اقدام قیمت (Price action trading)- ساده نگه داشتن آن

معامله گران اقدام قیمت (Price action traders) اغلب از عبارت “ساده نگه داشتن آن را احمق” استفاده می کنند با توجه به این واقعیت که معاملات چیزی است که بسیاری از مردم با کدر کردن نمودارهای خود با شاخص های فنی متعدد و به طور کلی تجزیه و تحلیل بیش از حد در بازار، آن را بیش از حد پیچیده می کنند. همچنین در رابطه با معاملات از نمودار قیمت فقط اقدام قیمت (Price action)، گاهی اوقات به معامله اقدام قیمت با عنوان “معاملات نمودار تمیز” (clean chart trading)، “معاملات برهنه” (naked trading)، “معاملات خام یا طبیعی” (raw or natural trading) نیز اشاره می شود.

رویکرد ساده کاهش قیمت معاملات اقدام به این معناست که هیچ شاخصی در نمودار معامله گر وجود ندارد و هیچ رویداد اقتصادی یا خبری در تصمیم گیری معاملات شخص مورد استفاده قرار نمی گیرد. تنها تمرکز بر روی اقدام قیمت بازار است و اعتقاد معامله گران اقدام قیمتی این است که این اقدام قیمت منعکس کننده کلیه متغیرها (رویدادهای خبری ، داده های زیست محیطی و غیره) است که بر بازار تأثیر می گذارد و باعث حرکت آن می شود. بنابراین، این مفهوم این است که فقط تجزیه و تحلیل بازار و معامله از عمل قیمت آن بسیار ساده تر است ، نه تلاش برای رمزگشایی و مرتب سازی متغیرهای مختلف موثر بر بازار در هر روز.

استراتژی های معاملات قیمت (الگوها)

الگوی اقدام قیمت (Price action patterns)، که به آن عملگر “قیمت” ، “تنظیم” یا “سیگنال” نیز گفته می شود، در واقع مهمترین جنبه معامله اقدام قیمت است زیرا این الگوها هستند که به یک معامله گر سرنخ قوی درباره قیمت بعدی می دهند.

نمودارهای زیر نمونه هایی از چند استراتژی ساده معامله گر اقدام را نشان می دهد که می توانید برای تجارت بازار استفاده کنید.

Inside bar pattern (الگوی داخل میله)

الگوی میله داخلی یک الگوی دو میله ای است، متشکل از میله داخلی و میله قبلی که معمولاً به عنوان “میله مادر” نامیده می شود. میله داخلی کاملاً در محدوده زیاد تا پایین میله مادر قرار دارد. این استراتژی اقدام قیمت معمولاً به عنوان الگوی شکست در بازارهای پرطرفدار مورد استفاده قرار می گیرد، اما اگر در سطح نمودار کلیدی تشکیل شود، می تواند به عنوان یک سیگنال معکوس نیز معامله شود.

Inside bar pattern (الگوی داخل میله)

Pin bar pattern (الگوی پین میله ای)

یک الگوی پین میله ای از یک شمعدان منفرد تشکیل شده است و نشان دهنده رد قیمت و تغییر قیمت در بازار است. سیگنال میله پین در یک بازار پرطرفدار، محدوده محدود عالی کار می کند و همچنین می تواند از یک سطح حمایت کلیدی یا مقاومت، ضد روند معامله شود. نوار پین نشان می دهد که قیمت ممکن است بر خلاف جهتی باشد که دم نشان می دهد. همانطور که دم نوار پین است که رد قیمت و معکوس را نشان می دهد.

Pin bar pattern (الگوی پین میله ای)

Fakey pattern (الگوی فیکی)

الگوی fakey از شکست نادرست الگوی میله داخلی تشکیل شده است. به عبارت دیگر، اگر الگوی میله داخلی به طور مختصر شکسته شود اما در محدوده نوار مادر یا میله داخلی معکوس شود و بسته شود، شما فیکی خواهید داشت. به این دلیل “فیکی” نامیده می شود زیرا شما را جعل می کند، به نظر می رسد بازار از یک جهت شکستن داشته باشد اما در جهت مخالف بازگردد و حرکت قیمت را در آن جهت آغاز کند. فیکی ها با روندهای عالی، برخلاف روند از سطوح کلیدی و دامنه های تجاری عالی است.

Fakey pattern (الگوی فیکی)

تجارت با الگوهای اقدام قیمت (Price action)

بیایید به برخی از نمونه های واقعی تجارت با الگوهای عملکرد قیمت نگاه کنیم.

اولین نمودار مورد بررسی ما الگوی سیگنال فروش جعلی نزولی را نشان می دهد. در این مثال، روند نزولی بود، زیرا می توانیم مسیر کلی نزولی را از قسمت بالای سمت چپ نمودار شروع کرده و همزمان با حرکت قیمت به سمت چپ نمودار، سقوط کنیم. بنابراین، این سیگنال فروش جعلی مطابق با روند نزولی نمودار روزانه بود، این خوب است. معاملات با این روند به طور کلی شانس بیشتری برای تنظیم قیمت اقدام به نفع شما فراهم می کند.

الگوی سیگنال فروش جعلی نزولی

نمودار زیر نمونه ای از تنظیمات ترکیبی پین میله صعودی جعلی (fakey) را در زمینه بازار رو به بالا نشان می دهد. به طور معمول هنگامی که یک بازار دارای تعصب شدید در کوتاه مدت است، به این معنی که اخیراً و به یک سمت تهاجمی در یک جهت حرکت کرده است، یک تاجر اقدام قیمت می خواهد مطابق با آن حرکت کوتاه مدت معامله کند.

نمودار تنظیمات ترکیبی پین میله صعودی جعلی (fakey) را در زمینه بازار رو به بالا

در این مثال بعدی، ما در حال بررسی الگوی معاملات نوار داخلی هستیم. این نمودار هم سیگنال میله داخلی منظم و هم تنظیمات ترکیبی نوار پین داخلی را نشان می دهد. دسته کوچک موسیقی جاز در داخل پین به سادگی یک میله داخلی با یک میله پین برای میله داخلی است. این تنظیمات در بازارهای پرطرفدار بسیار خوب کار می کنند، همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنیم.

الگوی معاملات نوار داخلی

آخرین نمودار مورد نظر ما نمونه هایی از الگوی میله پین را نشان می دهد. به حرکتهای رو به بالا که به دنبال هر دوی این علائم خرید میله پین توجه داشته باشید. همچنین، توجه داشته باشید که این میله های پین در مقایسه با برخی دیگر از میله های این نمودار که ممکن است شما آنها را به عنوان میله های پین مشخص کنید، هر دو دارای طول طولانی هستند. میله های پین مانند این دو دم بلند و دلپذیر هستند و به وضوح از قیمت های خارج شده بیرون می آیند ، اغلب تنظیمات بسیار خوبی برای تجارت هستند.

الگوی میله پین

الگوهای اقدام قیمت (Trading Price Action) معامله با تلاقی

تجارت با سیگنالهای کنش قیمتی نه تنها مربوط به خود سیگنال است بلکه همچنین مربوط به محل شکل گیری سیگنال در نمودار است. هر میله پین ​، داخل میله و غیره برابر ایجاد نشده است. بسته به جایی که سیگنال کنش قیمتی خاصی در بازار شکل می گیرد ممکن است شما تمایلی به معامله آن نداشته باشید یا بدون هیچ تردیدی بخواهید روی آن بپرید. بهترین سیگنالهای اقدام قیمت علائمی هستند که در نقاط “تلاقی” در بازار شکل می گیرند. تلاقی، به معنای “جمع شدن” افراد یا اشیا است. در مورد معاملات اقدام قیمت ما به دنبال منطقه ای در نمودار هستیم که حداقل یک زوج با یک سیگنال ورود اقدام قیمت در یک خط قرار بگیرند. وقتی این اتفاق می افتد می گوییم سیگنال عملکرد قیمت “تلاقی دارد”.

در مثال نمودار زیر، می توان نمونه خوبی از الگوی میله پین ​​با تلاقی را مشاهده کرد. تلاقی به این صورت است که میله پین ​​در راستای یک بازار صعودی شکل گرفته و در یک سطح حمایت در آن روند صعودی شکل گرفته است. بنابراین، ما تلاقی روند و سطح پشتیبانی را داریم با هم این موارد وزن بیشتری به سیگنال خرید میله پین ​​می دهند تا اگر سیگنال پشتیبانی نکنند. هرچه فاکتورهای تلاقی بیشتر سیگنال کنش قیمت در پشت خود داشته باشد، به نظر می رسد سیگنال با احتمال بالاتر باشد.

الگوی میله پین ​​با تلاقی
1 1 رای
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x