کیف پول ارز دیجیتال

Wallet Cryptocurrency چیست؟

Wallet Cryptocurrency چیست؟

Wallet Cryptocurrency یک برنامه نرم افزاری، بستر آنلاین یا دستگاه سخت افزاری است که کلیدهایی را که برای ارسال و دریافت انواع رمز ارزهای رمزپایه بلاکچین استفاده می‌کنید در خود نگه می‌دارد. این به معنای واقعی کلمه کلیدهای «خصوصی» و کلیدهای «عمومی» شما را ذخیره می‌کند – روش ایمن کیف پول با دفترهای رمز ارز بلاک چین.

همچنین به شما امکان می‌دهد موجودی ارز رمزنگاری شده خود را مشاهده کنید. رابط، نوع نرم‌افزار، به کاربران کمک می‌کند منابع ارز رمزنگاری شده خود را بفهمند (چه مقدار پول در ارزهای رمزپایه مختلف مانند Ethereum، Bitcoin یا Ripple دارند).

روش کار بلاکچین این است که «ledgers» در تمام «nodes» های شبکه بلاک چین به روز می‌شوند. این بدان معنی است که تمام «ledgers» منحصر به فرد به طور همزمان به روز می‌شوند – Wallet Cryptocurrency را نگه نمی‌دارد، بلکه سابقه‌ای از معاملات را در خود نگه می‌دارد. برخلاف کیف پول در جیب شما، Wallet Cryptocurrency شما به همان روشی که حساب PayPal در آن پول ذخیره می‌کند، پول ذخیره نمی‌کند. این تفاوت اساسی بین کیف پول ارزهای رمزپایه و سایر حساب‌های پول آنلاین است.

اهمیت محافظت از رمزنگاری شما

سرمایه‌گذاری در رمزنگاری آسان نیست. برای خرید رمزنگاری‌های مختلف باید کیف پول رمزنگاری شده تهیه کنید و پول را در صرافی واریز کنید – و ما حتی قصد نداریم در مورد نقل و انتقالات بین بانک‌ها صحبت کنیم. بسیاری از قطعات متحرک مختلف وجود دارد و وقتی آن‌ها آنطور که باید کار می‌کنند، سرمایه‌گذاری در رمزنگاری آسان است. اما اگر یک قسمت از کار بیفتد، همه کارها متوقف می‌شود.

در دنیای ارزهای رمزپایه، تلفن همراه، هارد دیسک یا حافظه قابل جابجایی شما به صندوق بانکی تبدیل می‌شود. این همان کاری است که تمرکززدایی انجام داده است. با قطع کردن مرد میانی (بانک‌ها و دولت ها)، رمزنگاری افراد را مستقل‌تر کرده است، اما همه اینها به خطر می‌افتد. همچنین با ایجاد استقلال بیشتر، مسئولیت اطمینان از امنیت ارز رمزنگاری شده را به عهده شما می‌گذارد.

بیایید یک مثال ببینیم – با Cody آشنا شوید.

برای اینکه به شما نشان دهد Wallet Cryptocurrency ناامن است، می‌خواهم cody براون را به شما معرفی کنم. کودی نویسنده بلاک چین و رمزنگاری، سرمایه گذار و «مفسر» همه جانبه است. با این حال، حتی او موفق شد ۸۰۰۰ دلار در ۱۵ دقیقه ضرر کند.

داستان او باید همه را درک کند که چرا امنیت کیف پول رمزنگاری مهم است.

کودی در ساعت ۱۱:۳۱ بعدازظهر پیامکی دریافت کرد. ارائه دهنده تلفن همراه وی به او پیام داد که گفت با خدمات مشتری در تماس است و روش پرداخت جدیدی به آن اضافه شده است. این باعث تعجب کودی شد، زیرا او با تلفن همراه تلفن نبود.

او نگران شد، بنابراین سعی کرد با شرکت تلفن همراه خود تماس بگیرد، اما جوابی نشد. در زمان واقعی، او مشاهده کرد که تلفنش مورد حمله سایبری قرار گرفته است. وی مشاهده کرد که به حساب Gmail خود دسترسی پیدا کرده و کیف پول رمزنگاری شده‌اش هک شده است.
او دید Ethereum، Litecoin و Bitcoin از کیف پول خود به آدرس کیف پول هکر ارسال می‌شوند. این قطعاً همان چیزی نیست که شما می‌خواهید بهترین کیف پول ارز رمزنگاری خود را انتخاب کنید.

به همین سرعت ممکن است اتفاق بیفتد! این برنامه روزانه برگزار می‌شود، بنابراین شما باید بدانید که چگونه از خود محافظت کنید و رمزنگاری خود را ایمن نگه دارید.

داشتن یک مکان واقعا امن برای ذخیره ارز رمزنگاری شده شما بسیار مهم است. کیف پول رمزنگاری شما هنگامی که می‌خواهد سرمایه‌گذاری‌های ارز رمزنگاری شده شما را ایمن‌تر کند، دوست شما است. در بخش بعدی، مزایا و معایب کیف پول‌های مختلف موجود مورد بحث قرار خواهد گرفت.

انواع مختلف کیف پول Cryptocurrency

آیا می‌خواهید ارز رمزنگاری شده را روی تلفن هوشمند، رایانه یا آفلاین ذخیره کنید؟ روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید Wallet Cryptocurrency را در اختیار داشته باشید. این بخش به شرح مختصر فناوری‌های موجود کیف پول و مزایا و معایب استفاده از آن‌ها می‌پردازد.

کیف پول سخت افزار (Hardware Wallets)

کیف پول‌های سخت افزاری یکی از ایمن‌ترین روش‌ها برای ذخیره سرمایه‌های ارز رمزنگاری شده است. آن‌ها همان چیزی هستند که به عنوان «colds torage» شناخته می‌شوند. این بدان معناست که آفلاین است و از امنیت بیشتری نسبت به کیف پول‌های «hot storage» (مانند کیف پول‌های نرم افزاری یا کیف پول‌های وب) برخوردار است. بنابراین، به نظر من، این بهترین نوع کیف پول ارز رمزنگاری شده برای انتخاب است.

تفاوت کیف پول سخت افزاری با کیف پول کاغذی این است که از امنیت داخلی بالایی برخوردار است. کیف پول سخت افزاری که به نظر می‌رسد درایو فلش USB است، از امنیت پیشرفته‌ای برخوردار است. این بدان معنی است که افراد بدون گذرواژه صحیح نمی‌توانند به دستگاه دسترسی داشته باشند. این کمک می‌کند تا امنیت را تا حد زیادی بهبود بخشد.

معایب Hardware Wallets

با این حال، به یاد داشته باشید که کیف پول‌های سخت افزاری نیز دارای اشکالاتی هستند. در صورت خراب شدن، ممکن است نتوانید آن‌ها را بازیابی کنید. چه اینکه، از آنجا که کیف پول‌های سخت افزاری دستگاه‌های فیزیکی هستند، ممکن است آن‌ها را گم کنید. با این حال، کیف پول‌های سرد مانند Ledger Nano S کلمه seed را برای شما فراهم می‌کند که می‌تواند برای بازگرداندن آن استفاده شود.

قیمت از دیگر معایب آن است. هزینه کیف پول‌های کاغذی، وب یا برنامه بسیار کمتر از کیف پول‌های سخت افزاری است. این به این دلیل است که شما در حال خرید یک ایمنی دیجیتالی هستید. این یک درایو USB با حافظه و امنیت عالی است. قیمت آن‌ها از ۷۰ تا ۹۹ دلار بیشتر است و قیمت برخی از آن‌ها ۲۰۰۰ دلار است!

اگر می‌خواهید ارز رمزنگاری شده را با برخی قاعده‌ها معامله کنید و محافظت از Wallet Cryptocurrency آفلاین («cold storage») را بخواهید، کیف پول سخت افزاری گزینه خوبی است. به یاد داشته باشید، این مانند داشتن صندوق امانات است. شما باید کد دسترسی را به خاطر بسپارید زیرا در صورت فراموش شدن کد، هیچ کس دیگری نمی‌تواند به شما در دسترسی به آن کمک کند.

Ledger Nano S

Ledger Nano S یکی از محبوب‌ترین و معتبرترین کیف پول‌های سخت افزاری است. این نرم‌افزار از بیش از ۱۵۰۰ ارز رمزپایه پشتیبانی می‌کند و لیست را مدام گسترش می‌دهد. دلیل اصلی توصیه زیاد لجر امنیت است.
دقیقاً مانند سایر کیف پول‌های سرد، Ledger Nano S کلیدهای خصوصی شما را در دستگاه واقعی نگه می‌دارد – به صورت آفلاین، به این معنی که کاملاً نیازی به نگرانی در مورد حملات سایبری نیست. همچنین باید یک کد پین انتخاب کنید و یک عبارت بازیابی ۲۴ کلمه‌ای در صورت فراموش کردن پین یا از دست دادن دستگاه خود دریافت کنید.

Ledger Nano S نسخه بهبود یافته‌ای دارد که Ledger Nano X نام دارد. تقریباً یکسان به نظر می‌رسد، با این وجود دارای صفحه نمایش بزرگتر و چند عملکرد اضافی است که قابلیت استفاده را بهبود می‌بخشد. دستگاه‌های لجر از فولاد ضد زنگ ساخته شده‌اند که آن‌ها را در برابر آسیب‌های فیزیکی مقاوم می‌کند.

Ledger Nano S تنها ۵۹ دلار قیمت دارد، در حالی که Ledger Nano X گران‌تر است – ۱۱۹ دلار. حتی اگر آن‌ها با یک قیمت ارائه می‌شوند، امنیت باید بالاتر از همه باشد.

Trezor Wallet

یکی از کیف‌های سخت افزاری توصیه شده کیف پول Trezor است. می‌توانم آن را بهترین Wallet Cryptocurrency خود بدانم. این کیف پول بیت کوین ضد گلوله است و از ایمنی بالایی برخوردار است – از ویندوز، لینوکس، مکس پشتیبانی می‌کند و یکی از بهترین برنامه‌های کیف پول آندروید را برای سرمایه‌گذاری رمزنگاری ذخیره‌سازی در دسترس دارد.
کیف پول سخت افزاری Trezor دارای احراز هویت کامل دو عاملی، یک برنامه مدیریت رمز عبور است و با نشانه‌های ERC-20 سازگار است. همچنین پشتیبانی از رمز ارز برای طیف وسیعی از سکه‌های رمزنگاری مختلف، از جمله Dash، Bitcoin و Ether را فراهم می‌کند.

استفاده از آن آسان است، آداپتور USB را وصل می‌کنید. شما از طریق رایانه متصل می‌شوید و می‌توانید با استفاده از نرم‌افزار مدیریت موجود، مجدداً تنظیم کنید. کنترل کامل، امنیت کامل و آرامش خاطر کامل. همچنین ریز است و می‌تواند در کف دست شما قرار بگیرد.

قیمت Trezor Model T ۱۶۹.۹۹ دلار است. گرچه نسبتاً گران است، اما چنین قیمتی کاملاً ارزش دارد.

KeepKey

KeepKey یکی دیگر از کیف پول‌های سخت افزاری توصیه شده است. این یک صفحه بزرگ دارد که توسط یک پوشش پلی کربنات محافظت می‌شود و به شما امکان می‌دهد آدرس رمز ارز را بدون نیاز به پیمایش به جلو و عقب مشاهده کنید.
KeepKey به دلیل داشتن کیف پول سخت افزاری از امنیت بالایی برخوردار است. این یک کد پین و دانه‌های بازیابی برای شما فراهم می‌کند. علاوه بر این، این ویژگی منحصر به فرد را دارد که هر از گاهی اعداد کد پین را تغییر می‌دهد و از شما در برابر کپی کردن کد از بدافزار محافظت می‌کند.

قیمت KeepKey فقط ۴۹ دلار است که آن را به یکی از مقرون به صرفه‌ترین کیف پول‌های ارز رمزپایه موجود در بازار تبدیل می‌کند.

کیف پول های نرم افزاری (Software Wallets)

کیف پول‌های رمزنگاری نرم افزاری «hot wallets» هستند. این بدان معنی است که به دلیل دسترسی به اینترنت می‌توانند از راه دور هک شوند. اما اگر در حجم کم تجارت می‌کنید، کیف پول‌های رمزنگاری نرم‌افزار دسکتاپ می‌تواند بهترین کیف پول ارز رمزنگاری شده برای شما باشد!

Coinbase

وقتی صحبت از Coinbase می‌شود، اکثر طرفداران رمزنگاری آن را به عنوان مبادله می‌دانند. اگرچه این درست است، اما کیف پول نرم افزاری خاص خود را دارد و می‌تواند به عنوان یک کیف پول آنلاین یا وب در نظر گرفته شود (در ادامه در این مقاله به آن خواهیم پرداخت)
حتی اگر کیف پول‌های نرم افزاری به اندازه سخت افزارها ایمن نیستند، اما خبر خوب این است که می‌توانید آن را کاملاً رایگان بارگیری و استفاده کنید. مطمئناً، وقتی صحبت از خرید و فروش ارز رمزنگاری شده می‌شود، شما باید از طریق صرافی Coinbase که کارمزد معاملات را می‌گیرد (به طور متوسط ۳.۷۵٪ برای هر معامله) مانند هر صرافی رمزنگاری دیگر (فقط کارمزد متفاوت است) انجام دهید.

نسخه‌های Coinbase Wallet برای کاربران Apple iOS و Google Android در دسترس است. اگر روزانه معاملات متعددی انجام می‌دهید، می‌توانید بخشی از دارایی خود را در کیف پول‌های سخت افزاری یا کیف پول نرم‌افزار Coinbase و بخشی دیگر را در صرافی Coinbase نگه دارید که به عنوان کیف پول آنلاین به شما کمک می‌کند و تجارت آسان‌تری را انجام می‌دهید.

کیف پول نرم افزاری کمتر توصیه شده

Electrum

Electrum برای سیستم عامل‌های ویندوز، Mac OS و Linux در دسترس است. این یک کیف پول نرم افزاری رایانه‌ای محبوب است، اما همچنین فنی‌ترین است. اگر در بیت کوین و رمزنگاری تازه وارد هستید، ممکن است این نرم‌افزار گزینه مناسبی برای شما نباشد.
بزرگترین مزیت کیف پولهای نرم افزاری – مانند Electrum – تنظیم تنظیم هزینه است. وقتی شبکه بیت کوین شلوغ می‌شود، هنگامی که مردم منتظر تأیید معامله هستند، هزینه‌ها افزایش می‌یابد. الکتروم به کاربران این امکان را می‌دهد تا برای تسریع در معامله هزینه معامله را تغییر دهند.

Exodus

Exodus کیف پول کاملا زیبایی طراحی شده است که از مبادلات چند سکه‌ای از جمله بیت کوین، اتریوم، Litecoin، Dogecoin و Dash پشتیبانی می‌کند. این به شما امکان می‌دهد کلیدهای خود را مدیریت کنید، سرمایه‌گذاری خود را در نمودارهای قابل فهم ارائه می‌دهد و کاملاً قابل تنظیم است – به این معنی که می‌توانید آن را برای خود عالی کنید.
کیف پول‌های دسک تاپ نرم افزاری برای همه مناسب نیست. اگر مقادیر زیادی ارز رمزنگاری شده در اختیار دارید، بهتر است از یک نوع کیف پول ایمن‌تر مانند کیف پول کاغذی یا کیف پول سخت افزاری مانند Ledger Nano S و Trezor استفاده کنید. کیف پول دسک تاپ نرم‌افزار بهتر از کیف پول وب است، اما بهترین نوع کیف پول رمزنگاری موجود نیست.

Mobile Phone Wallets

کیف پول‌های مبتنی بر برنامه بسیار محبوب هستند. کدام یک بهترین کیف پول رمزنگاری اندروید یا برنامه کیف پول اپل است؟ بیایید بفهمیم

(Binance (Trust Wallet

Binance یکی از بهترین گزینه‌ها در مورد کیف پول‌های تلفن همراه TOP است. در حالی که Binance بیشتر به صرافی ارز رمزنگاری معروف است، همچنین دارای برنامه رسمی تلفن همراه خود است که Trust Wallet نام دارد.

Trust Wallet از بیش از ۴۰ بلاکچین پشتیبانی می‌کند، به این معنی که از هزاران ارز رمزپایه و رمزعبور پشتیبانی می‌کند. نیازی به گفتن نیست، اگر کیف پولی را پیدا نمی‌کنید که از رمز مشخصی پشتیبانی کند، باید Trust Wallet را بررسی کنید.

علاوه بر این، این Wallet Cryptocurrency غیرمتمرکز است و هیچ یک از اطلاعات شخصی شما را جمع آوری نمی‌کند. این پردازنده‌های کارت پرداخت متعددی را در کیف پول ادغام کرده است، بنابراین شما می‌توانید ارزهای رمزنگاری شده را بدون نیاز به ترک برنامه تلفن همراه خریداری کنید.

کیف پول تلفن همراه کمتر توصیه شده

Mycelium

Mycelium یک برنامه کیف پول بیت کوین تلفن همراه است که استفاده از آن بسیار آسان و راحت است. این یک سابقه قوی با بیت کوین و به طور کلی صنعت ارزهای رمزنگاری شده دارد. Mycelium در سال ۲۰۰۸ راه اندازی شد، یکی از بازیکنان اولیه در زمینه Wallet Cryptocurrency است – کمک به ایجاد یکی از بهترین کیف پول‌های ارز رمزنگاری شده.
Mycelium خدمات کیف پول خود را از طریق برنامه‌ای برای کاربران تلفن‌های هوشمند ارائه می‌دهد. دارای یک رابط کاربری بسیار آسان برای پیمایش (طرح برنامه) است. استفاده از برگه‌هایی که برای پرش بین وظایف مختلف ارائه شده‌اند آسان است – از ارسال یا دریافت بیت کوین گرفته تا مراقبت از امنیت و تنظیمات.

Mycelium امنیت کیف پول سلسله مراتبی را فراهم می‌کند. HD با ارائه یک سیستم امنیتی کیف پول بیت کوین همه در یک روش هوشمندانه برای محافظت از آدرس Bitcoin و Private Keys است. مزیت بزرگ دیگر این است که میسلیوم اغلب با منبع باز اشتباه گرفته می‌شود.

اما در حقیقت، از مجوز Microsoft Reference Source (منبع مرجع مایکروسافت) استفاده می‌کند، که پوشش محدودی را برای کد اصلی فناوری فراهم می‌کند – که به حفظ امنیت فناوری کمک می‌کند.

بزرگترین عیب Mycelium خدمات بد مشتری و هزینه‌های معامله است. پشتیبانی بسیار محدودی از مشتری وجود دارد و هزینه‌های معامله بی‌ثبات هستند – آن‌ها می‌توانند با پرداخت برخی از هزینه‌های بالاتر از معاملات بازار برای هزینه‌های معامله بیت کوین، جهش کنند.

Cryptonator

Cryptonator یک برنامه Wallet Cryptocurrency با کاربرد بسیار آسان است. این امکان را برای پرداخت و مبادلات ارز رمزنگاری شده فوری و مستقیم بین ارزهای رمزنگاری شده مختلف – از Dash، Monero تا Bitcoin فراهم می‌کند. محبوبیت Cryptonator به دلیل ویژگی حساب چند ارز آن است. این برنامه به شما امکان می‌دهد از طریق راحتی تلفن همراه خود، بیت کوین و سایر سکه‌های معروف را ذخیره، ارسال، دریافت کنید.

Cryptonator از نظر امنیتی واقعاً بزرگ است – یعنی می‌توانید به برنامه اعتماد کنید. از فناوری امنیتی درجه بانکی استفاده می‌کند که به معنی استفاده از سیستم‌های امنیتی حرفه‌ای است. همچنین از فناوری اتصال وب رمزگذاری شده SLL با استفاده از پروتکل‌های اتصال وب تأیید شده توسط Google HTTPS، همراه با احراز هویت ۲ عاملی و فناوری Trusted IP برای کمک به ارائه بهترین امنیت مبتنی بر برنامه استفاده می‌کند.

یکی از بزرگترین مزایای Cryptonator کم بودن معامله / ارسال هزینه بیت کوین (حدود 0.00010000BTC) است. این زیر سایر ارائه دهندگان Wallet Cryptocurrency است. این کمک می‌کند Cryptonator یکی از بهترین خدمات کیف پول ارزهای رمزپایه موجود باشد.

Cryptonator شهرت بدی در خدمات مشتری دارد. این یک نقطه ضعف بزرگ است. مردم اغلب منتظر انتقال پول به مدت طولانی هستند و این می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند که افراد با خدمات مشتری تماس بگیرند – انتظار وعدم اطمینان کمکی نمی‌کند.

Copay

Copay توسط Bitpay ساخته شده است، که باعث محبوبیت فوق العاده آن شده است. این یک کیف پول است که دارای «راحتی» خالص است، به این معنی که استفاده از آن بسیار آسان است! چیدمان – نحوه کار برنامه و نحوه استفاده کاربر از آن – بسیار ساده است.

بزرگترین مزیت برنامه Bitpay Copay این است که از امنیت بسیار خوبی – و تنظیمات محرمانه‌ای قوی – برخوردار است، به این معنی که می‌توانید به برنامه اعتماد کنید. از فناوری پیشرفته چند امضایی HD از Bitpay استفاده می‌کند. همچنین برای به اشتراک‌گذاری طراحی شده است. این همان چیزی است که آن را به بهترین Wallet Cryptocurrency موجود تبدیل می‌کند – شما می‌توانید به راحتی با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید، دقیقاً مانند یک حساب کاربری مشترک!

فناوری HD که Bitpay از آن استفاده می‌کند به این معنی است که در صورت بروز هرگونه مشکل می‌توانید کیف پول خود را بازیابی کنید. این بهترین انتخاب برای کاربران اپل نسبت به انواع دیگر کیف پول است. همچنین بهترین Wallet Cryptocurrency اندروید نیز هست.

معایب

تنها نقطه ضعف خدمات مشتری است (ما در اینجا الگویی را مشاهده می‌کنیم، مگر نه؟). این یک مشکل در مورد همه ارائه دهندگان برنامه / وب است – بسیاری از آن‌ها شرکت‌های کوچکی هستند و صدها هزار کاربر دارند، بنابراین خدمات مشتری یک مشکل است.

به طور کلی، آنچه ما دریافتیم این است که Wallet Cryptocurrency مبتنی بر تلفن می‌توانند بسیار مفید باشند. از نظر امنیتی مشکلی وجود دارد اما کیف پول‌هایی که از فناوری‌های HD و 2FA استفاده می‌کنند واقعاً بی‌خطر هستند. آن‌ها از سیستم‌های امنیتی صوتی استفاده می‌کنند و پشتیبانی معقولی را ارائه می‌دهند. بزرگترین مشکل خدمات مشتری است – همه مثالهای بالا خدمات متوسطی به مشتری دارند.

کیف پول‌های موبایل قطعاً برای مسافرت بسیار مفید هستند، اما آیا آن‌ها بهترین نوع Wallet Cryptocurrency هستند؟ قبل از تصمیم گیری ابتدا بقیه را بررسی کنیم.

Jaxx Liberty

Jaxx از نظر انواع ویژگی‌ها غنی است، نسخه مارک شده قبلی Jaxx نه تنها برای موبایل بلکه برای دسک تاپ با پسوند وب نیز مناسب است.

برخلاف معایب کیف پول که قبلاً ذکر شد، پشتیبانی مشتری Jaxx Liberty از مزایای آن است. متخصصان کاملاً آموزش دیده آنجا هستند تا تجربه کاربر را حتی نرمتر کنند.

کیف پول به شما امکان می‌دهد که فقط token و coin مورد نظر خود را نشان دهید، نه همه آن‌ها را به صورت همزمان تنظیم کنید. رابط کاربری به گونه‌ای طراحی شده است که به شما کمک می‌کند اعداد را از طریق نمودارها، داشبوردها و نمودارها درک کنید.
به منظور ایمن نگه داشتن تمام وسایل رمزنگاری شده، Jaxx Liberty به شما امکان کنترل کامل کلیدهای شما را می‌دهد و می‌توانید کیف پول‌های دیگر خود را وارد یا صادر کنید. این بدان معناست که همه چیز به شما بستگی دارد و کیف پول خود را در روند کار قرار نمی‌دهد و هیچ گونه مسئولیتی در قبال اقدامات شما ندارد.

درست مثل هر کیف پول دیگری، Jaxx Liberty نیز هزینه‌هایی را برای معاملات شما اعمال می‌کند. اگرچه قابل ذکر است که این هزینه‌ها توسط خود کیف پول جمع نمی‌شود، اما برای ماینرهای موجود در شبکه ارسال می‌شود.

در پایان، علی رغم اینکه هیچ ویژگی 2-FA وجود ندارد، Jaxx Liberty قطعاً ارزش توجه شما را دارد. یک رابط کاربر پسند و پشتیبانی مشتری کاملاً آموزش دیده بلافاصله به تمام سوالات شما پاسخ می‌دهد.

Web Wallets

کیف پول‌های وب کاملاً ایمن نیستند – شما هرگز به کلیدهای خصوصی خود دسترسی پیدا نمی‌کنید. در بهترین حالت، آن‌ها مکانی موقتی برای انتقال رمزنگاری از یک مکان به مکان دیگر هستند. با این حال، ذکر این نکته بسیار مهم است که خلاصه می‌شود به این سوال – چقدر به یک ارائه دهنده اعتماد دارید؟

Coinbase

یکی از قابل اطمینان‌ترین ارائه دهندگان Coinbase است. همانطور که قبلا ذکر شد، این نرم‌افزار و کیف پول آنلاین نیز دارد. Coinbase یک صرافی محبوب رمزنگاری آنلاین است که به شما امکان خرید و فروش ارز رمزپایه را با پول فیات (دلار آمریکا، یورو و غیره) می‌دهد. هنگامی که رمزنگاری خود را از Coinbase خریداری می‌کنید، در کیف پول وب Coinbase ذخیره می‌شود.

نکته بد در مورد کیف پول‌های وب این است که آن‌ها بسیار خطرناک‌تر از کیف پول‌های نرم افزاری هستند – اگر سرور Coinbase هک شود، می‌توانید تمام ارز رمزنگاری شده خود را از دست دهید. با این حال، تا آنجا که مشخص است، Coinbase قبلا هک نشده است.

در چند سال گذشته، کوه Gox و Coincheck، دو سیستم عامل اصلی رمزنگاری، هک شدند. در طی این هک‌ها، ارز رمزنگاری شده صدها میلیون دلاری از بین رفت. مردم رمزنگاری و Mt خود را از دست دادند. شرکت Gox ورشکست شد.

بنابراین، اگر تصمیم دارید ارزهای رمزپایه خود را در کیف پول‌های آنلاین ذخیره کنید، حداقل باید ارائه دهنده‌ای را انتخاب کنید که به آن اعتماد دارید. Coinbase یکی از مطمئن‌ترین گزینه‌ها است

Paper Wallets

کیف پول‌های کاغذی یکی از ایمن‌ترین روش‌های تأمین ارز رمزنگاری شده شما هستند – آن‌ها یک روش آفلاین برای نگهداری ارز رمزپایه هستند. به زبان ساده، این به معنای واقعی کلمه در حال چاپ کردن کدهای QR است که کلیدهای عمومی و خصوصی شما را نشان می‌دهند. این شبکه ایمنی آفلاین به این معنی است که شما کنترل کاملی بر سرمایه‌گذاری ارزهای رمزنگاری شده خود دارید. این یکی از بهترین قالب‌های Wallet Cryptocurrency موجود است!

با این وجود کیف پول‌های کاغذی برای همه مناسب نیستند. اگر روزانه یا هفتگی تجارت می‌کنید، مدیریت کلیدهای کاغذی بسیار دشوار خواهد شد – از کدهای QR زیادی استفاده خواهید کرد.

بهترین کیف پول کاغذی برای سرمایه گذار بلند مدت ارز رمزنگاری شده است. اگر قصد خرید طولانی مدت دارید، استفاده از کیف پول‌های کاغذی می‌تواند نهایت آرامش را برای شما فراهم کند، زیرا یکی از ایمن‌ترین راه‌ها برای ذخیره ارز رمزنگاری شده شماست!

خدماتی مانند BitcoinPaperWallet.com به کاربران امکان می‌دهد کیف پول کاغذی بیت کوین را برای بهترین راه حل ذخیره آنلاین بیت کوین چاپ کنند. می‌توانید کیف پول کاغذی آفلاین با قابلیت دسترسی کامل به کد QR را خریداری کنید. خدماتی مانند BitcoinPaperWallet.com می‌تواند امنیت سرمایه‌گذاری طولانی مدت بیت کوین را فراهم کند.

باید توجه داشته باشید که کیف پول کاغذی باید به صورت ایمن ذخیره شود. هرگونه آسیب به آب، محیط زیست یا آتش سوزی می‌تواند باعث از بین رفتن کامل رمزنگاری شما شود. شما می‌توانید همه چیز را گم کنید – اما این در مورد همه کیف پول‌ها صادق است، اگر هک یا گم شوند.

نتیجه گیری و توصیه ها

این راهنما سعی کرده است تا همه کیف پول‌های مختلف موجود برای سرمایه گذاران ارز رمزنگاری شده را گرد هم آورد. هر سرمایه گذار، معامله‌گر و کاربری رمزنگاری به کیف پول احتیاج دارد، بنابراین این شما هستید که می‌توانید بهترین کیف پول ارز رمزنگاری شده خود را انتخاب کنید.

آنچه ما کشف کردیم این بود که «hot wallet» ۱۰۰٪ ایمن نیست – آن‌ها فقط برای معاملات کوچک مناسب هستند. نمونه‌هایی از «hot wallets» شامل کیف پول‌های نرم افزاری دسک تاپ و کیف پول‌های مبتنی بر برنامه / وب است. از طرف دیگر، «cold wallet» برای نگه داشتن ارز رمزنگاری شده در دراز مدت بسیار بهتر است. نمونه کیف پول سرد شامل کیف پول‌های کاغذی و سخت افزاری است.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x