کیف پول ارز دیجیتال

بررسی Samourai wallet

بررسی Samourai wallet

Samourai wallet یک کیف پول موبایل کاملاً مبتنی بر بیت کوین برای اندروید است. که کاملاً روی حریم خصوصی کاربر و امنیت وجوه تمرکز دارد. این یکی از کیف پول‌های نوآورانه موجود برای بیت کوین است و دارای بسیاری از ویژگی‌ها است که در کیف پول‌های دیگر موجود نیست. Samourai خود را با اصولی که بیت کوین بر اساس آن تاسیس شده است. یعنی قابلیت استفاده، امنیت، شفافیت، حریم خصوصی مالی و تمرکززدایی تنظیم می‌کند.

ویژگی های Samourai wallet

لازم به ذکر است که ویژگی‌های فوق العاده‌ای وجود دارد که باعث می‌شود Samourai در حوزه بیت کوین محصولی بسیار ستودنی باشد.

همانطور که قبلا ذکر شد، کیف پول فوق العاده بر روی حفظ حریم خصوصی و امنیت تمرکز دارد. برای مبتدیان، توجه به این نکته مهم است که این کیف پول از جدیدترین و بهترین استانداردهای امنیتی صنعت مانند رمزگذاری AES-256 (در سمت مشتری) و BIP23، BIP44 و BIP49 (در سمت زیرساخت کیف پول) استفاده می‌کند.

علاوه بر این، کیف پول Samourai یکی از قدیمی‌ترین کیف پول‌های موبایل است که SegWit را در خود جای داده است. یکی دیگر از ویژگی‌های قابل توجه، محافظت قوی برای استفاده مجدد از آدرس است. به عبارت دقیق‌تر، Samourai در واقع کیف پول HD (سلسله مراتب تعیین کننده) است. که هرگز از آدرس بیت کوین استفاده مجدد نمی‌کند. محافظت از تجزیه خوشه‌ای از طریق مکانیزمی به نام STONEWALL یکی دیگر از ویژگی‌های عالی کیف پول Samourai است. این ویژگی اطمینان می‌دهد که کیف پول از فراداده‌ای که پروتکل‌های نظارت بر بلاک چین می‌تواند ردیابی کند، باقی نمی‌ماند. این امر دشواری پیوند ورودی‌ها با خروجی‌های یک معامله را افزایش می‌دهد.

Tor / VPN

با این حال، برای اکثر کاربران، چشمگیرترین ویژگی Samourai قابلیت Tor و VPN بودن آن است. این به کاربران امکان می‌دهد معاملات را «پنهان» کنند و از ویژگی حفظ حریم خصوصی در کیف پول خود لذت ببرند. ویژگی عالی دیگر ویژگی «Stealth» است که به شما امکان می‌دهد میانبر (یا نماد) کیف پول به طور کامل از روی میز کار دستگاه‌های تلفن همراه محو شود. علاوه بر این، کاربران همچنین می‌توانند از راه دور دستگاه تلفن همراه را به طور کامل از بین ببرند. این ویژگی در صورت گم شدن تلفن همراه خود به درد شما می‌خورد.

PaymentNyms قابلیت کیف پول است که به کاربران امکان می‌دهد Bitcoin را به صورت ناشناس و با کد قابل اشتراک‌گذاری عمومی (کد QR) ارسال و دریافت کنند.

ویژگی های حریم خصوصی Samourai wallet

من قبلاً به ویژگیهای اصلی حریم خصوصی پشتیبانی TOR و VPN در کیف پول Samourai اشاره کردم. اینها به شما امکان می‌دهد آدرس IP خود را مخفی کنید. اما در Samourai ویژگی‌های دیگری وجود دارد که می‌تواند از طریق چشم کنجکاو و تجزیه و تحلیل بلاکچین تاریخ معاملات بلاکچین شما (و تعادل بیت کوین) را پنهان کند. هر معامله به شما امکان می‌دهد فقط تعداد زیادی از ویژگی‌های حریم خصوصی را که می‌خواهید اعمال کنید انتخاب کنید.

معامله پیش فرض در Samourai تمام موارد زیر را انجام می‌دهد:

1- برای هر معامله ورودی آدرس کیف پول جدیدی می‌دهد. این باعث می‌شود کسی آدرس کیف پول شما را پیدا نکند و سپس به جستجوی تک تک معاملات شما (و احتمالاً موجودی بیت کوین شما) بپردازد.
2- هر «تغییری» که دریافت می‌کنید با نوع کیف پولی که برای آن ارسال می‌کنید (SegWit یا غیر SegWit) مطابقت دارد.
3- خروجی‌های «تغییر» را تصادفی می‌کند تا از پیوندهای تطبیق نوع که می‌تواند ناشی از تغییرات مکرر آدرس کیف پول باشد جلوگیری کند.
4- از BIP ۱۲۶ برای به حداقل رساندن ارجاع به معاملات گذشته از کیف پول Samourai استفاده می‌کند، بنابراین فراداده قابل ردیابی تولید شده توسط کیف پول کاهش می‌یابد.
5- کیف پول Samourai در کنار هم قرار گرفته، همه تلاش خود را انجام می‌دهد تا امکان ایجاد ارتباط بین معاملات شما و یادگیری تعادل و تاریخ معاملات شما توسط کسی به حداقل برسد.

کاربرانی که به حریم خصوصی بیشتری علاقه‌مند هستند می‌توانند ویژگی Ricochet را که منحصر به کیف پول Samourai است فعال کنند. با فعال کردن این ویژگی تراکنش شما قبل از رسیدن به مقصد نهایی از طریق یک سری آدرس‌های اضافی هدایت می‌شود. این مبدأ پرداخت را پنهان می‌کند. برای استفاده از خدمات ریکوشه هزینه‌ای معادل ۲.۵۰ دلار به اضافه هزینه استخراج اضافی وجود دارد.

Samourai همچنین استفاده از کدهای پرداخت را با نام PayNyms گنجانده است. که به شما امکان می‌دهد بدون مشخص کردن آدرس واقعی خود، از هر شخص پرداخت کنید. این کد آدرس دریافتی شما را فاش نمی‌کند و می‌تواند بدون آسیب رساندن به حریم خصوصی شما مجدداً مورد استفاده قرار گیرد زیرا راهی برای پیوند دادن آن به یک آدرس خاص وجود ندارد. متأسفانه، این گزینه توسط بسیاری دیگر از کیف پول‌ها پشتیبانی می‌شود و استفاده از آن را محدود می‌کند.

ارزهای پشتیبانی شده

همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد، Samourai کیف پول فقط بیت کوین است. با این حال، از اکثر ارزهای معروف فیات موجود پشتیبانی می‌کند، به این معنی که کاربران می‌توانند مقدار BTC ارسال یا دریافت شده را در بیشتر ارزهای بومی مشاهده کنند.

ویژگی های کارمزد و معامله Samourai wallet

Samourai همچنین ویژگی‌های بسیاری را به ارمغان می‌آورد که به سود اقتصاد معاملات بیت کوین است. یکی از مواردی که «هزینه هوشمند» نامیده می‌شود، ترافیک شبکه نظارت بر Samourai برای پیشنهاد هزینه مناسب است. یا اینکه کاربران در صورت تمایل می‌توانند هزینه شخصی خود را تعیین کنند.

و اگر هزینه‌ای تعیین کردید خیلی کم است نگران نباشید. Samourai همچنین از Replace by Fee پشتیبانی می‌کند، که به شما اجازه می‌دهد هزینه‌ای بسیار کم را جبران کنید، اطمینان حاصل کنید که معاملات شما در این بلوک گیر نمی‌کنند.

هزینه معاملات

ترکیبی از این دو ویژگی کمک می‌کند تا هزینه معاملات برای کاربران Samourai کمتر باشد. و از آنجایی که Samourai یک کیف پول موبایل است، این امر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا شما نباید Bitcoin زیادی را در کیف پول موبایل ذخیره کنید. یک ویژگی مفید اضافی موجود در سامورایی، هزینه‌های دسته‌ای است. این به شما امکان می‌دهد بسیاری از معاملات کوچکتر را در یک معامله بزرگ ترکیب کنید. وقتی هزینه‌های استخراج معدن زیاد است و معاملات زیادی باید انجام دهید، این می‌تواند بسیار مفید باشد. Samourai تنها کیف پول ارائه دهنده این نوع دسته معاملات است و می‌تواند تا ۳۰٪ در هزینه‌های استخراج صرفه جویی کند.

همچنین از ویژگی (Child Pays for Parent (CPFP نیز پشتیبانی می‌شود که به گیرنده اجازه می‌دهد با پرداخت هزینه اضافی هرگونه معامله گیر کرده را تأیید کند. گرچه این یک روش گران قیمت برای تأیید معاملات است، اما می‌تواند برای تأیید و تحویل تراکنش‌های حساس به زمان مفید باشد.

راهنمای نصب و نحوه استفاده از Samourai wallet

شروع کار با کیف پول Samourai ساده و آسان است. کل مراحل نصب و راه اندازی را می‌توان در چند دقیقه با چند مرحله ساده انجام داد. مراحل زیر را مشاهده کنید.

مرحله ۱: برنامه را نصب کنید

با استفاده از دستگاه همراه Android خود، به فروشگاه Google Play یا مخزن F-Droid بروید و برنامه کیف پول Samourai را بارگیری و نصب کنید.

مرحله ۲: ایجاد کیف پول

برنامه را راه اندازی کرده و روی ایجاد یک کیف پول کلیک کنید. ابتدا از شما خواسته می‌شود قبل از ایجاد کیف پول، یک عبارت عبور ایمن تنظیم کنید که به عنوان سطح امنیتی دیگری عمل کند. حتماً عبارت عبور را روی یک کاغذ بنویسید و آن را در مکانی امن و امن ذخیره کنید.

مرحله ۳: کد پین خود را تنظیم کنید

یک کد پین ۵ – ۸ رقمی وارد کنید. این کد پین اصلی شما برای باز کردن کیف پول است.

مرحله چهارم: به Recovery Seed ۱۲ کلمه‌ای خود توجه کنید

اگر می‌خواهید بتوانید کیف پول خود را بازیابی کنید، این مهمترین مرحله است. بذر بازیابی ۱۲ کلمه mnemonic را روی یک کاغذ بنویسید و تأیید کنید و در مکانی امن و امن ذخیره کنید.

مرحله ۵: کامل

مراحل نصب و راه اندازی اکنون به پایان رسیده است و می‌توانید از کیف پول Samourai خود استفاده کنید.

پشتیبانی مشتری در Samourai wallet

برخلاف اکثر تیم‌های پشتیبانی کیف پول، کیف پشت کیف پول Samourai به عنوان یکی از بهترین‌ها مشهور است. کاربران می‌توانند از طریق درخواست با پشتیبانی مشتریان تماس بگیرند یا از بانک اطلاعات دقیق سوالات متداول بازدید کنند. کیف پول Samourai یکی از معدود مواردی است که تیم پشتیبانی اختصاصی آن‌ها را در اختیار دارد. کیف پول‌ها معمولاً متناسب با کاربران پیشرفته هستند و بسیار بی‌رحمانه هستند. کیف پول Samourai هنوز آزمایشی است و گزارش گاه به گاه اشکال را نیز دریافت کرده است. یک تیم پشتیبانی اختصاصی ممکن است قادر به عیب‌یابی برخی از مسائل، به ویژه مربوط به مشاهده موجودی باشد. طی سالهای گذشته، Samourai برخی از اشکالات گزارش شده را هموارتر کرده است. کیف پول Samourai همچنین به ایمیل‌های رمزگذاری شده بدون نام، برای یک لایه محرمانه دیگر پاسخ می‌دهد.

حکم

کیف پول Samourai نه تنها یکی از ایمن‌ترین و محرمانه‌ترین کیف پول‌ها است، بلکه یکی از کاربرپسندترین و بسته‌بندی شده با ویژگی‌های خاص است. شهرت کیف پول بسیار خوبی در رمزنگاری است که در نهایت باید اعتماد به نفس بالایی را در اختیار کاربران خود بگذارد.

مزایا و معایب Samourai wallet

مزایا

1- افزایش ناشناس بودن.
2- معاملات امن و خصوصی.
3- غنی با ویژگی های بسیار پیشرفته.
4- رابط کاربری عالی.

معایب

1- فقط از بیت کوین پشتیبانی می کند.
2- بدون معامله یا مبادله درون برنامه ای.
3- به اندازه کیف پول سخت افزاری ایمن نیست.

نتیجه گیری

وقتی صحبت از حریم خصوصی و امنیت می‌شود، Samourai بسیاری از ویژگی‌ها و عملکردهای مختلف را ترکیب می‌کند، برخی از آن‌ها منحصر به Samourai است و به یک کیف پول بیت کوین با طراحی و مفید تبدیل می‌شود. از همه بهتر، توسعه دهندگان کیف پول را برای استفاده از تازه واردین بیت کوین ساده کرده‌اند اما برای کاربران پیشرفته‌تری که به آن‌ها نیاز دارند، از ویژگی‌های قدرتمندی برخوردار هستند.

Samourai در حال حاضر کیف پول بسیار خوبی است و پس از آماده شدن کامل برای رهاسازی می‌تواند به یک کیف پول عالی تبدیل شود. عدم پشتیبانی از سخت‌افزار یک نقطه ضعف است، اما انتظار می‌رود در نسخه‌های بعدی اصلاح شود. و گرچه ممکن است برخی ازعدم پشتیبانی چند ارز شکایت داشته باشند، این کیف پول هرگز به عنوان کیف پول چند ارزه در نظر گرفته نشده است و عملکرد آن دقیقاً مطابق طراحی شده است.

البته، سوال اصلی اکنون این است که چه مدت طول می‌کشد تا توسعه دهندگان قادر به انتشار به روزرسانی باشند که شامل ویژگی‌های امنیتی قبلی باشد. این معامله بدون این ویژگی‌ها معامله‌گر نیست اما افراد خاصی را در معرض خطر سرقت فیزیکی و اخاذی قرار می‌دهد.

با این حال، اگر در کشوری زندگی می‌کنید که نسبتاً ایمن است و این تهدیدها وجود ندارد، کیف پول بیت کوین Samourai هنوز هم می‌تواند یک گزینه باشد. البته این فرض بر این است که‌عدم توانایی چند سیگ یا پشتیبانی از چند ارز چندان اذیت نمی‌شوید.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x