اکسچنج و صرافی

صرافی Upbit

بررسی جامع صرافی Upbit

سایت Upbit یک صرافی رمزنگاری کره جنوبی است که در اکتبر ۲۰۱۷ منتشر شد. این بزرگترین توسعه دهنده برنامه پیام‌رسانی کره، Kakao، با ارائه ۱۱۱ altcoins هنگام راه اندازی ایجاد شده است.

UPbit علی رغم اینکه در اکتبر ۲۰۱۷ راه اندازی شد، تا ژانویه ۲۰۱۸ بزرگترین مبادله ارز رمزنگاری شده در کره جنوبی با متوسط حجم معاملات روزانه بود. بدون تخفیف در میزان موفقیت نشان داده شده توسط کشش سریع UPbit، این صرافی دارای پشتوانه بسیار جدی است. بنیان گذار UPbit، سونگ چی هیونگ، یکی از ثروتمندترین مردان کره جنوبی است. شرکت چی هیونگ Dunamu، که هولدینگ پشت UPbit است، در سال ۲۰۱۲ به عنوان یک گردآورنده اخبار آنلاین شروع به کار کرد اما به سرعت به Fintech نقل مکان کرد، جایی که موفقیت واقعی داشت.

موفقیت UPbit در سهام

از طریق Dunamu UPbit با Kakao Corp.، غول اینترنتی فهرست شده در لیست عمومی که سهام بسیاری از محصولات از جمله محبوب‌ترین سرویس پخش آنلاین موسیقی کره جنوبی و همچنین دارای برنامه‌هایی مانند سرویس پیام رسان فوری بسیار محبوب Kakaotalk را در اختیار دارد. این صرافی همچنین با صرافی Bittrex مستقر در آمریکا که یکی از بزرگترین مبادلات جهانی است نیز همکاری می‌شود. در اوج شیدایی ارز رمزنگاری شده در دسامبر ۲۰۱۷، متوسط ​​حجم معاملات Upbit با ۴.۵ میلیارد دلار در روز، با رکورد یک روزه ۱۱ میلیارد دلار، به ۴.۵ میلیارد دلار رسید. با توجه به اینکه Kakao همچنین یک برنامه بانکی آنلاین و Kakao Pay، دومین برنامه محبوب پرداخت تلفن همراه در کشور را ارائه می‌دهد، روش هایی که UPbit در آینده می‌تواند از پشتیبانان بورس استفاده کند، به این معنی است که احتمالاً حداقل در کره جنوبی باقی خواهد ماند.

اطلاعات کلی در مورد این صرافی

تعداد زیادی از مبادلات ارزهای رمزپایه در کره جنوبی وجود دارد، زیرا این کشور از همان اوایل یکی از دژهای رمزپایه بوده است. علاوه بر این تبادل، این لیست شامل (اما محدود نمی‌شود): Bithumb، Coinone، Korbit و Gopax.

این صرافی همچنین دارای یک انتخاب خارق العاده از جفت‌های تجاری است که در ۱۵۸ رمزنگاری مختلف تجارت می‌کند.

Upbit همچنین دارای یک برنامه تلفن همراه است. برنامه تلفن همراه را می‌توانید هم در App Store و هم در Google Play بارگیری کنید. بیشتر معامله گران معاملات رمزنگاری خود را از طریق دسک تاپ انجام می‌دهند، اما اگر ترجیح می‌دهید این کار را از طریق تلفن همراه انجام دهید، مشکلی برای Upbit وجود ندارد.

ایجاد حساب کاربری در Upbit

حساب‌ها نیاز به تأیید ایمیل و احراز هویت دارند. فقط افراد کره جنوبی می‌توانند یک حساب کاربری ایجاد کنند و تجارت نهادی پشتیبانی می‌شود. مدت زمان تأیید شناسه متفاوت است، اما به طور معمول تأیید چند روز طول می‌کشد.

پرداخت‌ها از طریق کارت‌های اعتباری یا انتقال وجه انجام می‌شود. حساب‌های تلفن همراه برای همه کسانی که از این سرویس استفاده می‌کنند در دسترس است. برای امنیت بیشتر، این برنامه‌ها به ویژه از آنجا که توسط شرکت پیشرو کره جنوبی که در این زمینه تخصص دارد، توسعه می‌یابند.

در هنگام راه اندازی حساب کارمزدی دریافت نمی‌شود، اما هزینه برداشت هنگام اعمال انواع خاصی از ارز که بسته به واحد پول متفاوت است اعمال می‌شود. هزینه‌ای برای سپرده‌ها وجود ندارد.

بستر تبادل در Upbit

وب سایت و بستر تبادلات Upbit فقط به زبان کره‌ای در دسترس است که البته جذابیت مخاطبان بین المللی را محدود می‌کند. با این حال، ترجمه گوگل بسیار خوب است و به این معنی است که سایت و بستر تبادل می‌تواند به راحتی و به زبان انگلیسی و احتمالاً به زبان‌های دیگر جستجو شود. مانع مهمتر برای کاربران بین المللی این است که ثبت نام و تجارت با صرافی همان روشی است که در مورد کره جنوبی اعمال می‌شود و کاملاً خاص جغرافیایی است. حسابهای KakaoTalk و Kakao Pay برای ورود به سیستم به عنوان تأیید نام توسط شرکت مخابراتی تلفن همراه کره جنوبی لازم است. اساساً، اگر در کره جنوبی زندگی نمی‌کنید، افتتاح حساب با UPbit نیاز به تلاش بی‌اندازه دارد.

نسخه‌های دسک تاپ و برنامه‌های تلفن همراه پلت فرم تبادل بسیار شبیه سیستم عامل‌های KakaoStock هستند و اساساً نسخه‌ای از همان پلتفرم هستند که برای تجارت ارزهای رمزپایه سازگار شده اند. این بدان معناست که این فناوری از نظر طراحی، قابلیت استفاده و عملکرد در سطح بسیار بالایی ساخته شده است. صرافی معاملات ارزهای رمزنگاری شده اهرمی را ارائه نمی‌دهد اما به تجار آنالیز و منبع تغذیه با کیفیت بالا را ارائه می‌دهد.

نقدینگی در Upbit

Upbit از نظر حجم معاملات در طول تاریخ بطور منظم در بین ۱۰ صرافی برتر قرار داشته است. در روز نوشتن این بررسی، حجم ۲۴ساعته ۱۶۰ میلیون دلار بود. در ۲۹ نوامبر ۲۰۱۹، حجم معاملات تا حدودی افزایش یافته و به ۱۷۳ میلیون دلار رسیده بود. این Upbit را در مکان شماره قرار داد. ۴۷ در فهرست صرافی‌های Coinmarketcap در جهان با بیشترین حجم معاملات ۲۴ ساعته. در تاریخ آخرین به روزرسانی این بررسی (۲۳ مارس ۲۰۲۰، درست در اواسط بحران COVID-19)، حجم معاملات دوباره تا حدودی بهبود یافته و به ۱۹۰.۵ میلیون دلار رسیده است. با این حال، به طور کلی نسبت به بازار، این فقط جای Upbit را به شماره داد. ۶۲ در لیست.

سرمایه گذاران ایالات متحده

اگر مقیم یا شهروند ایالات متحده هستید، نمی‌توانید در اینجا تجارت کنید. دلیل این که بسیاری از مبادلات از سرمایه گذاران ایالات متحده مستثنی هستند، قوانین سختگیرانه قانونی مربوط به سرمایه‌گذاری‌های بازاریابی از سرمایه گذاران آمریکایی است. هنگام انجام این کار، شرکتی که چنین سرمایه‌گذاری‌هایی را انجام می‌دهد باید با قوانین آمریکا در مورد ثبت مواد بازاریابی، پرونده‌های مختلف SEC و غیره مطابقت داشته باشد. اگر یک سرمایه گذار آمریکایی باشید، نباید خیلی ناراحت باشید، اما مکانهای زیادی وجود دارد که نوع معامله‌ای را که این صرافی انجام می‌دهد ارائه دهید.

نمای تجاری Upbit

صرافی‌های مختلف دیدگاه‌های تجاری متفاوتی دارند. و هیچ «این نمای کلی بهترین است» وجود ندارد. شما باید خود تعیین کنید که کدام نمای تجاری مناسب شماست. آنچه که به طور معمول در این دیدگاه‌ها مشترک است این است که همه آن‌ها رزرو سفارش یا حداقل بخشی از رزرو سفارش، یک نمودار قیمت ارز رمزنگاری شده انتخاب شده و تاریخ سفارش را نشان می‌دهند. آن‌ها معمولاً جعبه‌های خرید و فروش نیز دارند. قبل از اینکه صرافی را انتخاب کنید، سعی کنید نگاهی به نمای معاملات بیندازید تا بتوانید از نظر شما احساس خوبی داشته باشید. در زیر تصویری از نمای تجاری در Upbit است:

نمای تجاری در upbit

هزینه های Upbit

هزینه های معاملاتی Upbit

این صرافی هزینه معاملات مسطح ۰.۲۵٪ را ارائه می‌دهد. بنابراین Upbit فرقی بین گیرنده و سازنده قائل نمی‌شود. برای سرمایه گذاران که ترجیح می‌دهند سفارشات موجود را از دفتر سفارش تحویل بگیرند، این ممکن است یک مدل جذاب هزینه تجارت باشد.

۰.۲۵٪ با توجه به هزینه‌های معاملات مطابق با میانگین‌های صنعت تاریخی است. مدت هاست که متوسط صنعت جهانی در جایی در حدود ۰.۲۵٪ بوده است. با این حال، در مقایسه با همتایان کره جنوبی (Bithumb، Coinone، Korbit، Coinrail و Gopax)، هزینه‌های Upbit بالا است. متوسط حق الزحمه گیرنده در بین این صرافی‌ها ۰.۱۳۹٪ و متوسط کارمزد سازندگان ۰.۱۱٪ است.

هزینه های برداشت Upbit

هنگام برداشت BTC، هزینه برداشت از مبلغ ۰.۰۰۰۹ BTC دریافت می‌کند. این هزینه کمی بالاتر از میانگین صنعت جهانی و میانگین صنعت داخلی کره جنوبی است و بنابراین مزیتی رقابتی در برابر سایر مبادلات رمزنگاری (نه داخلی و نه بین المللی) ندارد.

روش های سپرده گذاری در Upbit

Upbit انتقال wire را به عنوان روش سپرده ارائه می‌دهد، اما نمی‌توانید از طریق کارت اعتباری سپرده‌گذاری کنید. اگر ترجیح می‌دهید به هر دلیلی از کارت اعتباری خود استفاده کنید این خبر بد برای شما است.

اعتبار کاربر و پشتیبانی مشتری در Upbit

این صرافی پشتیبانی مشتری را از طریق ایمیل، تلفن و همچنین از طریق KakaoTalk، برنامه متعلق به Kakao ارائه می‌دهد. منابع پشتیبانی مشتری Upbit از شهرت خوبی برخوردار است که نمایندگان زیادی در آن پاسخ می‌دهند تا به سوالات یا مشکلات پاسخ دهند. بخش سوالات متداول گسترده‌ای نیز ارائه شده است. هدف آن‌ها پاسخگویی به مشتریان در اسرع وقت است.

Upbit بازخورد نسبتاً احتمالی درباره Reddit داشته است، زیرا آن‌ها در مورد نوآوری‌هایی که برای مبادله اتفاق می‌افتد صحبت می‌کنند. جزئیات تماس رسمی را می‌توان در توییتر نیز یافت:

آیا Upbit کلاهبرداری است یا خیر؟

هنوز هیچ کلاهبرداری در بستر صرافی Upbit پیدا نشده است. این صرافی توسط بزرگترین شرکت فناوری کره جنوبی پشتیبانی می‌شود، بنابراین هیچ فرصتی برای هک شدن وجود ندارد که باعث می‌شود آن برای تجارت امن باشد. بنابراین کاربران و مشتریان می‌توانند از این بستر مبادله‌ای برای خرید ارزهای رمزپایه استفاده کنند.

امنیت در Upbit

UpBit چندین لایه امنیتی را برای کاربران فراهم می‌کند. اول از همه، کاربران باید با استفاده از اشکال قانونی شناسایی احراز هویت شوند.

این صرافی همچنین از احراز هویت ۲ عاملی استفاده می‌کند. امنیت کیف پول آنلاین Upbit توسط BitGo تأمین می‌شود، که به عنوان نمونه کیف پول‌های چند امضایی شناخته می‌شود و مورد علاقه بسیاری از مبادلات رمزنگاری پیشرو در سراسر جهان است.

امنیت اضافی حساب با همکاری با Kakao Pay، برنامه پرداخت تلفن همراه که متعلق به شریک آن Kakao Corp. است، یکی از بازیگران اصلی بازار کره جنوبی است.

کمیسیون تجارت عادلانه کره اخیراً تصمیم گرفته است قوانینی را برای بازار رمزنگاری ارائه دهد. آن‌ها برای تغییر در بازارهای ارزهای رمزنگاری شده، قوانین دیجیتال و مالی را تغییر داده اند.

آن‌ها همچنین مقررات ضد پولشویی ویژه‌ای برای بیت کوین ایجاد کرده اند. هر دوی این تصمیمات برای کاربران بیت کوین در کره تعجب‌آور بود.

مزایا و معایب Upbit

مزایا

1- بیش از 100 ارز رمزنگاری شده پشتیبانی می شود.
2- با پشتیبانی یکی از بزرگترین شرکتهای فناوری کره جنوبی.
3- برترین فناوری مورد استفاده برای سیستم عامل معاملات.
4- سطح بالای امنیت سایبری.

معایب

1- تجارت غیر کره ای جنوبی در این سیستم عامل دشوار است.
2- کره جنوبی تنها پول فیات را پشتیبانی کرد.
3- معاملات مارجین ارائه نمی شود.

نتیجه گیری

تصادفی نیست که UPbit به بزرگترین صرافی ارز رمزنگاری شده در جهان تبدیل شده است و طبق داده‌های CoinMarketCap، پنجمین بزرگترین در جهان با گردش روزانه طی چند ماه است. مسلماً جدی‌ترین پشتوانه در بورس به شکل شرکت کاکائو، غول اینترنتی کره جنوبی و مشارکت با Bittrex، صرافی بزرگ ایالات متحده، که امکان پشتیبانی بیش از ارزهای رمزپایه را فراهم می‌کند، بسیار طولانی بوده است. برای ایجاد سریع مبادله در بین نخبگان جهانی

از نظر فناوری و امنیت، UPbit رقبای کمی دارد و طیف وسیعی از کوین ‌های قابل فروش نیز با بهترین‌ها در آن مکان قرار دارد. یک اشکال این است که UPbit بسیار مبادله‌ای در کره جنوبی است و ایجاد یک حساب و تجارت برای هر شخص از ملیت متفاوت دشوار است.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x