کیف پول ارز دیجیتال

معرفی کیف پول ترون والت (TronWallet)

ایجاد حساب کاربری در این کیف پول را برایتان آموزش داده ایم.

کیف پول ترون والت (TronWallet) یکی از محبوب ترین کیف های نگهداری ارزهای دیجیتال است. حتما با ارز دیجیتال TRX آشنایی دارید. کیف پول ترون مخصوصا برای این ارز دیجیتال طراحی شده است. اگر قصد سرمایه گذاری در ارز دیجیتال TRX را دارید، این کیف پول بهترین گزینه انتخابی شما می تواند باشد. در این مقاله سعی می کنیم نحوه عملکرد و کار با این کیف پول را به شما آموزش دهیم.

بنیاد ترون

همان طور که از قبل می دانید، ترون یک پروژه از ارزهای دیجتال است که بسیار در این زمینه موفق است. درواقع TRX یکی از محصولات بنیاد ترون است. بنیاد ترون فعالیت خود را در سال 2017 توسط جاستین سان آغاز کرد. هرچند مقدمات راه اندازی این پروژه از سال 2014 شروع شده بود. جاستین سان موسس بنیاد ترون و مدیرعامل شرکت BitTorrent است. پروژه بیناد ترون در مدت زمان کوتاهی توانست پیشرفت کند. و ارز دیجیتال این پروژه در همین مدت زمان کم در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد. کار این شرکت تمرکززدایی شبکه ها برای تغییر جهان با فناوری است. هدف آنها این است که در آینده اکوسیستم ترون را راه اندازی کنند. در واقع شما می توانید در این بنیاد عضو شوید و برای آنها کار کنید. این بیناد چندین دفتر مرکزی در آمریکا،آسیا و اقیانوسیه دارد.

برنامه کیف پول ترون والت(TronWallet) در انواع و اقسام پلتفرم ها قابل اجرا می باشد. سیستم عامل هایی مانند اندروید،ای او اس، لینوکس و ویندوز از این برنامه پشتیبانی می کنند. هرچند در ویندوز از نسخه windowse 8.1 به بالا پشتیبانی می شود. نسخه Desktop این برنامه Tron Wallet Play  نامگذاری شده است.

ویژگی های امنیتی کیف پول ترون والت(TronWallet)

تصور کنید شما به عنوان یک سرمایه گذار می خواهید در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید. ابتدا شما با مفاهیم و ارزهای دیجیتال مختلف آشنا می شوید. سپس قصد خرید این ارزها را دارید. پس از خرید ارز دیجیتال شما باید یک کیف پول مناسب برای نگهداری از آن استفاده کنید. اما در انتخاب یک کیف پول چه چیزی بیشتر از همه اهمیت دارد؟ قطعا جواب این سوال امنیت است.مهم ترین ویژگی یک کیف پول امنیت آن است. حال در این قسمت می خواهیم ویژگی های امنیتی این کیف پول را برایتان توضیح بدهیم.

کیف پول ترون کاملا غیرمتمرکز است. یعنی هیچ مرجع متمرکزی از کیف پول شما محافظت نمی کند. این موضوع هرچند همیشه بد نیست. در واقع این خود شما هستید که امنیت کیف پول ترون را تامین می کنید! اکثر کیف پول های متمرکز کلید خصوص شما را با شما به اشتراک نمی گذارند. در عوض خودشان از آن محافظت می کنند. اما در کیف پول های غیرمتمرکز داستان کمی متفاوت است. در کیف پول های غیرمتمرکز کلید خصوصی در اختیار شما قرار دارد. و شما خودتان باید از آن محافظت کنید. مانند کیف پول  myetherwallet.

رمز عبور حساب کاربری

از رمز عبور برای دسترسی به حساب کاربری استفاده می شود. هرچند این یکی از ویژگی های امنیتی اولیه در نمام کیف پول ها است. این ویژگی در نسخه Desktop و موبایل وجود دارد. منظور از Desktop همان نسخه کامپیوتر است. در نسخه موبایل شما باید این رمز عبور را تنظیم کنید.

عبارت پشتیبان

امروزه این ویژگی در اکثر کیف پول وجود دارد. هنگام تشکیل حساب کاربری در کیف پول ترون والت(TronWallet) شما می توانید 12 عبارت پشتیبان مختلف انتخاب کنید.

تصویر بالا نشان دهنده قسمت انتخاب این کلمات پشتیبان در نسخه موبایل می باشد. شما فقط باید این 12 کلمه را یادداشت کنید و از آنها مراقبت کنید. اما از این عبارات چه استفاده ای می شود و اصلا چه فایده ای دارند؟ اگر شما رمز عبور خود را فراموش کنید یا تلفن همراه خود را گم کنید، با استفاده از این عبارات می توانید به حساب کاربری خود دسترسی داشته باشید. پس امن نگه داشتن این عبارات بسیار مهم است. ما به شما پیشنهاد می کنیم که این عبارات را در مکانی آنلاین نگه داری نکنید.

امنیت کلید خصوصی در کیف پول ترون والت(TronWallet)

کلید خصوصی مهم ترین چیز در کیف پول شما است. همه کیف پول های ارزهای دیجیتال کلید خصوص دارند. این کلید توسط ترکیبی از الگوریتم های ریاضی و کلید های عمومی که همان آدرس کیف پول است تولید می شود. معکوس کردن این فرایند و رسیدن به کلید خصوصی شما غیرممکن است. توسعه دهندگان کیف پول ترون می گویند که کلید خصوصی توسط چندین لایه امنیتی مختلف محافظت می شود. هرچند همان طور که در قسمت های قبلی ذکر شد شما خودتان نیز به این کلید خصوصی دسترسی دارید. این دسترسی فقط در کیف پول های غیر متمرکز وجود دارد.

امنیت بیومتریک

این ویژگی امنیتی فقط در نسخه موبایل وجود دارد. امروزه در موبایل های هوشمند می شود از اثر انگشت یا شناسایی چهره استفاده شود. شما می توانید اثر انگشت خود را به برنامه ترون والت در موبایل خود اضافه کنید. و با استفاده از اثر انگشت وارد حساب کاربری خود شوید. این ویژگی بسیار عالی است و ما به شما پیشنهاد می کنیم بعد از درست کردن حساب در این کیف پول، ویژگی بیومتریک را فعال کنید.

ارزهای دیجیتال مورد پشتیبانی در کیف پول ترون والت(TronWallet)

در ابتدای مقاله گفتیم که این کیف پول مخصوصا برای ارز دیجیتال TRX طراحی شده است. اینکه یک کیف پول ارزهای زیادی را پشتیبانی کند مزیتی بزرگ است. چون دیگر لازم نیست برای هر ارز یک کیف پول مجزا داشت. اما کیف پول ترون فقط از ارز دیجیتال ترون(TRX) و بیتکوین(BTC) پشتیبانی می کند. هرچند در نسخه Desktop از ارز دیجیتال اتریوم نیز پشتیبانی می شود. نکته مثبت این قضیه این است که شما به همه ارزهای دیجیتال موجود در شبکه بلاکچین ترون دسترسی دارید.

کارمزد

شاید برایتان سوال پیش آید که چرا کیف پول های دیجیتال کارمزد دریافت می کنند. در پلتفرم های معاملاتی به خاطر انجام معاملات خرید و فروش باید کارمزد پرداخت کنید اما چرا در کیف ها نیز دوباره باید کارمزد پرداخت کرد؟. معمولا زمانی که می خواهید پول خود را از کیف پس بگیرید باید کارمزد پرداخت کنید. اما این کارمزد برای انتقال سرمایه است. بعضی از کیف پول ها خدمات ویژه ای به شما پیشنهاد می کنند و به همین دلیل کارمزد دریافت می کنند. در کیف پول ترون مسئله ای خاص وجود دارد. در این کیف پول خاص لازم نیست هیچ کارمزدی برای انتقال سرمایه پرداخت شود!

می دانیم که شاید باور چنین چیزی سخت باشد. اما تصویر بالا یک بیانیه رسمی از گروه کیف پول ترون در google play store است. این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد. در مقاله های قبلی درباره اهمیت مبلغ کارمزد بارها صحبت کرده ایم. زمانی که تعداد معاملات و تراکنش های شما زیاد شود مبلغ کارمزد بالایی نیز باید پرداخت کنید. گاهی مبلغ کارمزد یک معامله آنقدر بالا است که باعث می شو معامله صرفه اقتصادی نداشته باشد.

ایجاد حساب کاربری در کیف پول ترون والت

در این قسمت به شما آموزش خواهیم داد که چگونه در این کیف پول یک حساب کاربری ایجاد کنید. این کار بسیار ساده و آسان است. ابتدا شما باید برنامه کیف پول ترون را دانلود کنید. اگر سیستم عامل گوشی هوشمند شما اندروید است می توانید از این لینک برای دانلود استفاده کنید. در قسمت های قبلی گفتیم که سیستم عامل های اندروید ای او اس،ویندوز و لینوکس از برنامه کیف پول ترون پشتیبانی می کنند. بعد از دانلود برنامه آن را باز کنید.

کیف پول

بعد از باز کردن برنامه با چنین محیطی مواجه خواهید شد. در مرحله بعدی باید بر روی گزینه create wallet کلیک کنید.

ثبت نام والت

سپس باید آن عبارات پشتیبان را که در قسمت قبلی توضیح دادیم را بنویسید. بعد از نوشتن عبارات پشتیبان باید رمز مورد نظر خود برای کیف پول را وارد کنید. پیشنهاد می شود برای کیف پول خود از رمزی پیچیده استفاده کنید. با استفاده از نمادها،حروف و اعداد مختلف می توانید این کار را انجام دهید. سعی کنید از اطلاعات شخص مانند تاریخ تولد یا کد ملی در رمز استفاده نکنید. همچنین توجه داشته باشید که رمز شما باید حداقل 8 کاراکتر داشته باشد.

داشبورد

بعد از انجام این مراحل شما وارد داشبورد خود می شوید. تصویر بالا نمونه ای از آن است. حال می توانید سرمایه و ارزهای دیجیتال خود را به این کیف پول منتقل کنید.

داشبورد

علاوه بر این شما در قسمت تنظیمات،پشتیبانی والت می توانید به 12 عبارت پشتیبان خود و کلید شخصی دسترسی داشته باشد. در تصویر بالا این مراحل نشان داده شده است.

مزایا و معایب

مزایا و معایب مهم ترین قسمت این مقاله است. شما قبل از این که بخواهید از یک والت استفاده کنید حتما باید با مزایای آن آشنا باشید. کیف پول ترون مزایای بسیار زیادی دارد. این کیف پول کاملا غیر متمرکز است. اما چرا این یک مزیت است؟ امروزه اکثر کیف پول ها متمرکز هستند. اما احتمال هک شدن کیف پول های متمرکز از کیف پول های غیر متمرکز بیشتر است. ایجاد حساب کاربری در این کیف پول بسیار است. در قسمت قبل این موضوع را توضیح دادیم. شما در این کیف پول می توانید ارز دیجیتال خود را با دیگر ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده در این کیف پول معاوضه کنید. همچنین در قسمت های قبلی گفتیم که این کیف پول کارمزد دریافت نمی کند. اگر توجه کرده باشید در قسمت ایجاد حساب کاربری هیچ نیازی به وارد کردن اطلاعات شخصی شما نیست. که مزیت خیلی بزرگی محسوب می شود.

این کیف پول تنها یک عیب بزرگ دارد. آن هم این است که از ارزهای دیجیتال بسیار کمی پشتیبانی می کند. هرچند گفته می شود که تعداد این ارزها در آینده افزایش خواهد یافت.

کیف پول ترون والت (TronWallet) چگونه است؟

سرعت انتقال - 37%
راحتی در استفاده - 23%
ناشناسی - 47%
امنیت - 74%
پشتیبانی از ارزهای مختلف - 5%

37%

کیف پول ترون والت (TronWallet) یکی از محبوب ترین کیف های نگهداری ارزهای دیجیتال است. حتما با ارز دیجیتال TRX آشنایی دارید. کیف پول ترون مخصوصا برای این ارز دیجیتال طراحی شده است. اگر قصد سرمایه گذاری در ارز دیجیتال TRX را دارید، این کیف پول بهترین گزینه انتخابی شما می تواند باشد.

User Rating: Be the first one !
0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x