معرفی انواع ارز دیجیتال

رپد بیت کوین Wrapped Bitcoin چیست؟

WBTC چیست؟

بیت کوین رپد Wrapped Bitcoin که با نماد WBTC نشان داده می شود. WBTC یک توکن ER-20 است. این توکن توسط بیت کوین پشتیبانی می شود و نماینده ای از بیت کوین است. در واقع این توکن زیرمجموعه ای از بیت کوین است. WBTC در واقع نقدینگی بیت کوین را وارد بلاک چین اتریوم می کند. بیت کوین (BTC) می تواند به رپد بیت کوین (WBTC) تبدیل شود. برعکس این فرایند نیز امکان پذیر است. 10 سال است که از شروع کار بیت کوین می گذرد. همواره در این مدت تکنولوژی های مختلفی برای پیشرفت آن استفاده شد.

هر یک Wrapped Bitcoin معادل یک بیت کوین است. به دلیل این که بیت کوین رپد یک توکن ER-20 است، انتقال آن سرعت بالاتری از بیت کوین معمولی دارد. نقطه قوت این توکن ارتباط آن با والت های اتریوم، نرم افزار های معاملاتی و قرار داد های هوشمند است. در حال حاضر 900 توکن بیت کوین رپد موجود است.

سازنده Wrapped Bitcoin کیست؟

این توکن در پاییز سال 2019 بوجود آمد. هدف ساخت این توکن این بود تا به هدف و سیاست های امور مالی غیر متمرکز کمک کند. پروژه های دیگری علاوه بر این توکن در این راستا فعالیت دارند. مانند BitGo, Ren, Dharma, Kyber. هدف دیگر آن انتقال نقدینگی بیت کوین به شبکه بلاکچین های اتریوم است. هرچند این بیت کوین در این مسیر یک همراه کمکی نیز دارد. توکن imbtc نیز یک توکن ER-20 است و مانند WBTC بیت کوین را به شبکه اتریوم منتقل می کند. رپد بیت کوین در حال حاضر توسط یک ارگان امور مالی غیر متمرکز مدیریت می شود. این ارگان WBTC DAO نام دارد.

دلیل خاص بودن WBTC چیست؟

اکثر نرم افزار های معاملاتی امور مالی غیر مشترک از کاربران خود وثیقه می خواهند. مثلا COMPOUND از کاربران خود می خواهد تا دارایی کریپتو خود را در اختیار آنها قرار دهند تا بتوانند کریپتو های دیگری بگیرند. این که ارزش اتریوم در حالت کلی از بیت کوین کوچک نر است باعث شده تا حد و مرزی برای پیشرفت این نوع پروژه ها ایجاد شود. با انتقال بیت کوین به اتریوم مقدار زیادی نقدینگی وارد این شبکه می شود. و باعث می شود تا منابع بیشتری برای وثیقه ها داشته باشند. WBTC این امکان را به دارنده های خود می دهد تا بتوانند علاوه بر ان از بقیه امور مالی غیر متمرکز نیز استفاده کنند. مانند COMPOUND.

تفاوت WBTC با بقیه توکن ها چیست؟؟

با توحه به این که هنوز میان بیت کوین و اتریوم فاصله وجود دارد زنجیر های این دو نمی توانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند. مردم برای استفاده از سرمایه خود در هر نوع پروژه مالی نیاز دارند تا بتوانند به آن پروژه اعتماد کنند. WBTC امنیت و اعتماد خود بیت کوین را در میان مردم هنوز ندارد. این به این خاطر است که خود بیت کوین توسط کد ها اداره می شود و WBTC توسط ارگان ها و افراد مختلف. این توکن برای افزایش اعتماد تمام اطلاعات مربوط به نق و انتقالات و تراکنش های بیت کوین به اتریوم را منتشر می کند. در واقع کاربران می توانند ببینند که چقدر WBTC به بلاک چین بیت کوین ارسال شده است. و همچنین می توانند صحت آنها را پیگیری و تایید بکنند.

WBTC چگونه تولید می شود؟؟

اعضای هیئت مدیره شرکت WBTC DAO در پروتکل این توکن دسترسی مستقیم داند. در واقع این گروه برای تغییرات یا بروز رسانی ها تصمیم گیری می کنند. افرادی که بیت کوین دارند و می خواهند آن را به رپد بیت کوین تبدیل کنند باید از کارگزاران ارگانی که آن را مدیریت می کند استفاده کنند. این کارگزار ها با انجام یک پروسه که هویت کاربران را تایید می کند WBTC را درست می کنند. فرآیندی که در آن WBTC را دوباره به بیت کوین اصلی تبدیل می شود را سوختن WBTC می گویند. با سوختن رپد بیت کوین، بیت کوین اصلی به حساب کاربر منتقل می شود.

چگونه می شود WBTC را معامله کرد؟

گفته شد که Wrapped Bitcoin یک توکن ER-20 است. با توجه به این موضوع می شود آن را در پلتفرم های معاملاتی غیر متمرکز مانند Kyber وUniswap معامله کرد. و اگر می خواهید بیت کوین را با ان عوض کنید باید از کارگزاری WBTC استفاده کنید. مانند Dharma, Kyber, Set Protocol, GOPAX, AirSwap, Prycto, Ren, and ETHfinex.

چه استفاده ای از WBTC می شود کرد؟

شما می توانید با استفاده از CPMPOUND این توکن را قرض داده یا قرض بگیرید. همچنین می توانید با استفاده از آن در fulcrum.trade معامله کنید.

آینده این پروژه

آینده این پروژه به استفاده کاربران از آن بستگی ندارد. در واقع این پیشرفت و تکامل خود این توکن است که آینده خودش را مشخص می کند. به عنوان یک توکن ER-20 رپد توکن می توانند تبدیل به یک بلاک جدید در نرم افزار های امور مالی غیر متمرکز بشود.

نتیجه گیری

توجه داشته باشید که از ساخت این توکن تنها یک سال گذشته است. دنیای معاملاتی آینده متعلق به این توکن ها و دیگر ارز های دیجیتال است. شما به عنوان سرمایه گذار باید مقداری صبر کنید تا این پروژه ها بازده و اعتبار خود را ابتدا ثابت کنند. پس از آن با مطالعه روز افزون سعی کنید خودتان را برای ورود به این نوع از بازار آماده کنید.

Wrapped Bitcoin چیست؟

سرعت انتقال - 62%
مارکت کپ - 82%
امنیت - 100%
کارمزد نسبت به بقیه ارزها - 35%
ارزش معادل قیمت - 66%

69%

بیت کوین رپد Wrapped Bitcoin که با نماد WBTC نشان داده می شود. WBTC یک توکن ER-20 است. این توکن توسط بیت کوین پشتیبانی می شود و نماینده ای از بیت کوین است. در واقع این توکن زیرمجموعه ای از بیت کوین است. WBTC در واقع نقدینگی بیت کوین را وارد بلاک چین اتریوم می کند. بیت کوین (BTC) می تواند به رپد بیت کوین (WBTC) تبدیل شود.

User Rating: 3.4 ( 1 votes)
0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x