معرفی انواع ارز دیجیتال

بررسی کوین دیجیتال زیلیکا (Zilliqa)

بررسی کوین Zilliqa

این بلاکچین Zilliqa است، که در اواخر سال ۲۰۱۷ ICO خصوصی خود را داشت و در ژانویه ۲۰۱۸ یک پیشنهاد عمومی کوچک ارائه کرد، و آن را به عنوان یکی از اولین رمزهای جدید ۲۰۱۸ معرفی کرد. هنگام سرمایه‌گذاری در ارز مجازی، باید تحقیقات خود را انجام دهید. ما در اینجا بررسی بهترین ارز رمزنگاری شده جهان را به شما ارائه می‌دهیم تا بتوانید بهترین کوین‌های رمزپایه را برای سرمایه‌گذاری خود پیدا کنید. این یک بررسی ازکوین Zilliqa است.

تاریخچه Zilliqa

کوین Zilliqa افزودنی نسبتاً جدیدی در لیست بهترین کوین‌های رمزنگاری برای سرمایه‌گذاری است. کوین با توزیع آن ۶ ماه پیش در ۲۶ ژانویه ۲۰۱۸ آغاز شد. تاریخ انتشار مقاله سفید این پروژه به ۲۷ آگوست ۲۰۱۷ برمی گردد. توسط گروه چت تلگرام مستقر در سنگاپور پشتیبانی می‌شود. با دنبال کردن رسانه‌های اجتماعی بالا، به طور بالقوه می‌تواند در راه تبدیل شدن به یک ارز رمزنگاری برتر جهان باشد.

Technology

کوین Zilliqa از فناوری بلاکچین استفاده می‌کند اما بصورت عمومی. این بدان معناست که با رشد اندازه کوین، امکان مقیاس‌گذاری خطی را فراهم می‌کند. این کوین از کوین‌ها و نشانه‌های Zil در اکوسیستم استفاده می‌کند. هدف این است که پرداخت‌های ماینرها امن‌تر و با ثبات‌تر باشد.

مقیاس پذیری

Zilliqa در حال ساخت بستر به گونه‌ای است که با اتصال گره‌های بیشتر به شبکه، امکان تراکنش بالاتر را فراهم می‌کند. این در مقابل بسیاری از سیستم عامل‌های بلاکچین است که امروز می‌بینیم. گره بیشتر بدان معنی است که افراد بیشتری باید قبل از تأیید معامله به اتفاق نظر برسند. Zilliqa قصد دارد این مشکل را با استفاده از فناوری Sharding حل کند.

Sharding

Sharding فرآیند تقسیم شبکه به بخش است. به جای اینکه همه گره‌ها مسئولیت تأیید همه تراکنش‌ها را بر عهده داشته باشند، گره‌ها مسئول قسمت خاصی از شبکه هستند. گره‌های هر قطعه تأیید می‌شوند و برای بخش محدود خود توافق دارند.

این بدان معناست که با رشد Zilliqa، شبکه به سادگی نیاز به ایجاد خرده ریزها / بخشهای بیشتری دارد. بنابراین، معامله در یک خرد مانع معاملات سایر خرد نیست. برنامه‌های غیرمتمرکز قادر به پردازش با نرخ معاملات فراتر از بلاک چین‌های امروز هستند.

Consensus Protocol

Zilliqa از PoW برای دستیابی به توافق شبکه استفاده می‌کند. همچنین از فناوری به نام الگوریتم امضا Schnorr با استفاده از منحنی بیضوی (EC-Schnorr) برای زمانی که استخراج کنندگان بلوک‌ها را امضا می‌کنند استفاده می‌شود. این فناوری اجازه می‌دهد تا اندازه امضا کوچک باقی بماند حتی وقتی بسیاری از ماینرها در حال امضای بلوک هستند.

dApps در Zilliqa

Zilliqa با زبان برنامه‌نویسی خود این امکان را برای توسعه دهندگان فراهم می‌کند تا برنامه‌های جدید غیرمتمرکز را که از زبان برنامه‌نویسی کاربردی امن Scilla استفاده می‌کنند، کدگذاری کنند.

اگرچه در مقایسه با یک اکوسیستم بالغ مانند Ethereum یا Tron فاصله‌ای در تعداد Zilliqa dApp وجود دارد، اما واضح است که توسعه دهندگان Zilliqa از توانایی ایجاد dApps به خوبی استفاده می‌کنند. یکی از مشهورترین‌ها دامنه‌های غیر قابل توقف است که به کاربران اجازه می‌دهد برای اتصال به آدرس Zilliqa خود یک نام دامنه قابل خواندن توسط انسان خریداری کنند. دامنه‌ها به پسوند. zil ختم می‌شوند و پایگاه کاربری Zilliqa در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰۰۰ مورد از این دامنه‌های. zil را خریداری کرده است.

یکی دیگر از حوزه‌هایی که در Zilliqa رشد چشمگیری را تجربه می‌کند، بخش بازی است. تلفیق Zilliqa از امنیت، سرعت و تمرکززدایی، آن را به گزینه‌ای مناسب برای dAppهای بازی تبدیل می‌کند. برخی از عناوین محبوب منتشر شده در Zilliqa شامل Ocean Rumble و Galaxy Crypt هستند.

تیم Zilliqa

تیم Zilliqa عمدتا از دکترای علوم کامپیوتر با سابقه علمی تشکیل شده است. در حقیقت، Zilliqa از یک پروژه تحقیق و توسعه دانشگاه ملی سنگاپور متولد شد و بیش از دو سال کار قبل از Zilliqa ICO دارای زنجیره بلوکی عملیاتی بود. این تیم از زمان راه اندازی بلاکچین تغییراتی را تجربه کرده است، مدیر عامل سابق Xinshu Dong و مشاور ارشد علمی پیشین Prateek Saxena هر دو از نقش‌های فعال در پروژه کناره گیری کرده و به هیئت مدیره پیوستند و مشاور Zilliqa شدند.

Amrit Kumar

در غیاب آن‌ها، Crypto Lead سابق و یکی از بنیانگذاران پروژه، Amrit Kumar، قدم برداشته و نقش رئیس جمهور و مدیر ارشد علمی Zilliqa را به عهده گرفته است. آمریت کومار دکترای خود را دارد. از Universite Grenoble-Alpes. وی علاوه بر نقش در Zilliqa، یک محقق تحقیقاتی در دانشگاه ملی سنگاپور نیز هست.

Saayan Choudhury

از ژانویه ۲۰۲۰، Saayan Choudhury به عنوان مدیر ارشد فناوری خود به Zilliqa پیوست. Saayan این نقش را به عنوان رهبر تیم بسترهای نرم افزاری به عهده گرفته است و به شما کمک می‌کند تا ساختار فنی بلاکچین قوی و انعطاف‌پذیر باقی بماند و برای استفاده در شرکت سازگار باشد.

Saayan یک متخصص فن آوری فصلی، با ۲۰ سال تجربه و چشم‌انداز جهانی است. وی در زمینه توسعه نرم‌افزار و تحقیقات در زمینه مشاغل شرکت‌هایی در هند، استرالیا و سنگاپور و مناطقی که شامل بلاکچین، امنیت سایبری، DevOps و تجارت الکترونیکی است، فعال بوده است.

سرانجام، هیئت مشاوره Zilliqa وجود دارد که شامل بنیانگذاران Zilliqa Xinshu Dong و Prateek Saxena همانطور که در بالا ذکر شد، و همچنین افراد برجسته زنجیره بلوکی زیر است: Loi Luu، بنیانگذار شبکه سایبر وینسنت ژو، شریک بنیانگذار FBG Capital؛ و الکساندر لیپتون، بنیانگذار و مدیرعامل آزمایشگاه‌های StrongHold.

مشارکت در Zilliqa

پس از راه اندازی شبکه اصلی Zilliqa، تیم در تلاش برای تقویت و گسترش نام تجاری Zilliqa تمرکز بیشتری بر همکاری‌ها داشت. آن‌ها در طول سال اول پس از انتشار شبکه اصلی کاملا موفق بوده‌اند و شرکای مختلف بسیاری را در صنایع مختلف به آن اضافه کرده اند.

مشارکت Elliptic

یکی از مشارکت‌های اخیر و بسیار مهم شرکتی است که با Elliptic منعقد شده است و درنهایت انطباق AML را با بلاکچین Zilliqa به ارمغان آورده است. Elliptic مستقر در لندن معاملات در شبکه Zilliqa را کنترل خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که هیچ قاچاق در شبکه با سرمایه بالقوه غیرقانونی وجود ندارد. این امر به شما کمک می‌کند تا Zilliqa در معرض خطر قرار گیرد و نهادهای نظارتی و دولتی راضی باشد که Zilliqa از پولشویی و معاملات مشابه آزاد است.

مشارکت Aqilliz

مشارکت مهم دیگر در ژوئیه سال ۲۰۱۹ منعقد شد، زمانی که Zilliqa به ارائه دهنده زیرساخت منحصر به فرد فناوری Aqilliz تبدیل شد، یک ارائه دهنده راه حل‌های بلاکچین که به دنبال برقراری تعادل در اقتصاد پلت فرم در فضای بازاریابی دیجیتال است. مشارکت دیگری در ژوئیه ۲۰۱۹ شامل Chainlink بود، که سخنانی را توسعه می‌دهد که به بلاکچین اجازه می‌دهد تا به داده‌های دنیای واقعی دسترسی پیدا کند. با این مشارکت، قراردادهای هوشمند Zilliqa می‌توانند به راحتی فیدهای داده‌های خارجی را بازیابی و پرس و جو کنند، به شما امکان دسترسی به داده‌هایی مانند نرخ ارز، قیمت‌های بازار، نتایج رأی گیری، پیش بینی‌های هواشناسی و سایر مجموعه‌های داده را در زمان واقعی می‌دهند. این همکاری بیشتر باعث غنی‌سازی اکوسیستم Zilliqa می‌شود و امکان ایجاد قرارداد هوشمند با استفاده از داده‌های دنیای فیزیکی را فراهم می‌کند.

مشارکت NEO

Zilliqa همچنین در مارس ۲۰۲۰ با هدف ایجاد یک مبادله غیرمتمرکز غیر حضوری (DEX) مبتنی بر ZIL با مبادله غیرمتمرکز مبتنی بر NEO همکاری کرد. این امر به دارنده‌های ZIL امکان می‌دهد تا از دارایی‌های Ethereum استفاده کنند. و به این ترتیب اکوسیستم Zilliqa DeFi تقویت می‌شود و این امر باعث افزایش دامنه Zilliqa می‌شود.

ZIL Token

نشانه‌ای برای اکوسیستم Zilliqa وجود دارد و به (Zilling (ZIL معروف است. کسانی که با دیگر سیستم عامل‌های Dapp مانند Ethereum و NEO آشنایی دارند می‌دانند. که این رمز به عنوان یک انگیزه استخراج معادن، و به عنوان مناقصه برای پرداخت هزینه‌های معامله ضروری است. اما شاید مهمتر از همه به عنوان گاز برای اجرای قرارداد باشد.

بلاکچین Ethereum

ZIL در ابتدا به عنوان رمز ERC-20 در بلاکچین Ethereum ایجاد شد. این کار به این دلیل انجام شد که این پروژه به بودجه توسعه نیاز داشت. اما شبکه اصلی عمومی Zilliqa هنوز آزاد نشده بود. پس از انتشار شبکه اصلی از ژانویه ۲۰۱۹، نشانه‌های ZIL بومی صادر شده است. و کاربران باید توکن‌های ERC-20 ZIL را با نشانه‌های ZIL محلی مبادله کنند.

این کار را می‌توان با واریز رمزهای ERC-20 ZIL به یک بورس شرکت داده شده (لیست را می‌توان در اینجا مشاهده کرد). و سپس برداشتن نشانه‌های بومی ZIL را به کیف پول سازگار با توکن‌های بومی ZIL انجام داد.

این کار را می‌توان با واریز رمزهای ERC-20 ZIL به یک بورس شرکت داده شده (لیست را می‌توان در اینجا مشاهده کرد). و سپس برداشتن نشانه‌های بومی ZIL را به کیف پول سازگار با توکن‌های بومی ZIL انجام داد. این رویه تعویض رمزها سرانجام به پایان خواهد رسید. و نشانه‌های ERC-20 ZIL منسوخ می‌شوند، بنابراین کاربران توصیه می‌شوند که اسکناس ERC-20 ZIL را با اسکن‌های ZIL بومی در اسرع وقت عوض کنند.

Zilliqa ICO خود را با یک دور بودجه خصوصی آغاز کرد که ۱۲ میلیون دلار در ETH جمع آوری کرد. به زودی پس از افزایش قیمت ETH بودجه دریافتی به ارزش بیش از ۲۰ میلیون دلار، به این معنی بود که ICO به سختی خود رسیده بود.

Zilliqa برنامه‌های یک دور عمومی ICO را لغو کرد، اما به دلیل علاقه جامعه، ۴۴۴۵ ETH ZIL را به فروش عمومی ژانویه ۲۰۱۸ اختصاص داد. این فروش عمومی در ۴ ژانویه ۲۰۱۸ پایان یافت و ۲۲ میلیون دلار با توکن‌های فروخته شده به قیمت ۰.۰۰۳۸۱ دلار به دست آورد.

مزایا و معایب Zilliqa

مزایا

برخلاف سایر گزینه‌های بهترین ارز مجازی برای سرمایه‌گذاری، این سکه می‌تواند تقاضای زیادی را به طور همزمان پردازش کند.
شبکه با استفاده از sharding با تعداد برنامه‌هایی که دریافت می‌کند مقیاس‌بندی می‌شود. این روش شبکه را به گره‌های کوچکتر تقسیم می‌کند تا به طور موازی درخواست‌ها را برطرف کند. بنابراین تعداد برنامه‌هایی که می‌تواند برای هر ثانیه حضور داشته باشد محدودیتی ندارد.
سکه Zilliqa با مشکل مقیاس‌پذیری روبرو است که امیدوار کننده است.

معایب

از آنجا که سکه نسبتاً جدید است و با رقابت زیادی روبرو است. برای ایجاد یک تسویه حساب قوی در بازار هنوز به زمان نیاز دارد.
Zilliqa از طریق خرد کردن، به یکی از بزرگترین مشکلاتی که امروز در استخراج ارز رمزپایه با آن روبرو هستیم، پرداخته است. در حال حاضر، ۰.۰۶۴ دلار ارزش‌گذاری شده و در مجموع ۱۲.۶ میلیارد عرضه دارد. انتظار می‌رود ارزش فعلی که صحبت می‌کنیم. افزایش یابد و آن را به یک رقیب قدرتمند در این زمینه تبدیل کند.

مقیاس‌پذیری یک مسئله شناخته شده برای سیستم عامل‌های بلاکچین است. تیم پشتیبان Zilliqa معتقد است که برای دستیابی به جریان اصلی، مقیاس‌بندی مقیاس تراکنش باید حل شود.

نتیجه گیری

مقیاس‌پذیری برای آینده قابل پیش بینی همچنان مسئله‌ای برای فناوری‌های بلاکچین خواهد بود.

در حالی که پروژه‌های موجود در زمینه بلاکچین به دنبال یک راه حل هستند. که احتمالاً چیزی بیشتر از یک راه حل کوتاه مدت ارائه ندهد. تیم Zilliqa رویکرد دیگری را در پیش گرفته و با رویکردی منحصر به فرد و نوآورانه موضوع را حل و فصل می‌کند.

اگرچه ممکن است Zilliqa هنوز راه حل نهایی را نداشته باشد. اما مطمئناً گام مهمی در فناوری بلاکچین خواهد بود و احتمال زیادی وجود دارد. که توسعه فناوری sharding در بسیاری از پروژه‌های زنجیره بلوکی آینده به کار گرفته شود.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x